Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Обектив Pentax 17-70/1:4 - ако някой е тествал, да сподели впечатленията си?
Автор: toloka   
Дата:   31-10-09 10:00

Моля запознаните с този обектив да кажат, какво мислят за него! Ще съм ви много благодарен, а и, предполагам, не само аз.


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ahaya   
Дата:   31-10-09 18:42

И мен ме интересува.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: toloka   
Дата:   31-10-09 22:57

Засега никой не реагира, може би, защото е почивен ден. Да доживеем до понеделник...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: peterst   
Дата:   31-10-09 23:21

"много е хубав. купувай" [smilie5] [smilie25] [smilie21] [smilie21] [smilie21]


снимах с него около час, нищо повече от една друга доста по-евтина алтернатива на пентакс.

само дето е с тих мотор, скоростта на фокусиране е същата като на по-евтината алтернатива, остротата при 14-15 меги не е по-добра от по-евтиния.

сега ще дойдат да ти кажат колко е велик и как мачка разни други обективи. ако щеш ми вярвай

проблема е твой [smilie5] [smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: toloka   
Дата:   01-11-09 10:07

Благодаря peterst.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: toloka   
Дата:   01-11-09 19:26

Други мнения няма ли?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: boyanb   
Дата:   01-11-09 19:43

питай тук http://www.pentaxfanclub.com/index.php



Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: bobihot   
Дата:   01-11-09 22:04

И аз се интересувам, но досега читава снимка не съм видял, а ме интересува. Май сигмата..?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: borovinka   
Дата:   01-11-09 22:08

Ако някой вдява от руски език, нека хвърли едно око тук - http://www.penta-club.ru/forum/index.php?showtopic=40053

Има цяла тема за този обектив.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: peterst   
Дата:   01-11-09 22:22

остротата не е по-добра на к20д от 16-45 и 16-50. по сред бял ден на високи скорости. бленди 4 и 8. фокуса също не е по-бърз, само не се чува. изработка като 16-45. другото е разлика в милиметрите, а там всеки индивидуално си преценява, защото разликата в цената от 16-45 поне тук е доста голяма.

другите, които снимаха със 17-70 (от фенклуба са :)) да кажат, ама до колкото знам нямат база за сравнение, освен китака и някоя сигма дгд вгз [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ibk   
Дата:   01-11-09 23:28

Другата разлика с 16-45 е, че макар, че не се води водо и прахо защитен - на байонета има гумен пръстен.

Общо взето - СДМ версията на 16-45/4.


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: toloka   
Дата:   02-11-09 16:31

Благодаря за всички, отзовали се на питането.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: toloka   
Дата:   05-11-09 12:56

Мнение от руския Пентакс-клуб (който разбира рруски, поне горе-долу)

Коротко и мои впечатления от DA 17-70/4 SDM.

Очень добротнно изготовлен. Внешне типичный представитель DA серии, главное отличие - сильно демпфирован ход зума, что очень хорошо. Зуммирование более четкое и объектив не выезжает под собственным весом. Фокусировка тихая, SDM-вская , но субъективно не самая быстрая среди пентаксовских зумов, несмотря на короткий ход фокусировочного кольца. Такое ощущение, что кит версии II пошустрее будет.

Хорошо исправлена дисторсия. Есть слабое виньетирование в самых-самых уголках на открытой диафрагме и самом широком конце. Оптически лучше кита, но уступает звезде 16-50/2,8 на аналогичных диафрагмах. На широком конце на диафрагме 4 мягковат и слегка замыливает углы, но меньше, чем кит. Точнее, замыливает сильно, но на меньшей площади - в самых углах и тонкую полоску по краю короткой стороны кадра. На диафрагме 4 DA 16-45/4 ведет себя получше. На диафрагме 8 DA 17-70/4 резкий и контрастный. Лимовой "воздушности" от него ждать не стоит.

Зону нерезкости стремится размыть в хлам, но не изящно - этакие резкие мазки акварелью. Но без бубликов.

На открытой диафрагме хроматит, но не фатально. На мой взгляд сравнимо или чуть меньше, чем 16-45/4.

В общем и целом - неплохой универсальный штатник с самым ходовым диапазоном фокусных расстояний. Менять на него китовый штатник смысл имеет. Может ли 17-70/4 служить заменой 16-45/4 или 16-50/2,8? ИМХО, только ради более универсального диапазона. Оптически - скорее нет, за счет слабоватой диафрагмы 4.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: toloka   
Дата:   05-11-09 13:05

http://www.flickr.com/photos/24764363@N08/3040132281/

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »