Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 NTSC конвертиране в PAL
Автор: канювигй   
Дата:   04-11-09 22:11

При конвертирана на NTSC сигнал в PAL от miniDV hight def. камера чрез компютър :
Има ли минуси като артефакти и други.
Благодаря.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: slavoart   
Дата:   04-11-09 22:41

Много зависи от конвертора който използваш или обработващия софтуер. Обикновенно се получава леко накъсване на образа и незначително разтягане от 720х480 към 720х576. В твоя случай е ХД така че разлика в картината няма да има по скоро в броя кадри в секунда от 30 към 25. Добрата новина е че новите програми за обработка на видео перфектно се справят с преминаването от НТСЦ към ПАЛ. Няма да ти препоръчвам мощни редактори за обработка на видео, по добре опитай с тази програмка: AVS Video Editor 4
учуден съм от качествената и работа и я препоръчвам поради малкият и размер-70 мб и лекотата с която се справя в ситуация като твоята.[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: канювигй   
Дата:   04-11-09 22:52

Това ,което знам е че Пала има по-добра детайлизация и по-добър контраст,но за сметка на това има по-високи нива на шум.



Публикацията е редактирана (04-11-09 23:32)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Блясък   
Дата:   04-11-09 23:02

проблемите при конвертиране са два:
1) поради разтягането 480>576 реда презредовата развивка прави проблеми; при различните алгоритми се получават различни артефакти - обикновенно се получава или двоен образ (силует) (при използване на деинтерлийсване при разтягането), или разделяне на хоризонтални линии на движещите се обекти (ако няма деинтерлийсване)
2) поради разликата в кадрите 30>25 или има леко прескачане на движението, или характерния двоен образ, подобен както при точка 1)

1) + 2) = гадно, хълцащо движение, накъсани на линии обекти.... абе, красота!

П.П. Новите алгоритми се справят по-добре, обикновенно с много консумация на CPU

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: trace74   
Дата:   05-11-09 00:53

Аз ползвам MPEG Video Wizard DVD, всичко е много лесно и качествено. Не съм за6елязвал двойни о6рази, накъсвания и т.н., но и материала който съм правил е предимно музикални клипове и да си кажа честно не съм се заглеждал чак толкова.
Ей тук има един скрийншот на програмката:

http://photo-zona.net/images/user31517/album18277/large/1255210967_qlgh9399_mpegvideowizad1.jpg


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: e-mil   
Дата:   05-11-09 01:53

Блясък е прав за новите алгоритми - нетренирано око трудно ще забележи разликата.

Качвам ти два файла конвертирани с After Effects, с включен frame blending. При единия е ползван frame mix, при другия pixel motion.
Качил съм и оригиналния NTSC да си пробваш сам.
http://file.bg/c29149BvXop



Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »