Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Nikon d200 ili Fuji S5 Pro
Автор: Burkancho   
Дата:   31-10-09 08:54

Здравейте съфорумници, поради липсата на пари в момента за Nikon d300 [smilie3]съм се спрял на тези две тела, но не мога да намеря хубаво сравнение.
Всеки съвет би ми помогнал да разреша дилемата си, като Fuji S5 Pro сигурно ще го взема нов а Д200 ще търся на старо във форума :)
Мерси предварително :)[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: victory13   
Дата:   31-10-09 08:58

на вид едно и също, на вкус нямат нищо общо... може би в тази дилема изтърканата фраза "зависи какво искаш да снимаш" важи в най-голяма степен...
така че, от там тръгни [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Burkancho   
Дата:   31-10-09 09:27

аз съм любител и снимам всичко коеот ми хареса, пейзажи,хора,животни и т.н. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   31-10-09 09:38

Fuji S5 Pro=Nikon D200+Foveon

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ilcoin   
Дата:   31-10-09 09:57

Една статия, която доста добре описва що за апарат е това Фуджи. Имаше и една огромна тема тук във форума, може да я огледаш също.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: sirkhann   
Дата:   31-10-09 12:10

asahi => сравнението с Foveon е неуместно, според мен поне (S5 е мазня, Foveona e резачка!).



Публикацията е редактирана (31-10-09 12:29)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: djogata   
Дата:   31-10-09 12:44

Не мога да повярвам, че непогрешимият Асахи говори неточни работи [smilie5]

Фуджи 5 не е с Фовеон, ами с 2 размера фотодетектори, което дава голям динамичен обхват. Иначе фотодетекторите са си монохромни, като при обикновените апарати с Байер матрица

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vgramatikov   
Дата:   31-10-09 12:47

Аз съм за д200. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Martin_Todorov   
Дата:   31-10-09 17:49

Преди да мина на фулфрейм снимах с посочените тела.За Д200 мога да кажа,страшно тяло с добра резолюция и не толкова динамика.Фуджито точно обратното страхотна динамика,но резолюцията издишаше,така че си прецени какво ти трябва.Аз ги ползвах двете заедно и проблем нямаше,но ти питаш кое то двете да земеш.А и на Фуждито менюто е идиотско.Съжелявам,но е така.[beer] [smile]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: didesignbg   
Дата:   31-10-09 18:24

с5 поради 12 милиона причини [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: sirkhann   
Дата:   31-10-09 18:29

didesignbg- 12 милиона причини са интерполирани 6 милиона.

Пич- събери още 500 лв, отиди във фотопавилион и си купи онова д300 с мъртвия пиксел на матрицата, дето е на 100 кадъра (уж). Това мисля, че има някакъв начин да се мапне и да не трябва да го чистиш на всяка снимка!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: nikita   
Дата:   31-10-09 18:42

D200[smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: didesignbg   
Дата:   31-10-09 18:56

sirkhan-e, 12-те милиона мога ти ги изброя поимено [smilie18]
Хич не са интерполирани, съвсем различен е въпроса за какво се ползват.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: boni   
Дата:   31-10-09 19:03

Зависи за какво ви трябва.
Ако е за спорт и диви животни, където са нужни кадри/сек - Д200 има пълно надмощие.
Ако е за портретна, сватбена фотография, контрастни и трудни светлинни условия - Фуджито е лидер.
Като резолюция до 50х70см гарантирано няма да видите абсолютно никаква разлика. Фуджито вади детайл колкото 8мп камера. Ако се взирате от 20см на 100% отворени картинки в монитора ще видите леко предимство на Д200 в резилюцията.

Така че, зависи от приоритетите.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: biso   
Дата:   31-10-09 19:03

д200 [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: bilbobaggins   
Дата:   31-10-09 19:30

S5

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: sirkhann   
Дата:   31-10-09 19:36

Аз не съм много съгласен с това, че няма разлика при печат, защото съм пробвал от различни апарати при хубав печат какво излиза и има разлика между различните сензори дори и на 10х15. Който ще да ме убеждава, но съм гледал кадри и от С5 и от 30Д, е посмъртно фуджито не може да извади такъв детайл! А като тръгнеш да го шарпиш, излизат веднага артефакти. Само при портретите можеш да минеш метър с печата, иначе си личи.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: bilbobaggins   
Дата:   31-10-09 19:59

[smilie21]



Публикацията е редактирана (31-10-09 20:16)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: boni   
Дата:   31-10-09 20:00

Няма разлика до 50х70 и съм готов да го покажа и докажа винаги. За 10х15 пък е смешно.
С Канон 30Д пък няма разлика въобще в детайла, независимо от размера ПРИ ИЗПОЛЗВАНЕ НА РАВНОСТОЙНИ ОБЕКТИВИ.
Имам проби в студиото с С5 и Канон 5Д на 60х40 - разлика в детайла се вижда при вглеждане от 15см. При нормално гледане - няма грам.
Иначе при динамиката си личи предимството на С5 и при 10х15, да.
Някой може да е гледал кадри, аз съм печатал стотици кадри със С5, снимал съм с него комерсиално и за чудженци, избил съм му парите над 10 пъти, знам му и кътните зъби, както и всички предимства и недостатъци.
Жоро пък направи купища корици за списания с тоя апарат, както и разтвори в списания и никой не е казал, че има забележки.
Внесохме си ги сами от щатите за по 1800лв, защото по това време дистрибутора държеше цена 3500 тук и не съжаляваме грам.
На сегашната смешна цена тоя апарат е супер предложение, стига да се намери в добро състояние.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: alcap007ne   
Дата:   31-10-09 20:41

[smilie24] фуджито естествено

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vgramatikov   
Дата:   31-10-09 20:49

Голямо хвалене тва C5.Форума беше гръмнал ,а чак сега разбрах защо [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: J0R0   
Дата:   31-10-09 21:50

Още един глас за С5.
[smilie24]
Зависи за какво го ползваш, де.
Аз го предпочитам заради динамиката.
Бърза серийна снимка не ми трябва.
Резолюцията ми е предостатъчна.
Продал съм стотици снимки от това фуджи (на списания) и никой не е казал че резолюцията му е малка.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: sirkhann   
Дата:   31-10-09 23:07

Може би на мен не ми е харесвало за не-портретни приложения как стои, но определено за там, където му е силата си признавам, че е възхитителна машина. Аз мнооого се колебах за този апарат, но лично бих намерил по-добро приложение (вече) на един Foveon, отколкото на S5, поне докато не излезе някакво хубаво тяло с EXR.

Boni - пак да кажа: зависи какво снимаш и сравняваш. Пък и не можеш да ме убедиш, че S5 не маже на по-високо ISO повече от Канона. Още веднъж да го кажа- за портрети, динамични сцени като светлина и т.н. съм съгласен, че S5 чупи 5D и канони наред, но за сцени, критични към детайл - пейзажи, макро, архитектура с много линии и т.н. не можеш да ме убедиш, че S5 ще смогне на 30D дори, за мен D200 срещу S5 е безсмислен спор, но D300 вече прави S5 по-малко привлекателен. Това ми е виждането. Аз на S5 като единствен апарат не бих се качил, но като второ тяло бих.

В никакъв случай не отричам S5 като лоша машина в случая.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   31-10-09 23:16

Абе не баш фовеон, ама си е близо до него.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: sirkhann   
Дата:   31-10-09 23:21

Нищо общо за мен [smilie18] Мен ме съмнява Foveon-а да извади динамиката на S5(май е една-една и половина бленди по-слаб), както и S5 да извади детайла на Foveon-a (въпреки, че ще е близо). За цветовете вече не съм сигурен...

Онзи ден гледах как някакъв "идиот" беше пуснал сравнение между DP1 и М9... да казвам ли кое ми хареса повече? (М9, мамка му и апарат)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »