Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 пръстени за обръщане на обективи
Автор: dimitar_p   
Дата:   31-10-09 10:47

Здравейте, имате ли представа дали съществува преходник от 77 мм към 52мм за обърнати обективи? Тоест искам да сложа пред един вариообектив идин 50 милиметров твърд обектив, но обърнат с челната леща към другия обектив. Ако съществува, то откъде мога да си го намеря.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ilcoin   
Дата:   31-10-09 10:51

Намери slav61 във форума и му пиши, той ги прави тия неща.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: steeens   
Дата:   31-10-09 11:56

Струва ми се че е прекалено голяма разликата в диаметрите,май 58-52 е най-големия от тия адаптери.Поне в Павилиона е така.Даже и да го направиш ако е възможно, ще имаш черна окръжност по края.Просто е безсмислено.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Нели   
Дата:   31-10-09 14:59

Опитай първо да направиш кадър като държиш на ръка, и ако е добре, тогава поръчвай. [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dimitar_p   
Дата:   02-11-09 15:12

steeens се оказа прав. Наистина се получава черна окръжност. Явно с този метод няма да стане. Просто търсех евтино решение за макро. А да ви попитам, кое е по-практичното от макропръстените и макромеха? Защото явно ще трябва да избера едно от двете. Става въпрос както за заснемане навън, сред природа, така и на малки обекти за предметна фотография.



Публикацията е редактирана (02-11-09 15:13)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: IDA   
Дата:   02-11-09 15:18

Евтино решение за макро:
========================

Преходник ЕОС->М42 (20 лв.), макро пръстени на М42 (15 лв.) и някой от добрите стари механични обективи за по 40-60 лв., например Pentacon 135/2,8.

И да почерпиш!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: johnny_fx   
Дата:   02-11-09 16:16

Като допълнение към горното един обръщащ пръстен /за обърнат обектив към тяло/ и 28 мм обектив и имаш макро ~ 2:1, като сложиш и пръстени имаш ~ 3:1.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: NeDDRaG   
Дата:   02-11-09 16:20

Имам един никор 18-70 с неработещ автофокус... И аз мисля как да го обърна, ама преди това искам да му изкормя вътрешностите, дето пречат. Блендата най-вече.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: johnny_fx   
Дата:   02-11-09 16:26

Викаш много пречи таз бленда. После нали няма да питаш що ти е плитък дофа. [smilie5]
Виж да застопориш блендата на 11-16 по-друго иде. [smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tziko   
Дата:   02-11-09 16:27

Пкажи после някоя снимка без бленда, ще ми е интересно[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: mugen   
Дата:   02-11-09 16:29

dimitar_p,
и аз един ден пробвах от любопитство какво ще се получи,
апарата е с варио обектив 100-400 а отпед е сложен 50мм м42 свободно търкалящ се, [smilie25]
стояха на маса и мърдах обекта докато се види нещо [smilie5]


http://files.myopera.com/melrose/files/DSC03146macro.jpg



http://files.myopera.com/melrose/mix/DSC03143macro.jpg


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: NeDDRaG   
Дата:   02-11-09 17:18

Автор: johnny_fx
Дата: 02-11-09 16:26

Викаш много пречи таз бленда. После нали няма да питаш що ти е плитък дофа.
Виж да застопориш блендата на 11-16 по-друго иде.

Ами който знае за какво става въпрос се сеща защо искам да я извадя. Първо: Обектива няма ринг за блендата и по принцип е затворена. Това ще е обектива, който ще се обръща, а не въку който ще се обръщат. Та пречи да, доста пшречи блендата.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: steeens   
Дата:   02-11-09 17:21

johnny_fx написа:

> Викаш много пречи таз бленда. После нали няма да питаш що ти е
> плитък дофа. [smilie5]
> Виж да застопориш блендата на 11-16 по-друго иде. [smilie3]
>


Ако ще го обръща пред друг обектив ,обърнатия май е по-добре да е с максимално отворена бленда,а нормално монтирания с по-затворена.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tziko   
Дата:   02-11-09 18:57

Има едно лостче което отваря блендата на обектива, когято обектива не е на апарата една пружинка затваря блендата до карй, закрепяш лостчето в позиция на най-отворена бленда и си цъкаш макрото. Ако махнеш блендата няма да имаш никъкъв фокус.[smilie21]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »