Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Апарат удобен за снимане на документи
Автор: feky   
Дата:   30-10-09 20:02

Здравейте!
Чувал съм, че има апарати, които имат софтуер, който е много удобен за снимането на документи, защото изрязват ненужното пространство извън текста.

Много ще се радвам на всякакви съвети, които биха направили работата ми по-лека! Аз сега снимам с един Канон 30Д, обектива е 28,1.8.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: solar_sea   
Дата:   30-10-09 20:39

Добре де, има ли проблем да си купиш скенер ? [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: marchello   
Дата:   30-10-09 20:42

[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   30-10-09 20:44

solar_sea, ми може и да има такъв проблем човека...
Зависи от документите. И ти би се озорил да си купиш скенер, в който да влизат да речем стари регистри за гражданско състояние (примерно) от не-знам-си-колко години, които трябва да се дигитализират, пък да речем тефтерите в които са описани са метър единия размер и метър и тридесет-четиридесет по другия... Така че да се присмиваш тук е малко прибързано [smile]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: feky   
Дата:   30-10-09 22:21

Да, може да се каже, че има проблем. Скенера е доста неудобен за носене, което е най-малката беля. Да не говорим колко е бавен. Ако ти се наложи да сканираш повечко страници може да ти отнеме и цял ден. Да не говорим за неща свързани с размерите на файла. Ако имаш съвет как да побера еднометрова книга в А4 скенер ще ми свърши холяма работа :)

Да не говорим, че ако искаш да снимаш тайно в държания архив няма да стане със скенер, че там ти искат 3-4 лева на снимка безбожниците.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: matataupa   
Дата:   30-10-09 22:34

Значи с тоя апарат си цар. ЗА обектив- и китак ще ти свърши работа- евентуално стативче[smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: kote   
Дата:   30-10-09 22:47

питаш за софтуер който дигитализира текст?
за съжаление има го само на скенерите и не ми е известно да е излязъл за цифрови апарати

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Canon   
Дата:   30-10-09 22:57

feky
Ако имаш идея колко струва поне 65МП апарат за снимане на 1 метър оригинал (при крайна 200ДПИ) (да са добре читаеми букви 8-10пкт) [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: BotsRevenge   
Дата:   31-10-09 00:21

Софтуер, дигитализиращ текст - ABBYY Fine reader. Чудесно се справя с латиница и кирилица.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   31-10-09 01:11

Документи се сканират с документен скенер, а не с флатбет. Изкарват ти сканираното в многостраничен ПДФ.
Софтуерът за оптично разпознаване на текст (OCR) работи с тифове, джипеци, ПДФ-и и квот си помислиш без оглед дали е от скенер или от фотоапарат.

Преснимането на документи се нарича репродукция. Иска си статив, осветление и опит.

Аз ако мога да сканирам нещо не се напъвам да го снимам.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »