Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Nikon D3S vs. Canon EOS-1D Mark IV
Автор: photostoykov   
Дата:   27-10-09 19:09


http://reviews.photographyreview.com/files/2009/10/nikond3-vs-canon1dmk4.jpg


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: photostoykov   
Дата:   27-10-09 19:11

Ето и самото ревю:
http://reviews.photographyreview.com/blog/nikon-d3s-vs-canon-eos-1d-mark-iv/

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: photostoykov   
Дата:   27-10-09 19:14

...And both of these cameras are looking really, really good. If you’ve got a Nikon system I would recommend the D3S. Likewise, if you’re already invested in Canon then I think the 1D Mark IV is the right choice...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: shadowhand   
Дата:   27-10-09 20:15

[smilie5]





Déjà vu!






[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: jokevcv   
Дата:   27-10-09 21:57

НИКОНА е по-красив [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tantris   
Дата:   27-10-09 22:11

Не думай [smilie10]
Нама нещо по-секси от хълмчето на канона[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: MapTuH   
Дата:   27-10-09 22:16

НИКОНА е по-красив [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: джъмбо   
Дата:   27-10-09 22:21

никон вибаги са правели красиви камери и добре изглеждащи... не ги е срам да си поканят известни дизайнери

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Shri   
Дата:   27-10-09 22:27

Както се казваше в една приказка: "По вкус и цвет таварищ нет !"
[smilie19]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Пешо   
Дата:   27-10-09 22:58

ревюта само по спецификаци и по семпли от нета е меко казано НЕСЕРИОЗНО.

Предпочитам ревюта в стил: Взехме двата апрата и поснимахме в РЕАЛНИ условия със съпоставими опбективи. Спорт, Репортаж, Модни дефилета.

Ей ви картинки, преценете си сами.... А ето и ние какво мислим за апратите.

Всичко друго е бош лаф. Мерене на линийки в лабораторни условия за мен не е тест, а опити на някои техномастурбатори да си направят кефа.



Публикацията е редактирана (27-10-09 23:00)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: snake79   
Дата:   28-10-09 03:59

Когато видя никон и правя асоциация с това:


http://www.channel4.com/4car/media/100-greatest/03-large/40-fiat-multipla.jpg




Пък уж от италианци правен дизайна, а те ги разбират тия работи.



Публикацията е редактирана (28-10-09 04:05)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danbi   
Дата:   28-10-09 07:26

Battery capacity is pretty straightforward. The D3S kicks the 1D’s ass. The Nikon can shoot an amazing 4200 (approximate) photos before the battery needs to be recharged. The Canon can do about 1/3 of that. For photographers who shoot a lot of images in a day or who work in remote areas without external power sources, that battery capacity is invaluable.

[smilie10]

Тия от Канон не могат ли да направят истинска батерия или проблема е някой процесор-печка вътре? Ако харчи повече, значи и грее повече. Ако грее повече......

Явно съм пропуснал за автофокуса при снимане на филм..

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tbby   
Дата:   28-10-09 08:14

И двата ще вършат еднаква работа... за работа. Сега за мастурбиране - не знам, вие ще кажете [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: svi25   
Дата:   28-10-09 08:29

По повод на това



се сетих, че в Италия имаше реклама за нея, която казваше нещо от сорта на "не е нужно да се харесва на всички"


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: photostoykov   
Дата:   28-10-09 09:00

Само цифри, никакви емоции:

Compare Nikon D3S and Canon EOS-1D Mark IV Camera Specs
Nikon D3S Canon EOS-1D Mark IV
Sensor type Full frame CMOS APS-H CMOS (1.3x crop factor)
Resolution 12.1 megapixels (4256 x 2832) 16.1 megapixels (4896 x 3264)
Pixel size 8.45 microns 5.7 microns
Sensitivity ISO 200 to 12,800 - expandable to ISO 102,400 ISO 100 to 12,800 - expandable to ISO 50 and 102,400
Burst rate 9 FPS (max resolution, RAW) 10 FPS (max resolution, RAW)
Auto focus system 51 points with 15 cross-type sensors 45 points with 39 cross-type sensors
Flash sync 1/250th second 1/300th second
Exposure bracketing 9 frames in 1/3, 1/2, 2/3 or 1 stop steps 7 frames in 1/3 or 1/2, stop steps
Battery capacity Approximately 4200 photos Approximately 1500 photos


Compare Nikon D3S and Canon EOS-1D Mark IV Video Specs
Nikon D3S Canon EOS-1D Mark IV
Video resolution 720p (1280 x 720) 1080p (1920 x 1080)
Video frame rate 24 FPS 30, 24, 25 FPS at 1080p / 60 FPS at 720p
Video focus control Single-shot contrast-detect auto focus with live touch-up AF Single-shot contrast-detect auto focus (pre-focus) or manual focus
Video exposure control Auto and aperture priority Auto and full manual
Stereo sound With optional external stereo mic With optional external stereo mic
Video file format .AVI .MOV



Публикацията е редактирана (28-10-09 09:05)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Canon   
Дата:   28-10-09 09:32

Данби
я да видим времето за писане - 16.1Мп - 12.1Мп - с 33% повече, респективно с 33% повече ток, т.е 4200 кадъра се редуцират до 2800 с един комплект акумулатори, ако се пишат от никона като 16МП-ни файлове. Аналогично, времето за обработка от процесора (ако са еквивалентни по КПД) е с 1/3 повече, т.е. от 2800кад. пада на 1900кад. Или само от консумацията на процесора и записа, ако Никона снима на 16МП ще направи не 4200, а 1900 кадъра. Е, има и още електронни компоненти като консуматори - матрица, дисплеи, АФ система, затвор, бленда....
Весело изкарване в Сеул

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: джъмбо   
Дата:   28-10-09 09:46

каквито и сметки да извадите.... канон никога не са били икономични на батерии [smilie7] [smilie7] [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: markiza   
Дата:   28-10-09 09:52

..."Моето дете е най-хубаво" би казала всяка майка за детето си,та не виждам как фен на Никон,ще каже,че Канона е по-хубав ... лично на мен Канона ми харесва много повече,не само заради предимствата си ... просто е по-хубав.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Synthy   
Дата:   28-10-09 10:13

бе идвата са еднакво грозни [smilie23] [smilie23]
направо на нищо не мязат

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: pc_genius   
Дата:   28-10-09 10:24

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tantris   
Дата:   28-10-09 10:48


Автор: джъмбо
Дата: 28-10-09 09:46

каквито и сметки да извадите.... канон никога не са били икономични на батерии

Кога станахте циганим кога...

Или забравихте как ЦЦД-то лапаше батериите на никоните? Че един Д200 имаше автономия на 1/2 или 1/3 от един 20Д?

Почва да ми се драйфа от хардкор агитките[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: джъмбо   
Дата:   28-10-09 10:57

не знам... аз снимам с про модели... там канон до преди време бяха дори с дърти никелметалхидрид....

но и са ми запазени все пак спомените канонерките с 20д с колко батерии под ръка ходеха така че.... никакъв хардкор [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Canon   
Дата:   28-10-09 11:50

джъмбо,
Икономията е майка на мизерията. [smilie3]
Аз не виждам трагедия в 1500 кадъра с един комплект - 150 секунди работа - 2.5 минути, но после на този, който ги гледа и избира му се е**ва мамата

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tantris   
Дата:   28-10-09 12:11

Бе колкото повете, толкова по-добре. Ноата матрица на сони наистина предлага повече предимства отколкото недостатъци[smilie24]
А и всеки избира техниката според приоритетите и фин. си възможности[beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Kanonir   
Дата:   28-10-09 12:47

Автор: danbi
Дата: 28-10-09 07:26

Battery capacity is pretty straightforward. The D3S kicks the 1D’s ass. The Nikon can shoot an amazing 4200 (approximate) photos before the battery needs to be recharged. The Canon can do about 1/3 of that. For photographers who shoot a lot of images in a day or who work in remote areas without external power sources, that battery capacity is invaluable.



Тия от Канон не могат ли да направят истинска батерия или проблема е някой процесор-печка вътре? Ако харчи повече, значи и грее повече. Ако грее повече......

Явно съм пропуснал за автофокуса при снимане на филм..





[smilie18] [smilie18] [smilie18]

още ли боли[smilie18] [smilie18] [smilie18] , мислех си че вече ти е зараснал виртуалния дирник [smilie18] [smilie18] [smilie18] вземи да наваксаш пропуснатото, че току виж някой те повторил [smilie18] [smilie18] [smilie18]

.... или викаш те от никон се грижат редовно, дай да търсим успокоението в това какво им е на канонци [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: muu   
Дата:   28-10-09 12:56

[smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Георги   
Дата:   28-10-09 13:37

абе скоро никой не е слагал яки тестове



а едно време какви тестове имашееее [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: photostoykov   
Дата:   28-10-09 15:39

Това преди или след 9-ти?!

Виж как завършва статията:
Stay tuned for complete pro reviews of both cameras, including plenty of real-world and studio sample photos. In the meantime, please comment below. I’d like to know what you think of this comparison?

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D3S vs. Canon EOS-1D Mark IV
Автор: ivodam   
Дата:   28-10-09 15:48

Добре де, как не им е неудобно на тия хора да сравняват фулфрейм на 12 МП с кропка на 16? Кое и какво да им е сравнимо? Ми нещата са несравними отвсекъде, в момента, в който се оказва, че разликите в шума са пренебрежимо малки, това значи, че Никончо е отишъл под леда отсекъде...

Ми като излезе след два месеца големия Марк, пак ли ще го сравняват с Д3с интересно?? [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D3S vs. Canon EOS-1D Mark IV
Автор: sauron69   
Дата:   28-10-09 15:57

Ми нормално е да ги сравняват, щото са насочени общо взето към един сегмент на пазара. Сега че Канон не щат да си направят репортерската 1-ца ФФ, си е техен проблем.
Новата Дс-ка естествено ще се сравнява с голямата Д3-ка- Д3х.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D3S vs. Canon EOS-1D Mark IV
Автор: ivodam   
Дата:   28-10-09 16:54

Не знам, за мене нема база за сравнение. Наистина се чудя на какво разчита Никон в случая. Сега идвам от презентацията на Канон, ми новото маркче наистина е безупречно - просто няма за какво да се хванеш. Вече пълен контрол на задаване на диапазони на диафрагма и скорости, снимам на 6400 ИСО - ми то снимката изглежда като навремето с Марк 2н на 1600! Задавам му скоростта да не пада под 500, автоматично отиде на ИСО 12800 - снимка отсекъде - верно, има си шум, ама съвсем прилична, използваема снимка. Фокусът си е трепач, това вече стана ясно, така че наистина не виждам в какво Никон може да претендира конкурентно предимство или изключително предложение за продажба към клиента - ми няма такова.



Публикацията е редактирана (28-10-09 16:55)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: джъмбо   
Дата:   28-10-09 17:05

не ги мисли никон.... за репортерите за пореден път се доказаха по-добрата марка...

канон в момента отчаяно се мъчат да си върнат пазара надувайки излишни пиксели.... само че репортерите се разглезиха.... все повече искат високо исо и не ги боли чак толкова за няколко % повече пиксели....

единствено гледам птичарите се развълнуваха за да могат да кропят все повече и повече.... на тях и 300 мегапиксела няма да им стигнат [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: exile   
Дата:   28-10-09 17:06

А в съседната тема хората награди взимат за уайлдлайф с хасеблади и филм... [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vgramatikov   
Дата:   28-10-09 17:08

To че няма шум може и да няма...детайл има ли като няма шум :) Или и той барабар с шума и него го няма [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: jivkojj   
Дата:   28-10-09 17:10

Задавам му скоростта да не пада под 500, автоматично отиде на ИСО 12800

Тая "екстра" я има и моя Д40, нищо че е най-нисък клас и то от преди 3-4 год. Е не отива чак до 12800, но това е друг въпрос.

А това сравнение е дето се вика - на умряло куче нож да вадиш. Все пак има повече от 2 год. разлика в поколенията. Никон на какво разчита - ще се види като излязат Д4 и Д400 или там както ще се казват. Все пак традицията им е - по-нарядко, но с по-голяма разлика между поколенията,

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vgramatikov   
Дата:   28-10-09 17:12

То Канон спот мерене нямаха до скоро ти за ауто-исо говориш [smilie18] Антики...

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D3S vs. Canon EOS-1D Mark IV
Автор: ivodam   
Дата:   28-10-09 17:23

pd: Ти добре ли си? Спот мерене имах още на сапунерката Канон Повершот С 60... абсолютно на всички Канони, с които съм снимал досега, като се почне от 30Д, съм имал спот. Земи малко провери, преди да приказваш глупости. [smilie2] [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D3S vs. Canon EOS-1D Mark IV
Автор: Kanonir   
Дата:   28-10-09 17:23

Иво аре стига и ти ве, горното го писах на Данби, щото от кланяне на някакъв "господ" тука има хора дето изпадат постоянно в смешни ситуаци въпреки големите си претенции било за професионални фотографи или професионални техничари, после ги боли че са станали за смях, гледат пак да намерят нещо за което да се хванат и пак изпадат в смешни ситуации и така следваща и следваща обиколка....
Какво му е на Д3 или на Д3с, тия дет си бяха обурудвани с канонски обективи (ама дет са си ги купували лично, а не им ги дава агенцията) по времето на 1Дмк3, като се появи Д3 и се оказа, че е по-добрата камера да не би да хукнаха масово да сменят системата - не! Сега 1Дмк4 като е по добър от Д3с, да не би хората с никонски обективи зарад него да се юрнат да сменят - ами пак не! Нещата напоследък са толкова изравнени, че каквото и да вземеш няма да сгрешиш - каквото ти е кеф това е правилния избор, всичко останало е някакви други проблеми и затуй ми е чудно, защо им е на някои хора било с канон или с никон, постоянно да търсят проблемите в другия лагер и това да им дава повод за радост - може би винаги се съмняват, че са се прецакали с покупката на тяхната система и по този начин се самоуспокояват - не знам, но за толкова години вече е повече от досадно такова поведение!

[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D3S vs. Canon EOS-1D Mark IV
Автор: ivodam   
Дата:   28-10-09 17:25

jivkojj: Никон на какво разчита - ще се види като излязат Д4 и Д400 или там както ще се казват. - Тъй де, като излязат. Кога бе, джанъм? Петима петка не чакат, особено пък в днешно време, изостанаха жестоко, това е.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D3S vs. Canon EOS-1D Mark IV
Автор: Kanonir   
Дата:   28-10-09 17:25

П.С. мноо бърже пишете ве - Иво писах по повод на поста ти от 15:48 - нямаше как да те цитирам, тоя бъг явно ще годиняса!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tantris   
Дата:   28-10-09 17:30

Не знам дали са нямали, но и сегашното е 3.8 с/у 1.8 % от полето в сравнение с никоните.
Интересно защо? Сигурно е свързано с вида на измервателния модул. Бе патентите са виновни за всичко[smilie9]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: jivkojj   
Дата:   28-10-09 17:31

Тъй де, като излязат. Кога бе, джанъм? Петима петка не чакат, особено пък в днешно време, изостанаха жестоко, това е.

Фактически не се знае дали толкова жестоко са изостанали. Тоя Д7 излезе преди има-няма 2 месеца и все още не е ясно дали е толкова читав - имам в предвид реално, а не от темичките дето групата канонци се самонавиваха. А Д3с фактически си е все още ФФ-ма, новия марк е ни рак ни риба с тоя 1.3 кроп.
Иначе си много прав в едно - канон много дръпнаха в пикселите. Сега като излезе и следващия им ФФ с 30 и кусур Мпикс. След него ще излезе и 600д и 60Д ами те с колко ще са - нямат стигане. Съвсем отделен е въпроса на кой му трябва 600Д на 18Мпикс [shtrak]



Публикацията е редактирана (28-10-09 17:32)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Георги   
Дата:   28-10-09 17:31

тантрис дай си малко почивка бе човек [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D3S vs. Canon EOS-1D Mark IV
Автор: ivodam   
Дата:   28-10-09 17:32

джъмбо: Е че какъв ти е проблемът с високото ИСО - ето ти, колкото ти е кеф, даже некакви фантастики над 100 000, само че Канон ги реализират при много по-трудни условия - с къде-къде по-висок пикселаж, какво, нима не заслужават уважение и поздравления за което? Лекторът говори днес за наистина нови технологии - микролещите вече съвсем близо до диодите и без разстояния помежду им - това де-факто означава, че вече няма загубена светлинна информация. Канон всъщност правят нещо революционно - увеличават броя на пикселите се оказва благодарение на използване на мястото, което досега е било празно междупикселно пространство, а не толкова за сметка намаляване физическия размер на пиксела - и потресаващият резултат е налице! Имайте пък доблест да признаете, когато някой има постижение, ех...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vgramatikov   
Дата:   28-10-09 17:34

ivodam [smilie18]

Canon 40d Spot metering approx. 3.8%
Canon 450d Spot 4% at center
Canon 50d Spot metering approx. 3.8%
Nikon d80 about 2.5% of frame
D90 about 2.0 % of frame
d300 about 2.0% of frame

[smilie3]
Все пак се бъзикам [smilie5]
Но във всеки бъзик има малко истина [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: джъмбо   
Дата:   28-10-09 17:35

ами..... и аз се потресох като видях колко черна оптика има по стадионите [smilie6]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Георги   
Дата:   28-10-09 17:37

pd я кажи за 35те години разлика от USM канонската педесетица и AF-S никонската


скоро ще станат 40 години по отношение на 35/1.4 USM



ти ми говориш за някъв тъп спот, дето си държал две тела на никон в ниския клас и два обектива в около средния клас


[smilie10] [smilie5] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D3S vs. Canon EOS-1D Mark IV
Автор: ivodam   
Дата:   28-10-09 17:39

Kanonir: Абе, по принцип си прав, ама за мен не се притеснявай, не малко хора са се опитвали да ми се смеят в живота, винаги съм успявал да си запазя правото да се смея последен [smile]

Моментът мисля че е особен и различен сега - виж какво съм написал по-горе, навлизат нови технологии, нещата драстично се променят, вкюлчително и в психологичен план - ще бъдем свидетели на сериозни промени идните месеци и години. Джъмбо много се заблуждава, ако си мисли, че и на спортните репортери не им трябват пиксели...

Така че сега не е просто марков талибанизъм да провъзгласяваш и да приветстваш нововъведенията на Канон, а наистина това са нови хоризонти... [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D3S vs. Canon EOS-1D Mark IV
Автор: ivodam   
Дата:   28-10-09 17:41





Публикацията е редактирана (28-10-09 17:43)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Kanonir   
Дата:   28-10-09 17:50

Иво на теб и на Джъмбо не се смея, щот готино хвърляте барутец в камината, но все пак Джъмбо ти води доста в тоя майсторлък, даже лафа от него го научих [smilie24]

[beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vgramatikov   
Дата:   28-10-09 17:51

Георги говори за 14-24 2.8 [smilie18]
За 16-85 и 35 1.8 и 10-22 дх.[smilie5]
Наскоро разбрах от едно тесче на едни мой близки приятели ,че 300 2.8 никоря е с по бърз аф от 300 2.8 кононя.Айде иди на баня с тия 40 години [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D3S vs. Canon EOS-1D Mark IV
Автор: ivodam   
Дата:   28-10-09 17:55

Kanonir: За кой лаф става дума? [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D3S vs. Canon EOS-1D Mark IV
Автор: ivodam   
Дата:   28-10-09 18:00

Слончи: Много са почернели стадионите, нема какво:



http://www.radiantlite.com/wp-content/uploads/2009/07/canon-sports-cameras-white-lenses.jpg


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: джъмбо   
Дата:   28-10-09 18:02

аууууу зашеметих се.... баси сега и аз трябва да ровя в нета [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D3S vs. Canon EOS-1D Mark IV
Автор: Kanonir   
Дата:   28-10-09 18:09

Иво - "хвърля барутец в камината" [smilie5] [thankyou]
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vgramatikov   
Дата:   28-10-09 18:33

http://www.canonrumors.com/images/canikon.jpg


Иво в пекин 2008 черните бяха доста повече.
Разбираемо защо.Сега Канон ще си вземат позицията пак....

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: acklay   
Дата:   28-10-09 18:44

черните обективи автоматично за Никори ли ги броите, щото и Сигмите са черни... [smilie25] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vgramatikov   
Дата:   28-10-09 18:50

[smilie5] Te сигмите и на канон стават [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D3S vs. Canon EOS-1D Mark IV
Автор: asahi   
Дата:   28-10-09 19:50

Стават, ама много не ги кльопат.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: jivkojj   
Дата:   28-10-09 20:00


http://farm3.static.flickr.com/2215/2180868759_220b4993dc.jpg

[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: photostoykov   
Дата:   28-10-09 21:21

...Comparing the Nikon D3S and the Canon EOS-1D Mark IV, I think the choice comes down to image quality vs. speed. Since we haven’t actually seen any 1D Mark IV sample images we have to judge image quality based on specs alone. That being the case, if image quality was my top priority, the Nikon D3S with its larger pixels is the winner. Image quality differences probably won’t be noticeable at ISO 800 or lower. But if you want to take advantage of those new high sensitivity settings I would bet good money that the Nikon will be impossible to match.

On the other hand, for serious sports photographers I think the Canon looks like the better camera. The faster frame rate, twice as many cross-type AF sensors and faster flash sync speed add up to a better action camera. If your main subject is high-speed action and you need every technical advantage to increase the odds of getting that moneymaking shot, then the Canon EOS-1D Mark IV will give you that advantage...



Публикацията е редактирана (28-10-09 21:28)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: flipbeat   
Дата:   28-10-09 22:44

няма по-красив апарат от 1D

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D3S vs. Canon EOS-1D Mark IV
Автор: ivodam   
Дата:   28-10-09 23:29

Ми да, Канонът е по-издължен, с по-изящни линии и осанка, а Никонът е тантурест като испански селянин [ezik] [cool]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Георги   
Дата:   28-10-09 23:31

хахахахаха

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D3S vs. Canon EOS-1D Mark IV
Автор: ivodam   
Дата:   28-10-09 23:35

[smile] [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tantris   
Дата:   28-10-09 23:41

Канонът става за галене. Никонът - не.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: next_time   
Дата:   29-10-09 00:02

А т'ва дет сега го галя не стаа за снимане[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: jivkojj   
Дата:   29-10-09 00:22

Точно. Кажете сега и че при никон наобратно се навива байонета и ще сразите технически противника окончателно. Ето това са истински доводи!!! [smilie18]

Дребна подробност е, че на Д3 и на колата по долу, дизайна е от едно и също място. [smilie18]


http://www.speedsportlife.com/photopost/data/821/thumbs/05.jpg




Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tantris   
Дата:   29-10-09 00:30

На сила хубост не става. Колкото и дизайнерои да го кипрят. Виж, Ф100 е приличен.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ShotlandetsaWildlife   
Дата:   29-10-09 01:23

Пак острите безсмислено п...и ми се струва? [smilie21] [smilie19]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D3S vs. Canon EOS-1D Mark IV
Автор: Canon   
Дата:   29-10-09 22:11

jivkojj
Е, ако това е довода, че "Д3 и на колата по долу, дизайна е от едно и също място" говори лошо за дизайнерите (и съответно дизайна им). Т еявно не са те тясно специализирани - било само коли, било само фотоапарати, а по-скоро бичат ширпотребен дизайн за всичко - от всякъде по-малко - каквито излизат всички новозавършили студенти по дизайн.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: J.J.R.   
Дата:   29-10-09 22:41

Георги
Какво я завираш таз USM-ца във всяка тема? Никон нямат автофокусен 50мм ли?

И какво изтрещеха тука половината. Някой хора(няма да цитирам да не се правят на сърдити) май нямат връзка с паметта, какво пишат и говорят, отделно че пишете все едно е доклад на комунизма - нашите домата най добри, щото са наши. Докато умирахте от Канон за FF и се кефехте че сте преди Никон и то с много години с ФФ сега умират за неква СКЪПА кропка. Ако вие не осъзнавате каква гламава фирма са Канон, която си играе с потребителите, то незнам. Изкараха 5D Преди толкова години а сега ви залъгват с кропки като 7D и тази. Еми кефете се. Пълно безсмислие както винаги. Аз незнам кой нормален човек би си взел това на цената на D3s, дори D700 с 14-24 си лепва, никой разумен няма да се занимава с глупости от типа на APS-H.
Тези които имат канонска оптика е ясно, че избират между това и 7d но едва ли ще се потрошат да го купуват.
И каква е логиката на великата ви фирма? 18 мкс в малкия сензор, и 16 по големия. Толкова е смешно че няма на къде. Сигурно утре ше доказвате как 7д е най безшумния в света.

Тоз смях само в тоя форум го има. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vgramatikov   
Дата:   29-10-09 22:47

Верно бе тия канони бахти тъпата фирма [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: jivkojj   
Дата:   29-10-09 22:55

бичат ширпотребен дизайн за всичко - от всякъде по-малко - каквито излизат всички новозавършили студенти по дизайн.

Прав си Canon!! Ферари е ширпотреба. Само в урудливия дизайн на канонските тела с големия чекрък отзаде и реда копчелък отгоре е истината. Там даже и студенти по дизайн няма, изглежда, че дизайнерите на АЗЛК се подвизават отгоре.

https://photo-forum.net/joro/emoticons/EmoticonROFL2.gif


Ето още 2 нещица от незавършилите студенти:


http://i120.photobucket.com/albums/o172/wegoclan/futuribile_eng1.jpg




http://www.salon-auto.ch/multimedia/images/img_traitees/2009/02/italdesigngiugiaro2009_big.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D3S vs. Canon EOS-1D Mark IV
Автор: ivodam   
Дата:   29-10-09 22:58

J.J.R.: Ми ти даваш ли си сметка колко изтрещели глупости написа по-горе? Изкарали 5Д преди толкова години - точно от Канон пък има такъв избор на фулфреймове в момента за потребителя, че не знам по-голямо разглезване възможно ли е. Старото 5Д още си е класика и ценен апарат и цената му не може да падне под 1800 лв., въпреки кризи и не знам си какво. 1Дс2 е нещо много арно и високоуважаван апарат. 5Д2 направо изби рибата, апаратът който най-много от всички ме е изненадал през живота ми. 1Дс3 - перфектно качество и картина на 21 МП, за която само суперлативи могат да се говорят, а 1Дс4 вече чука на вратата. Какво имате вие като варианти и избор - ми нищо на практика, един фф на 12 МП, това е, щото Д3х почти никой не го купува и не ви е вариант за избор.

А за малката четворка не се притеснявай - ще го ручат като топъл хлеб, и тъкмо много добре си е премислено да е 16 МП - хем си е доста сериозна резолюция, хем достатъчно едър пиксел, да нема проблеми с шум и дифракции и издъхващи обективи.



Публикацията е редактирана (29-10-09 23:04)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vgramatikov   
Дата:   29-10-09 23:00

Иво единственото което ми лиспва в моята система "Никон" е точно стари хубави ФФ тела като вашите :) 2н,5д,дс-ите...
Наще сичките са нови още [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: sirkhann   
Дата:   29-10-09 23:02

АХахаха, photostoykov- тоя, дето го цитираш, е по-голям палячо от Жокера, бе! Сега като излезе 1Ds знаеш ли как ще му продъни шортите на това D3s, дето толкова му се пеняви... [smilie18] Смех... Да го пускат по-бързо да продадат някоя друга бройка, щото ще им е точно до февруари вървежен този апарат [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: sirkhann   
Дата:   29-10-09 23:04

Ахахахахахах, pd, тва са сигми, бе...

Ахахахахахахахахахахахахах [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vgramatikov   
Дата:   30-10-09 02:13

sirkhann той д3,д3с като технология си избиха парите както и д300,д300с.Ся им удължават малко животеца просто преди да ги пратят в миналото.
Ако си учил поне мъничко ,ще знаеш ,че каза една голяма глупост.

Ся като излезе новия Дс ще строши д3с.Разбира се....д3с е само фейслифт на д3.
Малко по малко шум,малко по голям буфер....такива неща.

д3 го мери с 1д марк 3.А 1дс марк 3 го мери с д3х.От едно поколение са.

Сека канон вади новото поколение.
50д,500д бяха само загрявка преди да се анонсират 7д,марк 4 ,а скоро и дс4.

Разбира се ,че ще са по-добри.Отговора на никон вероятно ще е чак година по късно както става обикновено ...тогава ще изязат нашите 4-ки.Д400,д4 вероятно.Тогава ще мерим.

Срамота е ,че едно д300 и едно д3 канон 2-години немогат да ги надминат като функционалност и качество.Та чак сега...7д,марк 4 дори не е 100% победител пред д3с....ама ей ся като излезе дс-а ама ей ся...ко ей ся.

Аман от канонски самовлюбени фанатици."Мойто не най-хубаво"

И двете фирми имат чудесни тела и ленсове.
Жалко ,че сте прекалено кухи да ги оцените.
И двете фирми има интересни предимства и недостатъци.

Не се надъхвайте...пазара не е това което беше.Вече има трети в лицето на Сони.

И това ,че щели да спрат матриците на Никон е доста идиотска размисъл.
Целта на сони е пазара да се дели м/у тях и никон.Целта и на двете фирми е Канон да си оди.Тва никой ли не го вижда? :)))
Просто си разпределят задачите.Тотален заговор има..хахахаха едните пускат д700 другите а850,а900.
Сони и Никон те първа ще вадят новото поколение тела.Канон избърза с иновациите за да се затвърди като лидер.Отговора предстои.
Топ телата и на Никон и на Сони са относително стари д300,д3,д700,а900,а700
Некви фейслифтчета д300с,д3с,а550...
Скоро всичко ще се промени.



Публикацията е редактирана (30-10-09 02:20)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Георги   
Дата:   30-10-09 07:38

абе pd по твоята логика (която донякъде е и вярна), никонския д3 и после д700 са отговор на канонския 1дс... от 2002 година, някви си 5г. по-късно.

аз лично супер се кефя на догонването на Никон, които реално смалиха преднината на 2г., защото с новите и чудесни модели след д300 включително, канон поразвързаха кесията с това, което дават на клиентите си с новите тела - 5д2, 7д, 1дс3 и следващи.

в крайна сметка всички печелим от конкуренцията, разберете го! дали ще си фен на сони, пентакс, никон или канон, можеш само да се радваш на чуждите яки тела, които излизат. защото същите регулират пазара и в крайна сметка със следващата си покупка печелиш повече.

на мен лично 5д е повече от нуждите ми, не мога да кажа че съм го оплътнил на 100%, ако не беше видео боке фетишизма нямаше да се хлъзна по 5д2, но ето че и това е факт.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Георги   
Дата:   30-10-09 07:40

в допълнение за печеленето повече забравих да добавя, че ако никон не бяха пуснали д90 с видео (колкото и да изглеждаше противно идеята като го лансираха... и преди да видя видеото от сайта на никон с д90 и 200/2), нямаше да има скоро канонско тяло с фулл хд видео...

така че хип хип ура за следващите никонски тела [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D3S vs. Canon EOS-1D Mark IV
Автор: Canon   
Дата:   30-10-09 09:24

jivkojj
Е какво, учебни 3Д скици и рисунки за промишлен дизайн ли го класифицираш - то не е и студентско ниво това, което показваш - вече понапредналите хлапета си ги правят.
Направо ти личи колко си далеч от тази материя.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D3S vs. Canon EOS-1D Mark IV
Автор: sauron69   
Дата:   30-10-09 09:33

pd, този път си го написал добре [smilie24] . Друг е въпросът, колко от това ще стане. Но и на мен ми се струва (въпреки че съм с Канон), че има канонски фенове дето прекалено се надъхват, и че това дето го пусна Канон в последната година не е само "мед и масло". [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D3S vs. Canon EOS-1D Mark IV
Автор: ivodam   
Дата:   30-10-09 09:39

Хех, ПД, пишеш от време на време неща верни, под които бих се подписал и с две ръце, от време на време и тебе те отнася талибанщината и пишеш без да мислиш. Марк 4 и той не бил 100% победител спрямо Д3с - в какво, можеш ли да ме светнеш? И Д3 се сравнявало с 1Дс3 - сравнения от немай-къде. Едното 12 другото 21 МП. Същите цифри, ама леко разместени, хе-хе. Д3-то само дето има няколко кадъра в сек повече, и това е. 1Дс3 дори и днес е по-добрият избор от тоя правилно определен като фейслифт Д3с, в който нема нищо, ама нищо интересно, ей така, да те загложди любопитството.

Бъдете обективни и интелектуално честни и като изкарат нещо ново вашите, може и да говориме, ама до тогава сравнения като това, което е основа на дадената тема, са безпредметни. Честният подход е: Канон 1Д Марк 4 - Никон: няма сравним еквивалент, очакват се някакви напъни в близките две години.

[smilie6] [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: jivkojj   
Дата:   30-10-09 10:06

Canon, ти не само си зле ами и в страни от нещата. Ферарито се произвежда, Д3 се произвежда, оръжието също. Да не говорим че има доста други неща. Има концепти, прототипи и т.н.
Ама какво ли ти обяснявам баш на тебе - никон хейтъра

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D3S vs. Canon EOS-1D Mark IV
Автор: Canon   
Дата:   30-10-09 10:30


http://files.conceptcarz.com/img/Italdesign/italdesign_Giugiaro_Quaranta_concept-2008-01-1024.jpg



и


http://www.salon-auto.ch/multimedia/images/img_traitees/2009/02/italdesigngiugiaro2009_big.jpg




и


http://image.internetautoguide.com/f/auto-news/italdesign-giugiaro-hybrid-namir-concept-brought-to-t


That’s right, this angular, scissor-doored sports car concept is a hybrid

Представи си, знам - всички фирми си пускат такива мострени прототипи в силно ограничени бройки за изложения. И много по-футуристични съм гледал. Това все още не е промишлен дизайн [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: jivkojj   
Дата:   30-10-09 10:45

Представи си, знам - всички фирми си пускат такива мострени прототипи в силно ограничени бройки за изложения. И много по-футуристични съм гледал. Това все още не е промишлен дизайн

Аха, както винаги увъртане и от 9 кладенеца вода.

ето още един "прототип" :

http://en.wikipedia.org/wiki/Alfa_Romeo_159



Знам, знам сега ще кажеш че алфата също както и никона са гадни и никаква промишленост не е това и т.н. [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D3S vs. Canon EOS-1D Mark IV
Автор: Canon   
Дата:   30-10-09 11:20


http://www.supercars.net/carpics/824/1991_Italdesign_NazcaC2Concept1.jpg



Никога не е произвеждана, поредния прототип.

То да не се окаже, че и Д3х влиза в категорията на прототипите.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: jivkojj   
Дата:   30-10-09 11:38

Никога не е произвеждана, поредния прототип.

Е и? Искаш да кажеш че една фирма ако направи прототип или концепт, то никога не би направила реален продукт ли?!?!

В списъка долу има много непрототипи. Някъде там са също така и никонските тела, но ги няма епълските продутки, оръжията и други:


* Alfa Romeo
o Alfasud (1972)
o Brera (2002)
o Alfetta GT/GTV (1974)
o 156 (2003)
o 159 / 159 SW (2006)
* American Motors Eagle Premier (1988)
* Audi 80 (1978)
* Beretta CX4 Storm
* BMW
o M1 (1977)
o Nazca C2 (1991)
o Nazca C2 Spider (1993)
o 3200 CS (1961)
* Bugatti
o EB 118 (1998)
o EB 218 (1999)
o 18/3 Chiron (1999)
* Cadillac Sixty Special (1989-1993 interior seating)
* De Tomaso Mangusta (1966)
* De Lorean DMC-12 (1981)
* Daewoo Motors
o Lanos (1996)
o Matiz (1997)
(former Fiat Cinquecento Lucciola design study)
o Leganza (1997)
o Magnus (2000 and 2003)
o Kalos hatchback (2002)
o Lacetti hatchback (2004)
* Ducati 860GT motorcycle (1975)
* EuAuto Technology CV.2 (2008)
* Ferrari
o 250 GT Bertone
o Ferrari GG50 (2005)
* Fiat
o Croma (1985)
o Croma (2005)
o Sedici (2005)
o Panda (1980)
o Punto (1993)
o Uno (1983)
o 850 Spider
o Dino Coupe (1967)
o Palio/Siena (2001-2004)
o Grande Punto (2005)
* FIAT Ferroviaria/Alstom ETR 460 (Pendolino) (1993)
* Ford
o Mustang concept car (1966)[3]
o Mustang Giugiaro (2006)
* Gordon-Keeble GT (1960)
* Hyundai
o Pony (1974)
o Excel (1985)
o Sonata (1988)
o Stellar (1982)
* Iso Rivolta
o Grifo (1963)
o Fidia



* Isuzu
o 117 Coupe (1968)
o Piazza/Impulse (1981)
* Italdesign Aztec concept car (1988)
* Lamborghini
o Marco Polo
o Cala (1995)
* Lancia
o Megagamma (1978)[4]
o Delta (1979)
o Prisma (1982)
o Thema (1984)
* Lotus Esprit (1972)
* Maserati
o Bora (1971)
o Ghibli (1966)
o Merak (1972)
o Quattroporte (1976)
o 3200GT
o Maserati 4200 Coupe (2002)
o Spyder (2002)
* Mazda Familia (1964)
* Nikon
o F3
o F4
o F5
o F6
o D3
* Quaranta concept car
* Renault
o 19 (1988)
o 21 (1986)
* Saab Automobile
o 600
o 9000 (1984)
* SEAT
o Córdoba (1993)
o Ibiza (1984)
o Ibiza (1993)
o Málaga (1985)
o Toledo (1991)
o Toledo (1998)
* Skoda 720 concept car (1972)[5]
* Seiko Speedmaster (1986)[6]
* Subaru Alcyone SVX (1991)
* Suzuki
o SX4
o Carry
* Toyota
o Volta
o Lexus GS (1993)
* Volkswagen
o Golf/Rabbit (1974)
o Passat/Dasher (1973)
o Scirocco (1974)
o W12 Coupe & Roadster (1997)
* Zastava
o Yugo
o Florida



Публикацията е редактирана (30-10-09 11:40)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D3S vs. Canon EOS-1D Mark IV
Автор: Canon   
Дата:   30-10-09 12:03

Да де - аз като ти казвам че е учебна работа - от дизайн на коли - дизайн на фотоапарат. [smilie5] И затова гумите на никоните се сменят както на колите - по два пъти годишно
Пази боже, сега и бензин да се налива в никона, че да върви

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: jivkojj   
Дата:   30-10-09 12:09

Поне дизан имат.
Канонерките и това нямат. Обаче пък пластмаса. Яко пластмаса имат. То не им и трябва друго де. Нали след 7-8 месеца се хвърлят - следващия модел с по-много мегапиксели иде [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: photostoykov   
Дата:   30-10-09 12:14

Ха-ха-ха Canon-е, разсмя ме!

Нищо случайно няма като дизайн на този свят.
Първоначалният дизайн на серията EOS на Canon е дело на Луйджи Колани, а дизайнът на Nikon е работа на Джорджето Джуджаро.



Публикацията е редактирана (30-10-09 12:34)

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »