Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Панорами-обработка,съвет ?
Автор: jingov   
Дата:   30-10-09 09:16

Знам,че днеска е петък,но не ми е това целта .Вчера се опитах да си събера една панорамка от 6 вертикални кадъра с фотоматрикса и всичко бе ОК.Продължих с 9 кадъра и малко по бавно ,но ОК.Проблема се прояви при постобработката.След зареждане на готовата панорама около15мб/нищо работа/освен левълс нищо друго не мога да направя....направо си забива шопа,даже и да го сейвна не ми дава.Къде е причината: прекалено голямата дименсия в размера на файла-34000/2506 ,при което не му стига виртуална памет или аз нещо греша .ПЦ то е биващо,4гб рам2.2 дуо кор/8МА серия/960гт видео...Дали проблема е в големият обемна тифа,който трябва да се обработва/249мб ми пише /или в мен ? Благодаря на отзовалите се ! [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   30-10-09 09:22

34000 пиксела височина не са ли неразумно много? Започни с някакъв кроп.
Провери на колко бита ти е цвета.
Провери има ли достатъчно място на диск аза скратч-файла на фотошопа.
Провери не си ли пропуснал някое съобщение от системата.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: jingov   
Дата:   30-10-09 09:27

Асахи -на 8 бита го работи,имам 640 гиги /350 поне свободни,не съм имал съобщение за грешка,освен след многократно натискане на бутоните да ми каже ,че нямам достатъчно виртуална памет .Относно размера,еми при толкова кадри явно са му много,но ще пробвам да тго намаля до допустимите му за него .Ще пробвам да освободя място в дестинацията на сейфа..

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: compur   
Дата:   30-10-09 09:44

виртуалния диск да не бъде на устройство с:! задължително!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: jingov   
Дата:   30-10-09 10:38

Добре,така ще го направя,пък и има вярно в твърдението ти,но за първи път работя с толкова голам файл !

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   30-10-09 10:39

Дал съм ти 4 препоръки - не чети избирателно.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: krist   
Дата:   30-10-09 10:50

правил съм панорами от седем кадъра на 16 бита, като размерът на файла достигаше 1 ГБ със всички слоеве, а имам 1 ГБ РАМ и въпреки че се влачи ужасно, не забива..

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ibk   
Дата:   30-10-09 10:51

Вероятно проблема е някъде в теб.
Наскоро правих панорама от 32 вертикални кадъра - беше над 50 000рх по дългата страна. ТИФ-а беше 460Мб - никакъв проблем при обработката с ФШ ЦС2.
А машината ми е доста по-слаба от твоята, като гледам.


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: jingov   
Дата:   30-10-09 11:04

Явно ще трябва да се поровя ! Благодарско на всички ! Открих някакъв dll та ще прегледам кое куца !

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: 4i4o-Joro   
Дата:   30-10-09 11:14

провери дали отговорът не е тези списификации

JPEG: max 25,000 x 25,000 pixels
TIFF: unlimited dimensions, but the TIFF specifications allow a maximum file size of 4 GB. Certain applications (including Photoshop CS2) fail to read TIFF files larger than 2 GB. Older Photoshop versions cannot read images wider or taller than 30,000 pixels


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: jingov   
Дата:   30-10-09 13:40

Благодарско на Асахи и на Компур.....беше достатъчно да му задам да ползва мин 1гб и всичко се оправи,това с райд контролера ми е за пръв път и явно има сми..да го и в лаптопчето кви работи имало[smile] ! [beer]



Публикацията е редактирана (30-10-09 13:50)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »