Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Въпрос за никонски софтуер
Автор: tsubi67   
Дата:   29-10-09 17:48

Здравейте! Блъскам се над един праблем вече няколко дни.

Имам инсталиран Color Efex Pro 3.0 като плъгин на Фотошоп в РС-то ми. Стартира се автоматично при старта на програмата, а също може да се открие като опция и в менюто с филтрите. Преди няколко дни я инсталирах на лаптопа си, но по никакъв начин не мога да я открия при стартирането нито на Фотошопа, нито на NikonCapture-а. Нарочна я пуснах като плъгин и в двете програми, прерових всички менюта, но няма и следа от нея. Иначе си се инсталира нормално и ми дава съобщение, че ще се стартира автоматично при заявка от програмата. Някакви идеи? Да допълня, че съм на Windows 7, ако това, разбира се, има някакво значение?.....

Благодаря предварително!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: AlekRB   
Дата:   29-10-09 18:14

Пробвай на фотошопа от File/Automate/Nik Selective Tool...


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tsubi67   
Дата:   29-10-09 18:31

Благодаря за включването. Пробвах, но не става.....

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: promis   
Дата:   29-10-09 18:34

И при мен не излиза - с 64-битовия CS4 съм и предполагам затова... Ама някой ако знае, да каже моля [smile]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Alex-dan   
Дата:   29-10-09 18:42

да, идея за cs4 ?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tsubi67   
Дата:   29-10-09 18:52

Явно повредата не е само в моя телевизор, което донякъде ме успокоява....

Сега ще пробвам да инсталирам Photoshop Elements v5.0.2, на който Color Efex-a ми върви на другия компютър, за да мирясам най-накрая. Ако и с него не тръгне, значи проблемът може да идва и от 7-цата

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: yovko   
Дата:   29-10-09 18:58

- Color Efex Pro не е никонски софтуер.
- На сайта им пише, че се поддържат само 32-битовите версии на Windows XP и Vista.
- Пак там пише, че на 64-bit-ов Windows ще тръгне ако се ползва 32-битова версия на PS CS4.



Публикацията е редактирана (29-10-09 19:06)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tsubi67   
Дата:   29-10-09 19:45

Благодаря на всички!

yovko, явно си прав за 64-битовите версии. Инсталирах си Adobe Photoshop Elements 5.0 и на него си тръгна от раз.

Само да уточня, че програмата се предлага като никонски софтуер - http://www.niksoftware.com/store/usa/entry.php?view=singlepurchase/CEP3-family.shtml

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   29-10-09 21:01

Прав бил Йовко? Прав е, щото чете където трябва.
Като имаш проблемс даден софт първо потърси причината в себе си. После на сайта на производителя. После - в Гугъл. Не се надявай Йовко да ти свърши черната работа.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tsubi67   
Дата:   30-10-09 13:32

asahi, мисля, че форумът е затова - да си помагаме, а не само да се правим на много велики /щото тука всички, освен питащите, са много велики,това е ясно/. След като съм попитала, значи не съм могла сама да си реша проблема - прости невежеството ми. Иначе тук съм срещала много по-тъпи и повтарящи се теми. Каква тема ще пусна си е моя работа, а не твоя. Не е нужно да спамиш, както виждаш, и други са имали тоя проблем, не само аз.
Сполай ти и със здраве.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   30-10-09 13:47

[beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »