Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Калибриране на Tamron ?
Автор: thumper   
Дата:   23-10-09 18:42

Здравейте,
имам проблем с новия ми tamron 17-50 2.8 Di II. Обективът в комбинация с моето 450Д има фронт фокус. Ще съм благодарен ако някой ми каже къде и дали въобще в България някой може да го калибрира,защото намерих същата тема от преди година и половина и там не беше споменато такова място.
Предварително благодаря.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: showtime   
Дата:   23-10-09 19:22

За съжаление в България няма кой да го калибрира. Имам приятел който го прати чак в Холандия...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: deathzone   
Дата:   23-10-09 19:25

Ей затова не си купих Канон.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: thumper   
Дата:   23-10-09 19:29

Някой с по-различна информация? [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   23-10-09 20:35

Ако много ти е важен Тампона иди в сервиза на Канон да питаш какво може да се пипне.

deathzone, за тези пари нямаш по-добър и разумен избор.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: guciguci   
Дата:   23-10-09 20:40

deathzone ,то щото при Никон няма такива работи,нали? [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: thumper   
Дата:   23-10-09 20:40

asahi , до толкова е важен, до колкото е на 1 ден и не искам да го връщам заради скъпата доставка. А в горе-посочената тема пише,че от канон не искали и да погледнат tamron-ни, но това е от преди година и половина и ако нещата вече са по-различни ще ида да проверя.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Scarabei   
Дата:   23-10-09 20:42

Имал си друг разумен избор за тея пари - Сигма. 3 години гаранция и безплатно калибриране. [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: etoshev   
Дата:   23-10-09 23:32

имаше .. и цената беше 80 лв...порови,звънни и до IDS,нищо че за сигма...забравил съм къде звънях месец април - за 18-200 беше,казаха че за 80 лв ще оправят..но на един колега "лепна" на 400д и така се реши въпроса

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: da.fo   
Дата:   23-10-09 23:45

Ей затова махнах Sony A 700+Zeiss 16-80 и минах на Nikon D 300+16-85 [smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: d_ave   
Дата:   24-10-09 00:06

Абе докато не се масовизира калибрацията в тялото с достатъчно профили за различни обективи, няма да се реши тоя проблем. бек фокуса го забелязваш толкова много поради светлосилата на обектива и плиткия доф при 2.8
забелязал ли си на каква бленда изчезва? предполагам някъде след 4?

проблема с фокуса го има при абсолютно всяка марка, заблуда е, че никон нямат такъв проблем. не защитавам канон в момента, гледам да стоя далеч от вечния спор, просто нека не забравяме, че всичко се произвежда от машини, които имат допустимо отклонение. е, сещате се - отклонение малко в плюс в тялото, малко плюс в обектива и къде отишла работата - на майната си:)

а да ви прави впечатление, че обикновено светлосилните обективи страдат най-много от грешка във фокуса? е не е вярно - всички страдат, но по-дълбокия доф при тези с по-затворена бленда скриват грешката.

проблема се явява главно при обективи като тамрон, сигма поради факта, че за потвърждение на фокуса се ползват чипове, подобно на тези, които се слагат по глухарчетата. точно поради тая причина се преви и калибрация на въпросните обективи - реално погледнато калибрацията не е нищо повече от задаване на стойности къде точно чипа да потвърждава фокуса. реално погледнато ако разполага със стенд, човек може спокойно да си калибрира сам обективите. да де, ама тъй като тука повечето вносители гледат къде от какво могат да поспестят, никой друг освен момчетата от ИДС няма свестен стенд за калибрация на обективи.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: thumper   
Дата:   24-10-09 00:22

d_ave , знаеш ли дали в IDS се занимават с tamron-и ?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: d_ave   
Дата:   24-10-09 00:30

доколкото знам не се, не съм сигурен. звънни в понеделник на 818-60-46, това е директен телефон на техника и го питай, ама май стенда или поне софтуера към него е само за сигма.

можеш да пробваш с вип трейдинг, ама нещо се съмнявам да помогнат. аз търсех гума за фокуса на тамрон 18-200 и ме препратиха към ЛАС, които си размърдаха знаеш кое...

впрочем като казахме ЛАС, там доколкото знам имат нещо като стенд, поне там преди години са ми калибрирали сапунерка, но вероятността калибрацията да е станала през USB с някакъв системен софтуер е доста голяма, все пак говорим за сапунерка...

последна възможност - мейл директно до тамрон. казваш им така и така, от България съм, няма кой да ми калибрира обектива, помагайте. пишеш малко по-твърдо - разни блабла глупости от сорта на "аз толкова вярвам в тамрон, а вие да ме разочаровате толкова", ще пратят отговор със сигурност. дали обаче ще помогнат с нещо конструктивно или ще те пратят в трета глуха не мога да ти кажа, но не пречи да пробваш:)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: thumper   
Дата:   24-10-09 01:28

ами ЛАС обслужват вип трейдинг, така че и да им се обадят познай къде ще ме пратят. В понеделник ще звънна в ЛАС и ИДС, пък както казваш нищо не пречи и на тамрон да пиша.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: geopal   
Дата:   24-10-09 08:47

в БГ никой няма да ти помогне [smilie3] от опит говоря :) Успех, дано в UK си свършат работата! [beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: steeens   
Дата:   24-10-09 10:28

d_ave написа:

> Абе докато не се масовизира калибрацията в тялото с достатъчно
> профили за различни обективи, няма да се реши тоя проблем. бек
> фокуса го забелязваш толкова много поради светлосилата на
> обектива и плиткия доф при 2.8
> забелязал ли си на каква бленда изчезва? предполагам някъде
> след 4?
>
> проблема с фокуса го има при абсолютно всяка марка, заблуда е,
> че никон нямат такъв проблем. не защитавам канон в момента,
> гледам да стоя далеч от вечния спор, просто нека не забравяме,
> че всичко се произвежда от машини, които имат допустимо
> отклонение. е, сещате се - отклонение малко в плюс в тялото,
> малко плюс в обектива и къде отишла работата - на майната си:)
>
> а да ви прави впечатление, че обикновено светлосилните обективи
> страдат най-много от грешка във фокуса? е не е вярно - всички
> страдат, но по-дълбокия доф при тези с по-затворена бленда
> скриват грешката.
>
> проблема се явява главно при обективи като тамрон, сигма поради
> факта, че за потвърждение на фокуса се ползват чипове, подобно
> на тези, които се слагат по глухарчетата. точно поради тая
> причина се преви и калибрация на въпросните обективи - реално
> погледнато калибрацията не е нищо повече от задаване на
> стойности къде точно чипа да потвърждава фокуса. реално
> погледнато ако разполага със стенд, човек може спокойно да си
> калибрира сам обективите. да де, ама тъй като тука повечето
> вносители гледат къде от какво могат да поспестят, никой друг
> освен момчетата от ИДС няма свестен стенд за калибрация на
> обективи.


Всъщност наистина ли 450д няма опция за калибрация в тялото?Според мен е невъзможно да няма,ама сигурно е скрито и само в сервизите ги знаят номерата.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: boni   
Дата:   24-10-09 10:34

Доколкото знам в ЛАС калибрират от няколко месеца. Защо не попита първо там? Обади се най-добре на ВИП трейдинг, те ще ти кажат.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: thumper   
Дата:   24-10-09 11:42

boni,така и направих. От ЛАС казаха,че калибрират.



Публикацията е редактирана (24-10-09 12:15)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: geopal   
Дата:   24-10-09 11:43

в началото на годината в ЛАС НЕ калибрираха, дано верно да са почнали [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: thumper   
Дата:   24-10-09 12:08

Преди малко звъннах и казаха,че калибрират. Звъннах и в IDS, там също казаха,че го правят,но за повече информация ще им се обадя в понеделник.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: hotsnail   
Дата:   25-10-09 14:16

da.fo имам познати и с никон дето са имали проблеми с фокуса и то точно с Д300. Тая финна настройка не те оправя в 100% от случайте.

А това че си купи счупено тяло А700 - 15-та ръка подхвърляно къде ли не....еми сори. Аз няма подобни проблеми и доста други хора нямат.

Радвай се сега си взел по запазен Д300 снимай и не дигай много шум че ставаш за смях

thumper пиши какво е станало. Хубаво е да се знае че прекрасни обективи като Тамрон могат да ги настройват. 17-50/2.8 няма аналог от сигма.



Публикацията е редактирана (25-10-09 14:25)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: thumper   
Дата:   25-10-09 20:31

След понедлник ще има развитие и ще пиша. Междо другото от единия сервиз също ми казаха,че може калибрирането да не помогне,та знаете ли къде другаде може да е проблемът,защото вече се чудя дали да не върна обектива на търговеца.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: hotsnail   
Дата:   25-10-09 21:58

thumper аз имах проблем с една сигма дето нямаше настройване на моя апарат. На един друг хем с повечко мегапиксел легна перфектно. Имаше някакво отместване или де да знам - на близо точна, на далеко бек фокус.

Имам още една такава ама там е много зле и е стар модел, дето не се настройва - пък и на 4-5 апарата все е фира.

Та какво да ти кажа къса клечка си изтеглил ако не се настройва. Виж, дали ще може да го върнеш. А освен това при някой познат може да си работи добре.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: d_ave   
Дата:   25-10-09 22:56

Аз да отварям ли приказка за калибрацията и защо аджеба има обективи, дето "не се настройват" или иначе казано - тука няма кой да ги пипне както трябва:)
няма такова нещо като обектив, който не се настройва. всички могат да се калибрират както трябва (е, стига да не е сигма 24-60 - нея само жълтурите в япония я правят, ама снмят чипа за потвърждение на фокуса). проблема е в начина на определяне дали има фокус или не. да, скалите са точно решение, не не винаги са точното решение. а и хода на фокуса на съвременните обективи е толкова невероятно къс, че изместване със части от милиметъра води до загуба на фокус, особено при светлосилни обективи.
трябва си да пипне майстор като хората. и си трябва много тестване, ама тестване не само на близо, ами и на далече. не трябва да се гледа само скалата, трябва да се гледа и безкрайността.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: hotsnail   
Дата:   26-10-09 00:08

d_ave сигурно си прав.

Едно питане трябва ли да има настройка на хода на фокуса?

При сигмите доколкото светнах има две коеркции на широката и дългата част от зума. Правихме бая експериемтни в ИДС и при мен или на близо правеше фронт фокус а на далеко точен или точен на близо и бек фокус на далеко (Това само в широката част). На дългото си беше пушка невероятен.

Това с хода при ССМ-а (УСМ, ХСМ ...) ми се вижда още по важно предвид че мотора е на обектива пък системата за Аф гледа с едно мерене да зададе параметри.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »