Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Космите на катеричките
Автор: 35mm   
Дата:   21-10-09 01:43


http://www.stpetersburgwatercolours.com/shop/ProdImages/pure%20squirrel-size8.jpg



Някой чисти ли си обективите с четки за художници от естествен косъм и да сподели дали са О.К.
В книгите по фотография си спомям че пишеше четките за почистване на обективи да са или от камилски или от катеричи косъм. В нашите магазини няма от камила. Има от катерички.
Казаха ми че са около 50-60 до 100 лв за четка и аз се зарадвах че щом са толкова скъпи - "значи това ще е нещо супер".

Погледнах в един магазин - омазани са с лепило фабрично за да не са рошави четките, което не знам как ще падне на 100% дори и след цля ден киснене във вода.
От 100 ;в нямаха, но имаха от 15лв - Но.10 и от 25 лв - Номер 12.
Руски са, а не китайски, което е добре.

Дайте съвет коя е най-добрата четка на света за чистене на оптика. Ако може с линк откъде да се купи. Цената няма значение.

Имам си 3 комлекта оригинален кит за почистване на оптика на Цайс, но там четката е с пластмасови косми. Имам и няколко обектива Цайс и за тях ми трябва хубава четка.


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tantris   
Дата:   21-10-09 01:55

Аз си чистя матрицата на хапаратя използвайки статичното електричество по четката да извличам прашинките. Действа. Иначе за обективи май е по-добре специялна с помпичка.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: bpavlov   
Дата:   21-10-09 01:57

Аз ползвам една на жената от някаква пудра. Пак е от катеричка. Мия я първо с веро на чешмата и преди да е съвсем изсъхнала я ползвам. Чистя си матрицата с нея. А обективите с най обикновена бяла салфетка, после с четчицата само махам власинките останали от салфетката

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: MarinY   
Дата:   21-10-09 01:59

Защо не си купиш за 30 кинта специалните, комбинирани "писалки" за оптика? - четка и накрайник със силикон.
Всеки естествен косъм има свойството да се зарежда елекростатично и чистенето е винаги под въпрос.

П.П. Все пак сме в 21 век. [smilie3]



Публикацията е редактирана (21-10-09 02:00)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: 35mm   
Дата:   21-10-09 02:05

Имам си четки (3 на брой) на Цайс - оригиналните. Кита за почистване на Цайс е около 40 лв - течност, мокри кърпички, четка, парцалче, но са синтетика.

Камилските и катеричите ги дават "УЛТРА МЕКИ" косми, и затова си търся от естествен косъм.

Понеже ще ми я подаряват за рождения ден[smile] затова пиша че цената няма значение.[smile] [smile][smile]



Публикацията е редактирана (21-10-09 02:06)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: MarinY   
Дата:   21-10-09 02:24

Всеки си има предпочитания.
Ако не си слагаш "биометричните данни" от пръстите [smilie3] по лещите, течностите, по-добре да не се ползват.

За мен една помпичка-духалка и тази "писалка" вършат прекрасна работа.

Не говоря за чистене на сензора, разбира се. Там нещата са друга бира.
[beer]

П.П. Синтетиката отдавна не е мръсна дума.



Публикацията е редактирана (21-10-09 02:26)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: kiromn   
Дата:   21-10-09 08:40

Ленспен най-добре, освен четка има и накрайник с графитен материал който е супер-мек. Маха и мазни отпечатъци без ползване на разтвори.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vaskoni   
Дата:   21-10-09 08:50

а аз, като видях заглавието на темата си помислих за други "катерички" с косми, и без....
[smilie18]
Колкото до четките, едно измиване с топла вода и колата с която са намазани пада! но...е грехота да се ползват професионални четки като тази на снимката за такива дейности. Според мен!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: 2metraninja   
Дата:   21-10-09 09:47

Аз пък каквото съм чел по темата и каквото съм ползвал е точно обратното - хората казват че трябвало да е със синтетични косми четката, през нея духаш с помпичката, от триенето на косъмчетата едно в друго се наелектризират и даже не ползваш ефекта на "метлата" ами прашинките сами си "лепват" по четката заради статичното електричество.
Освен това синтетичните четки нямат фини власинки, които да падат по матричката.

Четката, която си купих също беше омазана с лепило - пада изцяло след 2-3 сериозни бани с течаща вода и сапун.

Работи гарантирано [smile] [cool]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: atin   
Дата:   21-10-09 11:18

"...а аз, като видях заглавието на темата си помислих за други "катерички" с косми, и без...." -дойдохме си на думата най-после.
Чакаме тема за Катеричките-Автора, Автора!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: shiki   
Дата:   21-10-09 11:28

За косми от Камила забрави-принц Чарлз много си я пази.По-добре се насочи за обикновена катерича, но първо я гледай в главата, че ако е къдрава няма да имаш хубава четка!А и с тези модни катеричи фризюри то и косми за четка не останаха.......[smilie6]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vaskoni   
Дата:   21-10-09 11:41

[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: d_ave   
Дата:   21-10-09 11:48

а помните ли четките за зъби със свинска четина?:)))))

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: shiki   
Дата:   21-10-09 12:18

Е това вече беше гнуснооооооо!



Публикацията е редактирана (21-10-09 12:19)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: thingfish   
Дата:   21-10-09 12:50

Ще падне голямо търсене, ако държиш да си купиш четка с катеричи косъм от 100 лв.[smilie5]
щото вървят по 20-30 лева. Иначе не взимай такава с бамбуково тяло/китайска/, щото есенният листопад е нищо в сравнение с капането на косми при тях.Предпазният восък се измива много лесно. Можеш да потърсиш също от пор, белка и тн.[smilie5]
Чувам, че били хубави и за рисуване

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: rumenn   
Дата:   21-10-09 12:59

по принцип мисля че имаше значение дали са мъжки или женски катериците [smilie18] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: shiki   
Дата:   21-10-09 13:19

Че то мъжки прави има ли, че не съм виждал в градската баня? [ezik]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: mondragon   
Дата:   21-10-09 13:55

Адаш, защо си мислиш, че четката с катеричи косми ще е по-добра от тази, която Цайс са произвели специално за почистване на обективите си, пък била тя и с изкуствени косми?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: stoyan_5   
Дата:   21-10-09 14:28

Напоследък масово се бръснат катерички ...
Сега вече зная къде отиват космите им![smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danbi   
Дата:   21-10-09 14:34

русите или кестенявите косми са по-добри? [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: stoyan_5   
Дата:   21-10-09 14:37

червенокосите[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Dohtora   
Дата:   21-10-09 14:58

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: d_ave   
Дата:   21-10-09 15:02

Dohtora, аз за това имам вече няколко лентови тела, а нямам време дори да изснимам филмите в тях:(((

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Shmidt   
Дата:   21-10-09 15:21

d_ave

Забелязъл съм едно нещо - а то е , че наличието на време е обратно пропорционално на имането на материални предпоставки за запълването му.

малко оспамихме темата обаче - сори за което

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: d_ave   
Дата:   21-10-09 15:22

Shmidt, много точно казано:))))

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »