Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Албатроси - не птичарска тема за птици
Автор: didesignbg   
Дата:   19-10-09 12:12

Крис Джордан, не може да се оплаче от липса на внимание включително и в този форум.
Последната му серия е впечатляващо шокираща, или шокиращо впечатляваща, както си изберете.

Мидуей
Послание от тихоокеанското течение.

Тези снимки на малки албатроси са направени преди няколко седмици на атола Мидуей. Късче пясък и корал по средата на Тихия океан. Малките албатросчета се хранят до насита с пластмаса донасяна от техните родители. Албатросите летят над замърсените води и събират и носят на малките си всичко което мислят за храна. Подложени на тази диета от човешки боклук десетки хиляди малки умират всяка година. От глад, отравяне или задавяне.

При правенето на тези фотографии, нито едно парченце пластмаса не е преместено, поставено, или манипулирано по какъвто и да е начин. Снимките показват, какво реално попада в стомаха на малките пилета, в едно от най-отдалечените морски убежище, на повече от 2 000 мили от най-близкия континент.

Крис Джордан,
Октомври 2009

http://www.chrisjordan.com/current_set2.php?id=11



Още малко за "феномена"
Great Pacific Garbage Patch в уикипедиа
Остров от боклук с размерите на континент се носи в Тихия океан между Хаваите и Калифорния

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Георги   
Дата:   19-10-09 12:23

баси не е истина [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: darksorrow   
Дата:   19-10-09 12:30

human kind...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: chill   
Дата:   19-10-09 12:35

Боклученият остров, който е получил името Голямата тихоокеанска камара (The Great Pacific Garbage Patch), е с територия 2 пъти по-голяма от тази на щата Тексас.

Би трябвало да се вижда с Google Maps/Google Earth, да/не ?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: kms   
Дата:   19-10-09 12:40

ужасно е [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: yotovava   
Дата:   19-10-09 12:43

Кошмал! Убиваме природата, но тя ще си отмъсти...[smilie10] [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: didesignbg   
Дата:   19-10-09 12:48

chill, накратко не.
От препратките в уикипедията.


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dau   
Дата:   19-10-09 12:49

Баси и изрудщината от малоумни хора...
Албатросите за мен са най-красивите птици... перфектни летци... баси [smilie8] [smilie11] [smilie22] [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: acklay   
Дата:   19-10-09 12:56

Човека трябва да бъде поставен на колене! [smilie22] [smilie22] [smilie22] [smilie23] [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: didesignbg   
Дата:   19-10-09 12:56

Баси и изрудщината от малоумни хора...
Или не си разбрал нещо от прочетеното, или имаш невероятно самочуствие. Винаги съществува и версията, да си избраният, разбира се.

[smilie8]



Публикацията е редактирана (19-10-09 12:57)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: chill   
Дата:   19-10-09 13:00

Абе, замислих се колко тъпа птица трябва да си, за да храниш отрочето с пластмаса ...
След това се замислих колко тъпо говедо трябва да си, за да си задръстиш океаните с боклуци ...
Май сравнението е в полза на птиците. [smilie11]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Минко   
Дата:   19-10-09 13:11

Стряскащи кадри!!!
Истината е че Homo sapiens малко и полека(а в последните години много и бързо) унищожава природата във всичките и измерения.
Всеки ден от лицето на земя изчезват хиляди хектари гори и по няколко растителни и животински вида.

Хубаво е да се показват такива кадри, дано някой се замисли като ги види.


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: NeDDRaG   
Дата:   19-10-09 13:17

Минко, прав си. Но пряко или косвено всички сме виновни. Тук често се пускат теми за кучета, котки и други животни. За спрането на този или онзи строеж, в защита на тази или онази местност. Но до сега няма тема "Не на пластмасовите опаковки!" Нека всичко стане в стъклен амбалаж, който фирмите са длъжни да си приемат обратно. И това в глобален мащаб. Тогава този проблем ще се реши много по-бързо и много по-лесно.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dau   
Дата:   19-10-09 13:26

didesignbg нещо не ти схванах репликата...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: didesignbg   
Дата:   19-10-09 13:37

dau, не мислиш ли че и аз и ти сме от тези малоумни хора. Че онова там е моята пластмасова бъркалка за кафе, а до нея е твоята капачка от минерална вода?
Не става въпрос за малоумни хора, става въпрос за самовлюбено консуматорско общество, което трябва да гледа тези снимки всеки път преди да посегне към торбичка/шише/опаковка....
Не можеш нито да се отделиш, нито да ги обиждаш, това е една колективна безотговорност зад която всички се крием.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: neuromancer   
Дата:   19-10-09 13:44

мда
а ние си спорим дали има глобално затопляне, докато боклукът ни зарине

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dau   
Дата:   19-10-09 13:48

didesignbg нямам никакво намерение да се отделям, или да се мисля за нещо специално... казал съм хора, а тъй като се имам за човек, мисля че и аз влизам в това число. А самовлюбеното консуматорско общество е точно следствие от това че хората са малоумн, всеки мисли сам за себе си и не му пука за нищо друго за съжаление това е истината...

аз лично за мен се старая по много начини, ама все пак е нищо докато другите хора си правят каквото искат, за това е е хубаво по-често да се виждат такива кадри, даже ако може да ги лепят по билборди, вместо кухи силиконови чалга певици [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: rapt0r   
Дата:   19-10-09 13:49

боклукът сме ние хората!


http://212.36.3.59/site_pics/112/p_1178626770_glarus.jpg




Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vgramatikov   
Дата:   19-10-09 14:05

Навсякъде се забелязва тази тенденция.
В Поморие гарантирам ,че ако се продължава така до 10 години половината влажни зони край морето ще бъдат в Хотели. [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: lavrentii   
Дата:   19-10-09 14:48

Най-"якото" е, че тази пластмаса може да бъде изяждана отново и отново

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: iPonche   
Дата:   25-02-10 10:57

[smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: krist   
Дата:   25-02-10 12:08

Кога, казвате, излиза новото пластмасово тяло на Канон и новите пластмасови йобектифчета на Никон?(другите фирми да не се чувстват пренебрегнати, де)

Отговори на това съобщение
 Re: Албатроси - не птичарска тема за птици
Автор: Grandpa   
Дата:   26-02-10 00:48

Баси ужаса.

...но си мисля и нещо друго - възрастните албатроси мислят всяко нещо, дето могат да сложат в клюна си за храна...ако верно са толкоз глупави...рано или късно ще се затрият. То разбирам да бъркат понякога, ама тия останки са натъпкани с боклук....

Отговори на това съобщение
 Re: Албатроси - не птичарска тема за птици
Автор: momchilcha   
Дата:   26-02-10 05:57

...

Отговори на това съобщение
 Re: Албатроси - не птичарска тема за птици
Автор: caro-anton   
Дата:   26-02-10 08:51

на албатросите за милиони години еволюция не им се е налагало да се обучават кое става за хапване, и кое - не...

... думи нямам.

дали ще е по-добре да купувам не-пластмасови стоки? ... уф, кви въпроси задавам... те колите почнаха да ги правят от пластмаса... аз за стоки някакви питам...

Отговори на това съобщение
 Re: Албатроси - не птичарска тема за птици
Автор: CyberGene   
Дата:   26-02-10 10:51

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Албатроси - не птичарска тема за птици
Автор: tziko   
Дата:   26-02-10 11:10

Само се огледайте около вас колко пластмаса има[smilie10] това ме втрещи още повече.

Отговори на това съобщение
 Re: Албатроси - не птичарска тема за птици
Автор: Uve_Smotanson   
Дата:   26-02-10 11:15

Grandpa написа:

> Баси ужаса.
>
> ...но си мисля и нещо друго - възрастните албатроси мислят
> всяко нещо, дето могат да сложат в клюна си за храна...ако
> верно са толкоз глупави...рано или късно ще се затрият. То
> разбирам да бъркат понякога, ама тия останки са натъпкани с
> боклук....

Глупави? Сигурно бягат от часовете по органична химия, и се крият в кенефите да пафнат по една, докато цакат белот...

Ако не се лъжа, албатросите, както и чайките са "санитари" и всъщност могат да се хранят и с боклук. Дори в София има една двойка, която се чува редовно в центъра на града. Нормално е да се объркват животните, но не е нормално това да става някъде на майната си в океана.

Отговори на това съобщение
 Re: Албатроси - не птичарска тема за птици
Автор: CyberGene   
Дата:   26-02-10 11:16

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Албатроси - не птичарска тема за птици
Автор: didesignbg   
Дата:   26-02-10 11:32

CyberGene написа:

> Пластмасата е кофти и трябва да се рециклира, не да се
> изхвърля. Но темата е какъв е тоя измислен остров от пластмаса,
> с големината на Австралия, който никой не е виждал и снимал, не
> се вижда от сателит и т.н.

Не, темата е какво се случва с нашия боклук, и как убиваме без да го осъзнаваме.
Другото ако те интересуваше, щеше да отвориш една произволна препратка от пуснатите и да разбереш.

Отговори на това съобщение
 Re: Албатроси - не птичарска тема за птици
Автор: CyberGene   
Дата:   26-02-10 11:34

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Албатроси - не птичарска тема за птици
Автор: didesignbg   
Дата:   26-02-10 11:43

Къде е манипулацията, че са ти обяснили навсякъде, колко точно е масата отпадъци на км2? Или че това е в пъти повече от количеството планктон? Или пък просто имаш нужда да отвориш гугъл и да видиш 8-ми континент? Ами познай, няма да се случи.
С тази цел са снимките на птичките, да те шокират, впечатлят и поне за два дена да не ползваш пласмасови чашки. С малко повече късмет някои от нас ще направи нещо повече.

Отговори на това съобщение
 Re: Албатроси - не птичарска тема за птици
Автор: arakiss   
Дата:   26-02-10 11:58


http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/1/1e/MichaelCrighton_StateOfFear.jpg


Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »