Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 "За" микро 4/3 Panasonic Lumix GF1 Review - Highly Recommended
Автор: hotsnail   
Дата:   14-10-09 22:49

http://www.dpreview.com/news/0910/09101405panasonicgf1review.asp

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: gam3ra   
Дата:   14-10-09 22:52

Бих предпочел PEN-чето заради стабилизацията, другото си е същото, а и по-добра поддръжка на обективи от пена

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vgramatikov   
Дата:   14-10-09 22:52

https://photo-forum.net/forum/read.php?f=1&i=1080112&t=1080112&phorum_uriauth=


Сляп ли си [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: hotsnail   
Дата:   14-10-09 22:55

и какво се оказа панасоник правят най-добрата оптика дето иде в комплект хехехехе[smilie18]

The Lumix 14-45mm F3.5-5.6 OIS does extremely well in our studio tests. Panasonic has integrated software correction of distortion and lateral chromatic aberration into the system design, and this pays off with near-perfect results for these aspects of our tests; the lens is also unusually sharp for its class. Compared to the Micro Four Thirds Olympus M. Zuiko Digital 14-42mm F3.5-5.6 ED, the Panasonic does better in almost every regard; it even out-performs the best of the kit zooms for conventional DSLRs, the Olympus Zuiko Digital F3.5-5.6 ED. The differences aren't necessarily huge, but they're there.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: next_time   
Дата:   14-10-09 22:55

Това което ме дразни в дигиталките е че всеки 6м. чакаш да додИ великото чудо което ще отвее всичко по пътя си и най-после ще имаш необходимия творчески размах.Излиза ... мислиш ... то ли е? .... на е ли? ... и докато се навиеш да го вземеш някои пусне мухата че излиза ново чудовище убиец.И пак така.Накрая ти писва взимаш последното излязло и след няколко месеца вече се оглеждаш за нови модели, защото .... новото си е ново, а снимките ти все тая

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: hotsnail   
Дата:   14-10-09 22:58

некст бъди реалист - апарата не прави снимки; ти ги правиш

Техниката обаче кефи. Може и с Дачия да ходиш на рбаота ама Тойота кефи повече (пък и по-често стига там за където си тръгнал)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vgramatikov   
Дата:   14-10-09 23:00

next_time истина истина.....
За жалост сме подвластни всички на това.
Нещо те дере отвърте ,че новия УБИЕЦ ще има невероятен детайл и сичко.А се оказва обикновено ,че подобренията варират в рамките на по-малко от 10% от качествата на стария модел.Случва се и далнгрейт в някой параметри за сметка на напомпените други.
За това хората са казали ,има техника за фотографи има и за щтракачи и за техничари.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: hotsnail   
Дата:   15-10-09 14:10

едно не разбрах сензорите на четрите м4/3 апарата еднакви ли са?

Разликите само от филтрите и пост процесинга ли са?

Щото

1. Ония сценки с листата на панасоника на определено не кефят - явно цветовете като цяло са фира (те и олимпийските не са ми по вкус ама) http://www.dpreview.com/reviews/SonyDSLRA700/page21.asp?color_compare=panasonic_dmcg1/0
Тия цветови диаграми на А700 и другите ДСЛР-и среден клас са почти идентични (40Д, 50Д, Д300 - Е-П1 е по близо ама панасоника просто....).

2. Това с динамиката ..... 8 бленди не е голямо постижение. А700 и май повечето ДСЛР-и от този клас са 8.8 ДЖПЕГ до 10-11 бледни РОУ - една бленда отгоре.



Публикацията е редактирана (15-10-09 14:10)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: 1vo   
Дата:   15-10-09 14:15

Преди ревюто мислех, че Паната е по-доброто апаратче в сравнение с Пена. Промених си мнението, Пена ми допада повече.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: hotsnail   
Дата:   15-10-09 16:38

1vo и аз така мислих после пак се сетих защо не ми харесва пена и нито един от недостатъците не е поправен или омаловажен.

Ако сензорите са еднакви.....панасоника е по-добър..... е няма да снимаш ДЖПЕГ ма това не е болка голяма


Значи панасоника Г1 има въртящ хубав дисплей (май по-добър от олито), работещ фокус, визьор, светкавица и хубав обектив в комплекта, корекция на аберацийте и изкривяването (олито май нема а?).

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: limt   
Дата:   16-10-09 10:01

Е-Р1 няма само корекция на аберациите - открай време такава им е политиката.Но определено има по-добро изображение от паналайката...
Но за всеки влак си има пътници - меренето на GF1 е по-добро!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: 1vo   
Дата:   16-10-09 11:04

Пен-а има 5 вида мерене, Паналайката 3. Мулти сегмента на Паната бил по-добър при трудни светлинни условия, а защо някой ще го ползва при такива условия като имаш още 4-ри режима не е ясно.
Пишат си дпревю колкото да се намират на приказка.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: cicomanco   
Дата:   16-10-09 11:40

Меренето на Оли винаги е било еталон![smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: mitakabus   
Дата:   16-10-09 12:17

Може да мери както си иска олито - за къв чеп ми е като ще ми фокусира 5 секунди !!! [smilie23]
..извинявайте ама моето LX3 фокусира като Пена , че и по-добре! Хем Пена го пробвах на не лоша светлина в Технополис-а!! А сега вадят фирмуер 2 за ЛХ3, в който са оправени маса неща както и подобрен АФ режим! Еми мерси - като ще е малко и компактно ще си стоя явно с ЛХ3 - незаменим се оказа този апарат! Не могат да му скочат нито на широкото , нито на светлото и Пена и ГХ1! Пък ко ще и с малка матричнка да е - за това за което ми трябва ми върши чудесна работа! Мислех да взиам ГХ1 и то много сериозно! Стабилизацията ме отказа до някъде както и ревютата! Все пак предпочитам сапунера да снимам в jpeg, ч и в повечето случаи снима жеан ми ... [shtrak]



Публикацията е редактирана (16-10-09 12:22)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: kapitancho   
Дата:   16-10-09 12:26

Действително, скороста на автофокуса е сериозен недостатък на Олимпуса или по-скоро е сериозно предимство на Панасоника, защото от ДСЛР-ите с LiveView виждам доста посредствени резултати в тази област.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: gm   
Дата:   16-10-09 13:40

горещ охльов-от сони по-добро няма[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: hotsnail   
Дата:   16-10-09 23:34

GM не знам как си стигнал до тоя извод ама си със сигурност прав [smilie18] [smilie18].

Обаче гледай тия оли пенове и панасоници какви дребни благини правят.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »