Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 за или против микро 4/3
Автор: lz1rar   
Дата:   14-10-09 07:50

Има ли смисъл от тела като Олимпус пен, Новия Панасоник и други бъдещи подобни.
Малки, леки, с голям сензор и възможности на ДСЛР, сменяеми обективи – до тук много добре.
Нооо...
-Обективи от микросерията по4ти няма. Оломпус предлага 2 обектива 17мм и 14-42мм. Вторият маи се оказва китов- в пълния смисъл на думата. При Панасоника нещата са същите . Изходът – адаптер и съшествуващите 4/3 обективи. Да де, ама къде останаха предимствата. Адаптер и 4/3 обектив, и размерът и теглото се изравняват с ДСЛР. И предимство маи няма. Цената също не е предимство.
Та на въпроса- Как мислите - Има ли смисъл от такива тела за сега.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: d256h   
Дата:   14-10-09 08:21

Много бързо направи изводите, при това съобразно минимум информация!

Влез при 'Панасоника' и виж какви обективи се предлагат за него и после слагай адаптери за 4/3...

А това какво мислим почти няма значение, защото системата е пусната на пазара и набира все повече сила и разпространение.

На скоро приключилия пленер в Русе имаше Пен-1 и там можеше да се види какво може да предложи тази система. Лично на мен ми хареса...
Освен с глезотиите които има, като нивелир примерно, на мен много ми допада ретро дизайна, който в никакъв случай не смущава околните хора. Това от своя страна го прави много подходящ за стрийт фотография...
Допада ми и функцията, която показва при фокусиране, как би изглеждал кадъра при експонация под или над 0.0 EV.
Много колеги биха си купили ПЕН-1 като втора камера, защото по възможности се доближава до ДСЛР и понеже знаят да управляват такива джаджи ще постигнат отлични резултати...

Микро 4/3 има своята ниша на пазара и тя ще се разширява!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: cicomanco   
Дата:   14-10-09 08:46

Обективи тепърва ще бъдат пускани.Наистина прибързваш с изводите!При условие че Пен-а се справя по-добре от всички ДСЛР-и на Олимпус , а и от някои на "великите" марки , не виждам причина да се съмняваме в бъдещето на тази разработка!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: rorus   
Дата:   14-10-09 08:47

Аз предричам голям пазар за тази система. Обективите ще дойдат постепенно.

Даже и аз ще я подкрепя отнасяйки един Panasonic GF1. За сега комбинацията, която ми харесва е GF1 + 20/1.7 + 14-140. И понеже харесвам широкото се замислям за 7-14, ама ще ми стане много. Гледах, че има някакви конвертори за 14-140 - може да мина и само с тях.

Става дума за пътувания, екскурзии, с децата в парка и т.н. И да ми стои в колата постоянно.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: exile   
Дата:   14-10-09 08:50

Аз вече при олимпус предпочитам първо да виждам обективите на пазара и после да им се радвам, защото ако разчитаме на това, което евентуално са казали, че ще пускат просто сме го закъсали [smilie2] За 4/3 системата някои обективи се чакат от години, като 100/2 макро.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: djfroggy   
Дата:   14-10-09 08:50

Аз се съмнявам единствено как ще се справят с дългите светлосилни обективи.Дали ще има микро вариант на чудесния 50-200/2,8-3,5/ или един твърдичък 300/4 компактен и на цена сравнима с другите 300/4 а защо не и по-ниска?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: d256h   
Дата:   14-10-09 08:59

djfroggy, теоритично по-малката матрица улеснява направата на по-светлосилен обектив относно размерите на лещите и механиката му.


Но и аз продължавам да се чудя, защо не се прави Зуйко 2.0/100мм макро. Докато пуснат такъв, ще ползваме ОМ версията му..



Публикацията е редактирана (14-10-09 08:59)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: exile   
Дата:   14-10-09 09:26

"djfroggy, теоритично по-малката матрица улеснява направата на по-светлосилен обектив относно размерите на лещите и механиката му.
"

Не е вярно това.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: d256h   
Дата:   14-10-09 09:28

Добре!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: hotsnail   
Дата:   14-10-09 09:29

Абе това с адаптерите май не работи. В смисъл че м4/3 системата разчита на телецентрична оптика (така ли се казваше) т.е. че ъгъла на падане на светлината в-ху сензора е близък до перпендикуляра. Така при ползване на широки обективи от други системи резултатите са далеко от добри. Технологично за сега май само Сони произвеждат EXMOR-R сензори, които решават този проблем, ама Сони поне за сега не са в тази игра м4/3.

Самсунг и те мислят май да се включват с тяхна система. Може би те ще имат по-читави сензори и няма да имат презумпцията за телецентрична оптика.

Някой ден сигурно и Сони и Канон ще се включат, до тогава ще е трудно и мисля, че малките апарати със сменяема оптика ще са нишови и предимно предназначени за Япония и Корея. Имам предвид, че Канон и Сони (и кодак) са големите производители на сензори и могат релано да променят правилата на играта. Пример Сони ако пуснат обърнат ФулФрейм сензор ще могат да направят подобно сапунерче с фул фрейм 24 мегапиксела и т.н..

4/3 и микро 4/3 се доказаха като система с ограничено приложение без сериозни перспеклтиви, но със стабилна пазарна ниша. Така де имат си пазар ама няма как да направят нещо много по-добро от (често дори равно на) АПС-Ц или фул Фрейм.

С презумпцията за телецентрични обективи става още по затворена системата. м4/3 май не е и отворена към други производители на оптики т.е. ще им трябва време на сигма и тамрон да "откраднат/отгатнат" интерфейсите.

Ама аз мисля да си взема панасоник Г1 или след година ГФ1 не знам - много добре направени изглеждат. Олимпуса е хубав от към функции ама явно доста недовършен от към изпълнение и технология - бавния и несигурен фокус, страния китак, липса на светкавичка, странните менюта и фунции, не-ефективния стабилизатор, тъмната палачинка - въобще доста знаци за "липса на любов" от страна на инженерите в Олимпус.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: d256h   
Дата:   14-10-09 09:40

Кое е странно на менютата, аз не намирам разлика от тези в Е-серията?

hotsnail , ти държал ли си Пен-1 та пишеш такива неща ?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: didesignbg   
Дата:   14-10-09 09:40

hotsnail май пропускаш, че обективите с адаптор си работят точно по същия начин както и на другите дигитални апарати. Проблем може да има с винетирането на някои широкоъгълни обективи правени за телеметрични апарати, но с тези размери на матрицата надали...


Една редакцийка. Ексмор Р по никакъв начин не решава този проблем.



Публикацията е редактирана (14-10-09 09:41)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: hotsnail   
Дата:   14-10-09 09:46

d256h да за съжаление. Иначе е хубав на картинка и на ракламка. Ако се бяха напънали да го направят с малко любов и старание....за менюто ами де да знам Панасоника някак по интуитивно се оправям. Пната пак е далеч от удобен ама е поносим...

didesignbg Прочети повече какво е EXMOR-R. При големите сензори голямато предимство на обърнатия сензор е това че ъгъла на падане на светлината може доста да варира. Прочети малко за Лайка М8 и М9 как решават този проблем поради липсата на объранти сензори от Кодак.

А освен това при другите ситеми примерно Сони Алфа растоянитео между байонета и сензора е около 42 мм т.е. доста голямо и светлината пада под сравнително близък до перпендикуляра ъгъл. При Лайка и м4/3 разстоянието между байонета и сензора е малко (няма огледало) и от там ъгъла на падане на светлината става доста остър оп края. Особенно ако искаш фул фрейм сензор, а не половинка.



Публикацията е редактирана (14-10-09 09:51)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: didesignbg   
Дата:   14-10-09 09:58

Предполагам, че съм прочел, не е лошо и ти така да направиш.
Както кодак, така и сони продължават да ползват микролещи пред сензорите си. Exmor-R не прави изключение.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: deathzone   
Дата:   14-10-09 10:10

Аз лично съм против непрекъснатото създаване на стандарти. Първо 4/3 на Олимпус с Кодак, сега Олимпус с Панасоник. Някак си с това създаване на нови стандарти, Олимпус не могат да си намерят мястото на пазара, искат да почнат да правят големите продажби и да вземат по-голям пазарен дял, но все нещо ги спира. Сега нов стандарт, без огледало и пентапризм и хоп нови обективи. Аз лично се надявам никак да не го бъде този стандарт и да престанат да си правят експерименти, а да има само един и всички да се въртят около него.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: hotsnail   
Дата:   14-10-09 10:12

didesignbg еми явно янглийския ти куца тогава.


http://www.sony.net/SonyInfo/News/Press/200806/08-069E/index.html


A back-illuminated structure minimizes the degradation of sensitivity to optical angle response, while also increasing the amount of light that enters each pixel due to the lack of obstacles such as metal wiring and transistors that have been moved to the reverse of the silicon substrate.

Превод от гугъл
А обратно осветени структура минимизира влошаване на чувствителност на оптични ъгъл отговор, а също така увеличаване на количеството светлина, което влиза всеки пиксел се дължи на липсата на пречки, като например метални проводници и транзистори, които са били преместени в обратната страна на силициева подложка.

Мисля че един средно интелигентен човек, каквито надявам се са повечето от Вас би послушал съвет преди да се репчи .



Публикацията е редактирана (14-10-09 10:12)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: cicomanco   
Дата:   14-10-09 10:14

Олимпус зарязаха Кодак заради големия процент брак при матриците! Хванаха се с Панашитките , щот ония явно са паралии.Стандартът си го има от край време , но сегаа просто стана цифров! Какво толкова чудно има!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: didesignbg   
Дата:   14-10-09 10:24

Да им се чудиш защо продължават да слагат микролещи щом обърнатия фотодиод им решава проблемите[smilie18]
Напиши им един мейл, те пусто не са разбрали от Сони.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: deathzone   
Дата:   14-10-09 10:27

Добре забравено е добре дошло ново![smilie19] Ще има още да се въртят, като патета в калчища, а матриците ще са им шуми марица.[smilie19]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: cicomanco   
Дата:   14-10-09 10:28

Още един "подготвен"...аман!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: stzz   
Дата:   14-10-09 10:32

deathzone [smilie24]

[smilie7]

ред. за мнението от 10:10



Публикацията е редактирана (14-10-09 10:58)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dau   
Дата:   14-10-09 10:36

Що пък някой трябв ада е против не разбирам...
това си е пазар, който не го кефи не си купува и подминава... micro 4/3 пречи на някой да е талант и да се развива ли? Това не разбирам... [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: stzz   
Дата:   14-10-09 10:53

Аз съм против, защото маркетинговите стратегии объркват потребителите да направят правилният избор.
Необходимо ли е цялото това многообразие от камери и обективи???[smilie23]

[ezik] [shtrak] [ezik]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: d256h   
Дата:   14-10-09 10:54

deathzone, покажи ми твой кадър или задание за снимане, където мойто Е-500 Оли със шумяща матрица няма да може да се справи!?!

... и където ти с твойта ен-ска камера ще се представиш по-добре!

Моля!

========
Редактирано:

stzz, нещо, нещо...
Я виж Никон колко системи имат, нищо че сензорите са им с 'традиционен размер'.
А сложи някой стар обектив на нов ДСЛР от ниския клас камери на Никон, като нямат мотор...

Все пак клиента трябва, да си почете туй онуй като иска да ползва техника...



Публикацията е редактирана (14-10-09 10:59)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: cicomanco   
Дата:   14-10-09 10:59

Двеста петдесет и шести , за мъртвите или добро или нищо![smilie5]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »