Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Цени на които продавате...
Автор: uplander   
Дата:   13-10-09 13:05

Здравейте,
Интересуваме в какъв диапазон се движат цените които издатели плащат за публикация на фотография на вътрешна страница и/или за корица на списание.Въпроса ми е принципен,и касае възможните цени, без да коментира размера на фотографиите, когато се касае за публикация на вътрешна страница.

Благодаря предварително,

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: elrisha   
Дата:   13-10-09 13:16

20,30,40,50,60,70,80,90,100....както се спазариш и зависи от списанието. Повечето мрънкат,че нямат пари [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: uplander   
Дата:   13-10-09 13:22

Разбирам Елриша, че пазарлъка е в основата, но тази градация може да бъде безкрайна, и в крайна сметка да не доведе до нищо. Също така, би трябвало да има разлика в цените за корица и вътрешна страница...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: cicomanco   
Дата:   13-10-09 13:28

Купувайки снимката ти , едва ли ще ти кажат предварително на коя страница ще бъде....

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: elrisha   
Дата:   13-10-09 13:35

Повечето модни списания си имат "щатен фотограф"(грубо казано),който прави всичките им корици..пълнежа вътре може да е и от други фотографи..

Другият тип списания обикновено ти взимат снимки за илюстрация на някоя статия,или просто някакъв раздел с картинки..

Винаги мрънкат,че нямат пари(това ме е вбесявало)въпреки,че списанието им струва 5 лв. примерно..се пазарят за една снимка като цигани.

Аз лично от доста време спрях да давам снимки по списания.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: gecata   
Дата:   13-10-09 15:12

И за да не попаднеш в омагьосания кръг 20, 30, 40лв,......., външна страница, вътрешна страница, размер, тираж и т.н., просто си сложи цени които те устройват. Не мисли за това колко дават издателите, а мисли да се върже твоята сметка.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: MauMyHa   
Дата:   13-10-09 15:19

gecata [smilie24] [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: seal   
Дата:   13-10-09 15:44

Винаги мрънкат,че нямат пари(това ме е вбесявало)въпреки,че списанието им струва 5 лв. примерно..се пазарят за една снимка като цигани.

И какво като струва 5 лв?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: elrisha   
Дата:   13-10-09 15:52

ами сметни си ква печалба имат..ама принципа в Бг е " с пръдня боя да правиме",т.е. (ако пак не си разбрал - ако може минимум разходи и максимум печалба.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   13-10-09 15:57

Че кво ме боли каква печалба имат? Да не съм им съдружник или акционер?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: jrr   
Дата:   13-10-09 16:04

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: elrisha   
Дата:   13-10-09 16:07

не, гледам си в моето канче..щото искат да цакат мен..а,бе,що непрекъснато трябва да ви се обяснява?!?![smilie11] [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: seal   
Дата:   13-10-09 16:08

ами сметни си ква печалба имат

Себестойността на един брой от нормално списание, с официален тираж от 5-7 000 бройки обикновено надхвърля тези 5лв или поне е близко. Зависи от много фактори. Та ако си мислиш, че някой издател разчита да печели от продажната цена дълбоко грешиш.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: elrisha   
Дата:   13-10-09 16:11

ок,ти явно работиш за списание или имаш такова.. в крайна сметка моя проблем не е тяхната печалба,а това,че подценяват моя труд и искат да си пълнят списанието със снимки без пари. Сега стана ли още по-ясно или пак имаме проблем с комуникацията?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: seal   
Дата:   13-10-09 16:15

Недей да ми се дървиш, не ме интересува на какви цени продаваш или колко струва твоя труд. Просто ти посочих, че грешиш за нещо.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: muu   
Дата:   13-10-09 16:16



>Автор: seal
Дата: 13-10-09 16:08

ами сметни си ква печалба имат

Себестойността на един брой от нормално списание, с официален тираж от 5-7 000 бройки обикновено надхвърля тези 5лв или поне е близко. Зависи от много фактори. Та ако си мислиш, че някой издател разчита да печели от продажната цена дълбоко грешиш.

....

това е абсолютно вярно! но и по никакъв начин не означава че трябва да им се продават фотоси по 5-10лв...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: elrisha   
Дата:   13-10-09 16:18

като гледам май ти се дървиш..я по-спокойничко,моля![smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: seal   
Дата:   13-10-09 16:20

това е абсолютно вярно! но и по никакъв начин не означава че трябва да им се продават фотоси по 5-10лв...

Този въпрос е отделен, всеки трябва да си защитава интересите - няма съмнение за това. Просто довода "ама списанието струва 5лв" е несериозен.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: elrisha   
Дата:   13-10-09 16:23

явно всеки си чете това,което иска..и набляга на това,което иска..

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: shiki   
Дата:   13-10-09 16:46

Може ли да се обадя?
Ако в списанието няма минимум 25-30% реклама, то е на загуба. По 20% от всяка реклама се полага на агентите. За всяка статия се плаща-различно. За превод на статия от чужд език-също. Освен това се плаща на редактор, предпечатна подготовка, на печатницата. След това 50% от продажната цена взима разпространителя.Който от своя страна връща 15-30% от броевете като брак(непродадени) и не си прави труда да проучва пазара. Както и не приема съвети в тази насока. И при тираж 6 000 бр. едно самоиздържащо се списание (без финансови инжекции) занимаващо се с архитектура например, в момента реализира 2 000-4 000 лв. загуба на брой! Затова повечето издания минават в интернет прностранството. И една снимка(публикувана)струва 15-20 лв.
Това са фактите, добри или лоши.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: uplander   
Дата:   13-10-09 17:40

Ало, въпроса беше как се движи пазара. Ясно е ,че винаги някой ще иска да продаде по-скъпо, а друг да купи по-ефтино.Аз, лично, съм издавал списание преди повече от 7 години и логиката ми е ясна. Питам за ПАЗАРА НА ФОТОСИ.Ако обаче един е готов да продава за пет лева, няма шанс скоро да има реален пазар на нашата работа. Според мен трябва да се приеме негласно /или гласно/ един ценови минимум, като архитектите например, под който да не се пада.Какъв да е той, обаче?
Предложението на Гецата е най-близо до истината.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: muu   
Дата:   13-10-09 17:43

пазара на фотоси [smilie10] темата се очертава забавна...[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: J0R0   
Дата:   13-10-09 17:54

На продажбата на снимки не бива да се гледа като на продажба на картофи.

В "Одисей" плащаха някъде там 10-15-20 лева на кадър.
Въпреки това винаги ми е било супер кеф да си давам снимките в това списание.
Защото не е важна само финансовата страна.
Списанието беше притегателен център на хора с еднакви интереси, които се интересуват от пътувания.
Да те срещне някой приятел на улицата и да ти каже "Видях ти снимките в последния брой, супер са" - това е повече от хонорара за тия снимки.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: J0R0   
Дата:   13-10-09 17:58

Исках да кажа, че ако си съпричастен към изданието, то ще си съпричастен и към трудностите които изпитва. И няма да те интересува чак толкова финансовата страна.
Ако не си съпричастен, то тогава защо изобщо снимаш за това издание, само за парите ли?
Това е занаятчийско отношение, колеги.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: radev_rado   
Дата:   13-10-09 18:20

Само да вметна (може да е малко извън темата), че по чиста случайност моя снимка се продаде за каталог на вълнени изделия в Австрия на стандартна за местен фотограф цена от 75 ЕВРО.


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »