Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 изчезна жълтото, а после и магентата на pixma 4500
Автор: kostabosta   
Дата:   12-10-09 23:16

Здравейте,
Моля за помощ със моя Канон Пиксма 4500.
принтирам със презаредени оригинални мастилници без проблем около 1,5 година. общо взето пълня мастилницата когато изчезне съответния цвят. до сега не съм имал пролеми.
наскоро при изчезването на жълтото напълних жълтата мастилница, дозаредих и другите и опитах да принтя. Уви, жълтото липсваше.
пробвах със стандартните функции за чистене. веднъж се показа част от жълтата ивица на тестовата страница. после пак пуснах функцията за чистене на принтера. след това като тествах жълтото го нямаше. продължих да чистя 2-3-4 пъти. пак проба. оказа се че изчезна и магентата. пак чистене. проба. и двата цвята продължават да липсват. повече няма да експериментирам.
моля за съвет какъв може да ми е проблема.
тотално ли съм прецакал главата?

Предварително Благодарство.


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ecobo   
Дата:   12-10-09 23:26

Вземи си нов принтер и този път не го скапвай с калпави мастила [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Tenev   
Дата:   12-10-09 23:39

Сложи нова касета с жълто

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: imitev   
Дата:   13-10-09 00:13

Това си е за боклука ми се струва.

На тия канони им се сменят само мастилата май. Дюзите са постоянни или се сменяха за някакви дебели цифри (и гаранцията неги покриваше)...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: moketa   
Дата:   13-10-09 10:06

Не слушай глупости от хора дето не са се занимавали с пълнене на принтери- сигурен съм, че мастилото няма НИКАКВА вина в случая. По-вероятно е да са замърсени контактните пружинки /или недай си боже някоя да е огъната или счупена/ в гнездото на касетите на главата. Друга вероятна причина е навлязал въздух в главата. Може и да са дефектирали чиповете на касетата или да не са "нулирани" коректно. Аз ползвам 3 години такива принтери- 4 броя, само със заместители-мастила и никоя глава не е дала и най-малък дефект!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: imitev   
Дата:   13-10-09 10:15

Те канонските с оригиналните мастила се запушват...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: moketa   
Дата:   13-10-09 10:36

Погледни тук за инфо- почистване на контактите на главата:
http://www.startcopy.ru/repair/rol_c_ip4500_1.htm

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: shadowhand   
Дата:   13-10-09 10:43

Знам, че най-вероятно си го направил, но махна ли лепенката за въздух на жълтата мастилница след последното зареждане?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: mitku   
Дата:   13-10-09 10:48

Мда... "глупости" са си това, че принтерите им ставало било нещо от пълнене. Просто е случайно, че през няколко седмици се появява по една такваз тема за задръстен принтер и как да се бил чистел. И вече пък някаква суперслучайност е, че все са с "пълнени" принтери. [cool]
От друга страна, аз например съм просто изключение с туй, че и по над една година да не включа принтере, след туй като пусна снимка и тя излиза като Слънце. Но туй не е понеже ползвам само оригинални консумативи, а просто не разбирам за да мина тънко. А в Канон пък са пълни аборигени за да казват, че гаранцията им отпада ако се ползват неоригинални консумативи (то е само заради парите, да не би някой да си помисли, че има и друга причина). Просто не знаят горките, че с пълнените мастила е къде-къде по-добре... но нашенецът е тарикат и знае. [smilie7]
От трета страна - в една снимка, хартията е 100 пъти по-важна за качеството и 10 пъти по-скъпа от мастилото... но да си спести човек по 5 ст. от снимка (чрез пълнене) е някаква огромна далавера явно. Нищо, че смяната на главата на принтера е по-скъпо като резервна част от покупка на нов принтер (те в Канон са си аборигени, както вече изяснихме и ядат доматите с колците). [smilie18]

@ecobo [smilie24]



Публикацията е редактирана (13-10-09 10:50)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: nickey71   
Дата:   13-10-09 11:17

На ТИ съм с принтерите и ще ти кажа само едно-НИКОГА не принтирай докато ти изчезне цвят.Сега ти е влезнал въздух в главата и за да го изкараш трябват няколко упражнения,които не мога да ти ги обясня само с писане по форума.Това с чистенето няма да ти реши проблема или само временно ще ти се появява цвят и после пак ще изчезва.Ако си от Пловдив мога да ти го оправя,иначе сори[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: изчезна жълтото, а после и магентата на pixma 4500
Автор: mariana88   
Дата:   13-10-09 16:54

kostabosta четеш ли си личните съобщения да ти напиша как отстраних същия проблем ?
Напиши едно ``да`` в лично съобшение да не се хабя да пиша ,ако си послушал някой от форума и вече си си изхвърлил принтера.


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: mariana88   
Дата:   13-10-09 19:58

moketa е прав във всичко казано .
nickey71 също написа:

>

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: miton   
Дата:   14-10-09 00:16

ползвам, много и различни принтери, никога не съм купувал оргинални мастила- те са за балъци, през един епсон и няколко хюлетпакардчета съм прекарал литри мастила, не съм имал проблеми с главите[ezik]

за НP мастилница за 10 милилитра- 36 лв. 1 литър заместител-42 лв, а ся смятайте кой е на далавера[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: mariana88   
Дата:   14-10-09 04:15

kostabosta имаш 2 лични съобщения виж ги и успех ти желая.Утре да се похвалиш ,че всичко е ок.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: sirkhann   
Дата:   14-10-09 09:46

miton- когато накараш един HP, който не е поне два пъти по-скъп, да печата като една Pixma 4500, ела да ми се обадиш!!!!

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »