Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Re:
Автор: ege   
Дата:   12-10-09 19:53

Ми явно не е била провалена сесия, защото са предложили друг, но човека е отказал. Просто е искал да тества.

Отговори на това съобщение
 Re: Техника под наем от Фото Павилион? - Помислете отново!!!
Автор: borisyankov   
Дата:   12-10-09 20:06

landstar, нещо съвсем не мислиш.
Може тук да не сме като в Щатите, ама не сме и джунгла все пак.

Като вземеш обектив си даваш личната информация. Нали се сещаш че ако му стане нещо, няма да ти се размине да го платиш? Има си съдилища ако се покриеш...


Колкото до наема и продажбата? Хората са си направили сметката че и двете неща ги устройват. Даването под наем на обектив 3-4 пъти им се равнява на продажбата на същия.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: exile   
Дата:   12-10-09 21:49

Цените на павилиона са страхотни според мен, 5д марк 2 е 80 лв. на ден, 85 1.8 канонски е 20 лв по спомен и т.н.
наистина иска време да се избие инвестицията.
И с кое не иска?
Като си разработят бизнеса ще им се върне.
Като направят 2-3 гафа още в началото и всеки ще мисли три пъти преди да вземе каквото и да е и да ходят да се обясняват.

Това няма нищо общо с темата и изобщо не е против павилиона, напротив, много се кефя, че започнаха тази практика. Дано тя продължи и дано отново започнат практиката да дават под наем техника и по други градове.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Lito   
Дата:   13-10-09 09:48

адски тъпа идея да дават апаратура която е такъв клас и струва толкова пари под наем и после да ти я продават с някаква отстъпка от 2% ако не и по малко. дано не ни разберат хората от чужбина че се замисляме да купуваме подобни секънд хенд изпълнения че ще се пръснат да ни се смеят... там дори това което е изложено на витрината е с по голяма отстъпка от тея апарати и обективи дето са се търкаляли един бог знае къде. смях. [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: shadowhand   
Дата:   13-10-09 10:32

Ти как разбра, че клиента е получил 2% отстъпка за въпросната стока? И дори да е толкова, клиента е имал възможността да се откаже от покупката на използвана техника и да се ориентира към нова.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: sun   
Дата:   13-10-09 12:45

Лито колко точно е отстъпката на изложената техника "в чужбина", 2% ли е отстъпката за употребявана или по-малко? Кои точно хора ще ти се смеят? Откъде събра всичката тази информация накуп и продаваш ли я с отстъпка цялата?[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   13-10-09 12:49

Може и да е тъпа идеята, може и Павилиона да са на загуба, но мен ме устройва да взема от тях техника под наем и да си свърша работата или направя кефа. Боли ме капачката кой къде щял да се смее.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Lito   
Дата:   13-10-09 12:58

информацията съм я събрал на база това какво съм си закупувал когато съм обикалял из други страни. относно това дали е 2% ... повече от ясно е че е формален размер това което пиша... в по горен пост видях от 100 на 90 намаление, която също е несериозно във световната практика..аз написах тези 2% във връзка с отстъпка която ми предложиха от конкурентен магазин на павилиона (мисля че не е правилно да се прави антиреклама) за разопаковано тяло с батериа в него. Това е просто мое мнение и наблюдение давам пример... купих си hp pavilion който беше оказионен(изложен на витрина, не тестван, носен вкъщи и каквото и да е подобно) с 40% по евтино.. :)след месец си купих macbook с 30% намаление по същата причина. за стандарта на българия подобна отстъпка е немислима разбира се,но като цяло навън се обръща особено голямо внимание на това една стока дали я вземаш както са я пуснали от завода или е била отваряна... дори и ползвана както в този случай :)

п.п. да допълня че няма защо някой да ми се засяга за каквото и да е. споделям наблюдение и нещо което ми се е случило. мир и любов на всички [thankyou] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: sun   
Дата:   13-10-09 14:06

От 100 на 90 беше "примерно казано".[smile] Ти оттам откъдето си си купил ХП и Макбоок знаеш ли колко местни са дошли да си купят нещо от БГ? Тук който въведе практиката 30% офф за изложена стока може да затваря. И другото нещо е че докато е бил изложен макбуука ти в магазина в Щатите са го обарали поне 20 000 мексиканци и още толкова други.[smilie5] Тук са го пипнали плахо 5 човека. Така че 2% пропорционално си е ОК.[ezik] Ама като почнете като децата "Искам, искам!!!" Като искаш направи го ти да видим дали ти е точна сметката.[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Lito   
Дата:   13-10-09 14:38

като намебереш енерция и незнаеш какво става май после :) хахах направи пак прочит на това което съм писал... същото което казваш ти, го казвам и аз :) невъзможно е да има подобни намаления... законодателство, пазар... нищо общо със страните за които става дума:) започвам да съжалявам че изказах мнение и недоволсвто от положението в страната ни :) не очаквах че някой би се засегнал !:)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: mondragon   
Дата:   13-10-09 16:34

Лито, ами бегай в Америка да пазаруваш, кво се напъваш тука!
Кой няма да се сети, че като му дават разопакован апарат или обектив, от витрината най-малкото е ползван в рамките на магазина за тестове и проби!Наистина мисля, че Павилионът няма да си заложат репутацията, за един джам.
Човекът от Павилиона каза, че не са имали телефон за връзка ако е така наистина, това изчерпва всичко. Авторът на темата няма никакво право да мрънка щом не е оставил координат, на който да бъде потърсен при извънредни обстоятелства.
И изобщо като чета първия пост и изказванията по-долу ми намирисва на пускане на тема ала "минах се, ама сега ще ги оплюя да се научат".
Като си имал работа и са ти предложили друг обектив-взимаш го, а не го отказваш под предлог, че "не е тоя дето го исках". И като си искал да ти го запазят да беше оставил 10 лева капаро, които после да ти ги приспаднат от наема.
В случай като този жлъчните теми като тази по-скоро вредят на автора, а не на магазина.
Не може да има 100 доволни клиенти, в един момент да се появи един...хайде да не опредлям и да развали репутацията на магазина, щото нещо не му е кеф.
Да, от обяснението на представителя на Павилиона става ясно, че и те имат вина, която признават, но според мен те са я изкупили с предоставянето на опция за заместване на липсващия обектив с друг, макар и не същия, което елиминира "провалената сесия".



Публикацията е редактирана (13-10-09 16:37)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dashikov   
Дата:   13-10-09 16:46

Не мисля, че съвсем е тук мястото и времето, но понеже съм сигурен, че четат от павилиона, ще кажа.
Поръчах по интернет.Статут-а си седи един и същ от самото начало на поръчката до края.Не се обаждат на телефона, не пишат имейл. Малко се иска да напишете имейл с потвърждение за изпълнение на поръчката, телефонните разговори също не са кой знае колко скъпи, по сайта да се измени малко и да пише, че поръчката е приета и готова за изпращане.Аз се обадих /след неуспешно проверявне на статуса и имейла 1/2 ден/ мислейки, че няма да могат да изпълнят поръчката и момичето отсреща потвърди поръчката и каза, че няма практика да се обаждат.
На мен това ми направи неприятно впечатление.
Сигурен съм и на други.Ако не се бях обадил аз, най-вероятно щях да разбера от куриерите, когато вече е пристигнала стоката.
Само това като забележка- иначе бих и ще пазарувам пак.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Lito   
Дата:   13-10-09 17:13

аз си казвам моето мнение, вие вашето... не съм питал никой къде да ходя нито какво да мисля така че не ми давайте и наклон на х... моля :) с мислене като това никога няма да си вдигнем нивото а просто ще подържаме едно и също - ниско :) айде със здраве наистина и стига съм писал че освен спор нищо смислено не става :) ай лов ю ол [thankyou] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: bouncer   
Дата:   13-10-09 18:11

Препоръката на DASHIKOV е взета под внимание-благодаря![smile]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »