Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Техника под наем от Фото Павилион? - Помислете отново!!!
Автор: 46   
Дата:   11-10-09 23:19

Смятате, че като се обадите по тел., за да запазите за наем техника - това означава нещо за Фото Павилион - НЕ, ни най-малко!!!

Изключително некоректно отношение от страна на Фото Павилион като наемодател в случая!

При първа възможност ще продадат техниката, която сте запазили и дори няма да си направят труда да ви се обадят, за да ви кажат, че след като са я запазили за наем от вас, за точно определен ден и час - тя няма да е налична за "вашите професионални ангажименти или любителски цели", както сами пишат на сайта си, понеже междувременно са я продали...

Разбира се, подобен сценарий не е споменат абсолютно никъде по сайта на Фото Павилион.

Същото стана и с мен – за гафът разбрах, едва когато отивайки в уговорения час, за да взема запазения за наем обектив (магазин София, кв. Лозенец) се оказа, че съвсем ненадейно въпросния запазен за наем обектив е ... продаден...

Не рискувайте да останете подведени и излъгани по подобен начин. Поетият ангажимент за Фото Павилион очевидно не означава нищо...

Елементарно усилие на всеки, който се ангажира, да отдаде техника под наем срещу заплащане, би било да провери дали въобще разполага с тази техника... Не и във Фото Павилион...

Пълно разочарование... [smilie23]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: sixty   
Дата:   11-10-09 23:30

[smilie11] [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vgramatikov   
Дата:   11-10-09 23:32

Хахах автора нещо не си е пил хапчетата и не надвишава 15 годинки 100%

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: exile   
Дата:   11-10-09 23:36

Напротив, авторът много намясто си поставя въпроса. Ако това е вярно е доста кофти за павилиона.
А за теб - хапчета от сушени жаби.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dimara   
Дата:   11-10-09 23:38

Аз пак съм на съвсем различно мнение от твоето.
Доволен съм от отношението на хората от фотопавилион. В понеделник взех под наем техника. Обадих се предварително, казаха, че разполагат с нещата които исках да тествам. Запазиха ми ги, след което отидох в уговореното време, взех, тествах, всичко ок.
Взех тяло + 2 обектива.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   11-10-09 23:40

Каквото и да приказвате парите в брой са страшен аргумент.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: exile   
Дата:   11-10-09 23:41

Да бе ама в тея отношения един гаф като са направили такъв аз повече не бих разчитал на тях.
При 20 клиента, които успешно са си наели техника 1 да има, на който му се е случил горния номер - достатъчно за да се замислиш сериозно.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: next_time   
Дата:   11-10-09 23:46

И да мислиш и да не мислиш ако няма от кои да вземеш на заем си зависим от тях, поне докато не се намери и още някои да се занимава с подобни щуротии.

И на мен не ми допадат цените на бензина и обслужването по бензиностанциите ... ама

Както и М-тел да ми надписват сметките ... ама

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: seith   
Дата:   11-10-09 23:52

Интересен е въпроса е КАК продават техника, която по принцип се наема? По-ниски цени? Или хората които я взимат дори не разбира, че с този обектив е снимал бай Гошо, Бенджи Закс и Звездния Принц? [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23]
Това ако потребител 46 е разбрал правилно, че техниката която запазил за НАЕМ е била ПРОДАДЕНА??? [smilie8] БУлгаристан от всякъде

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: exile   
Дата:   11-10-09 23:57

Бе чакайте първо да чуем на павилиона версията.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   12-10-09 00:04

Е как ги продават?
Обективът струва 100 лева.
Казват ти - тук имаме един малко употребяван за 90. Искаш ли го? Харесваш, тестваш, ОК, взимаш го.
Или ти казват - остана ни един дето е малко употребяван. 90 лева.

Има ли друг начин?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: borisyankov   
Дата:   12-10-09 00:51

Има и друг начин - обектива още не е даван под наем. Съответно се продава като нов.

А иначе без отговор от страна на ФотоПавилиона повече дискусии са излишни.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: atin   
Дата:   12-10-09 08:42

Тук трябва да чуем коментар не от наемни работници, а на собствениците на Павилиона! Като клиент на варненския клон твърдя, че поне нашите са добронамерени и коректни. Не значи че всички са такива обаче...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Petri   
Дата:   12-10-09 08:46

Всички знаем че павилионци са точни.
Обаче случаят на 46 е на лице и аз щях да бъда много "разочарован" ако ми скроят такъв номер.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: exile   
Дата:   12-10-09 08:50

Точни, точни, колко да са точни... [smile]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Георги   
Дата:   12-10-09 09:00

винаги ти вземат пари, точни са [smilie5] [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: gbrain   
Дата:   12-10-09 09:05

Не съм запознат от правна гледна точка, но отдаването под наем, ако се извършва, би трябвало да е регламентирано в дейността на фирмата, в противен случай няма право да го извършва... Как иначе наемателите ще са защитени от закона при злоупотреби от страна на наемодателя? Нали се подписват някакви документи все пак [beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tziko   
Дата:   12-10-09 09:05

Няма да се изненадам ако продават вече ползваната техника като нова, както изглежда от първия пост. Да бяха казали, че са го дали на друг под неам или че още не го върнал предния наемател, нямаше да натрупат толкова негативи.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: gbrain   
Дата:   12-10-09 09:09

Пич, 46, ако не сте разписвали предварително никъде какво очакваш - да си държат на думата ли [smilie5] Документ в два екземпляра трябва, един за теб и друг за тях, плюс това този документ трябва да е издържан и валиден

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: exile   
Дата:   12-10-09 09:16

Документ?
Ами аз както съм в друг град, в който вече не предлагат техника под наем?
Уговорил съм модели, осветление, клиента иска снимки, има краен срок, обадил съм се да ангажирам еди каква си техника и сме си стиснали ръцете, пътувам 250 километра и уговорената техника я няма.
Един документ не прави търговеца по-добър търговец, просто узаконява коректните отношения. Ако трябва да разчитаме коректните отношения винаги да се основават единствено и само на подписан документ - яко сме го закъсали.
Някой пак ще каже, че с трици маймуни не се ловят и че който му е толкова важно ще си е купил техниката, но просто може да си спести усилията, защото това са глупости. Наемът на техника е толкова нормална и очевидна услуга колкото наема на всичко друго. Ясно е, че за да си супер про сериозния фотограф трябва да имаш поне 5 L-ки в чантата, иначе ще те е срам да отидеш на форумна сбирка, ама нека да бъдем малко по-сериозни, а? [smile]

Това са общи приказки и докато павилиона не каже за какво става въпрос можем само такива да си приказваме.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: gbrain   
Дата:   12-10-09 09:20

Хората са измислили факсове като си в друг град. Обадил се по телефона... що за смехории [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: gbrain   
Дата:   12-10-09 09:24

Тези работи на доверие не се правят... ако е истина случката с 46, значи е изгубил пари, кой ще го обещети ? Няма кой и правно не може

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: mitakabus   
Дата:   12-10-09 09:29

Абе всички ревете за "нова" техника , а всички искате като отидете в павилиона и да тествате било тяло , било обектив или светкавица ..После да ви вадят от склада неразпечатан ли! Точно това е най готиното в случая - вадиш , тестваш и зимаш - това е! А че е някой друг му се е "порадвал" в павилиона като мене преди да го купя ... Това в никакъв случай не би ме спряло да си взема техниката с 1-2-или 3 г. гаранция!! [smilie5] Много ясно , че няма да взема обектив с явни следи от употреба ;;;
Разбира се случая с колегата е гадна ситуация - чакаме разяснение по въпроса!



Публикацията е редактирана (12-10-09 09:31)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danny_falin   
Дата:   12-10-09 09:32

малко гадничко, аз съвсем скоро мислх да се възползвам от услугите под наем на павильона та те разбирам напълно, поемаш ангажимент към някой, и изведнъж разбираш че уговорената от теб техника за наемане не е на разположение, и какво да кажеш на клиента ? абе няма да правите сватба днеска щото от павильона не си спазили обещанието, гадничко доста даже, трябва просто да се има предвид че не може да се разчита на тази услуга, ако стане стане, ако не, винаги едно на ум че няма да стане и така
[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: exile   
Дата:   12-10-09 09:34

с факс или без факс... [smilie21]
а ми каже един примерен договор, че една техника еди кокга си ще ти бъде предоставена под наем и че тогава тя ще е налична...
да видим после от правна гледна точка като я няма техниката как точно ти ще получиш някакво обезщетение... [smilie21]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »