Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Re: Съвет за първия ми DSLR
Автор: denyo   
Дата:   01-11-09 01:14

Ех, много глупаво от моя страна, би трябвало да не обръщам внимание на такива постове, но все пак... уважаеми шмиргел, ставаше дума, че при обектив 50мм, критичната скорост при ФФ е 1/50с. а при кропка 1/75с. Аз нямам твоето оборудване и си щракам с един турбосапунер. И като му сложа обектива на 66.7 реални милиметра, си правя сметката че трябва да снимам поне с 1/300 от ръка, щото приравненото му фокусно на 66.7 е 300 милиметра. Сигурно имаш приятел/познат със сапунерка с ръчни. Направи следния елементарен експеримент: изключи стабилизацията, дръпни обектива на максимум... който да речем ако апаратчето е легендарното G9 ще е 44.4 мм.


http://a.img-dpreview.com/reviews/canonG9/images/canon_g9_3q.jpg


и пробвай от ръка да направиш рязка снимка при скорост 1/44с. Ако успееш, следващия път като идваш във Варна ще те черпя каквото пиеш за стабилната ръка която имаш. Ако имаш 18 години разбира се.


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: shmirgela   
Дата:   01-11-09 08:36

denyo: по-умни от мен и от теб са го казали :

Remember also, the so-called "focal factor" is actually a CROPPING FACTOR and the focal length remains the same regardless of the diminished captured angle of view compared to 35mm full frame.


CROPPING FACTOR - демек режещ фактор, не издължителен фактор, както ти се ще на теб. Специално са го удебелелили хората за такива като теб, дето четат през редовете.

Къде намеси ти жистоката си турбосапунерка, като преди това ми говореше за дслри и фф, а? Темата е за дслр и по-конкретно в случая за дслр + обектив, проектиран за 35мм. Май само си говориш, без да си ги пипал.

Аз ще приема че слагаме фф обектив на кропката, а не обратното [smilie19]
Т.е говорим за истински 50мм на сигма сд14(кроп фактор 1.7 без стабилизация). По никакъв начин не можеш да ме убедиш, че не мога да си снимам на 1/50, айде 1/60 за мое спокойствие, за да не получа неприятно размазана снимка.

И като дойда във Варна, може да ти дам фотката си да я пипнеш и после цяла година да разправяш за това в кръчмата. Ама гледай да не ме черпиш с много ракии за това, че може да те арестуват за опорочаване на малолетни [smilie5]

Мисля че прекалено много време ти отделих. Отивам да си пиша домашните, щото мама пак ми се кара, че съм на компа.


Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за първия ми DSLR
Автор: krassimire   
Дата:   01-11-09 11:04

Шмиргела си е избрал много подходящ nick!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: darksorrow   
Дата:   01-11-09 11:08

По никакъв начин не можеш да ме убедиш, че не мога да си снимам на 1/50, айде 1/60 за мое спокойствие, за да не получа неприятно размазана снимка.

fail, зависи от ръката, но при кроп 1.7 (което малко ме съмнява, че за сигмата е толкова), скоростта ще е 1/85. това зависи от зрителния ъгъл, а той се стеснява. зрителният ъгъл в случая ще е на като на 85мм прайм, боднат на фф.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: denyo   
Дата:   02-11-09 09:53

shmirgela, да беше пробвал преди да пишеш ли... законите във фотографията са еднакви за всички видове фотоапарати. Давам ти пример със сапунер, за да можеш да усетиш разликата която явно не виждаш при фактор 1.5 и не държа да ме черпиш за услугата. И забележи как всичките ти "обвинения" всъщност се отнасят за теб: ти говориш без да си пробвал на практика, ти пишеш глупости и ти заблуждаваш хората.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »