Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Стари обективи
Автор: Mojojojo   
Дата:   08-10-09 19:19

Добра вечер на всички [smile] Имам един малък въпрос да ви попитам. Дали мога да използвам стари обективи без автофокус на цифров апарат? (Канон) И ако да, каква е разликата освен липсата на автофокус? Благодаря предварително [smilie24] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: j_mironski   
Дата:   08-10-09 19:34

да може с преходник М42->ЕОS ако има и глухарче ще ти потрърждава и фокуса[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: photostoykov   
Дата:   08-10-09 19:44

Съществуват също и преходници от байонети: Leica R, Nikon F, Olympus OM, Pentax K и Yashica/Contax.
Тези преходници са чисто механични, без оптични елементи.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Dekov   
Дата:   08-10-09 22:18

Освен автофокуса няма да имаш и автоматична диафрагма, така също не би могъл да ползваш програмната автоматика.
[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vgramatikov   
Дата:   08-10-09 22:27

Демек ще се върнеш във 1 век [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Пешо   
Дата:   08-10-09 22:30

Айде ПД пак се изцепи.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: darksorrow   
Дата:   08-10-09 22:34

сефте [smile]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vgramatikov   
Дата:   08-10-09 22:35

Бленда немое,аф немое,мерене немое ...[smilie18] ко мое?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: darksorrow   
Дата:   08-10-09 22:38

дабъл фейл - блендата си работи идеално от обектива, всички канони мерят с такива обективи.

както казах - сефте гледаме пд да пише тъпотии. неграмотни. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   08-10-09 22:39

Ми ко мое?
Може да проектира образа върху матрицата - основната работа на обектива.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vgramatikov   
Дата:   08-10-09 22:42

Прайм си майтап бре грамотен. Смеш [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: guciguci   
Дата:   08-10-09 22:43

[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   08-10-09 22:43

Май животът си е направил майтап с теб.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: darksorrow   
Дата:   08-10-09 22:44

направо пращиш от оригиналност, коремът ме заболя от смях. надявам се и админът по някое време да ти обърне внимание на изтънченото чувство за хумор. пак.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Георги   
Дата:   08-10-09 22:45

ако може за по-дълго при това

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vgramatikov   
Дата:   08-10-09 22:46

Хааа ще видим тая ралта [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: lavrentii   
Дата:   08-10-09 23:05

pd на мен ми е забавен, поне не е сухар [beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tziko   
Дата:   09-10-09 13:06

Не объщайте темата в "За и Против pd" тъпо е!
pd с д90 и един стар ръчнофокусен 50мм или 75мм по-точно (нали кроп) стават невероятни портрети и въобще всякви снимки с невероятно качесто и не е за подценяване. Такава острота, че може да се порежеш докато гледаш снимките. Колкто до фокуса с ръчно фокусен съм пробвал и е много лесно, няма нищо общо с това да вземеш един АФ и да го сложиш на М. Отделно е удоволствието да съчетаеш нещо от преди 30г. с последната дума на техниката.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: IDA   
Дата:   09-10-09 13:26

Mojojojo,

Фокусираш ръчно при напълно отворена бленда, после затваряш блендата до желаната стойност, като въртиш съответната гривна на механичния обектив, (ако броиш щракванията на гривната (два пъти на стъпка), няма нужда да сваляш апарата и да поглеждаш настроената стойност), и накрая снимаш. После се кефиш на резултата. Лично аз изпитвам огромно удоволствие от снимането със стари механични обективи. Всеки от тях си има характерен и уникален рисунък!

Успех!

PD,

Питам се, колко ли богат и безхаберен трябва да е баща ти, щом не му пука, че с парите, които ти дава, ти вместо да се захванеш с нещо смислено, от сутрин до вечер висиш във форума и ръсиш неграмотни простотии във всяка тема. Само внимавай да не ти спре кранчето, че какъвто си можещ и знаещ, направо ще си умреш от глад!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vgramatikov   
Дата:   09-10-09 13:45

IDA Баща ми не е мн богат но има пари.
А техниката си я купувам сам със мн труд и спестени пари.И също така снимам достатъчно добре в предвид ,че снимам от 1 година и малко.

И още нещо. Ако имаш смелоста да кажеш в лицето ми колко е безхаберен баща ми ще те ритам в главата докато влезеш в болница.

В предвид колко съм можещ мога само да отбележа.
Че работя от както се помня.Имам собствена зала във Варна за танци ,която за сега се развива добре.Карам магистратура и въпреки парите на баща ми съм бачкал дори и като чистач за да си купя въпростното д90.
Имам редица първи места като танцьор имам правоспособност за управление на морски съд с който съм си изкарвал дълги години парите лятото.
Всичко което съм постигнал съм го постигнал сам с много труд и лишения.В момвнта ми предстой да започна работа по специалноста си.Дай боже в тази безработица.Имам ного да уча още само на 23г съм.

И още веднъж ела и кажи нещо за баща ми в очите ми.Бих ти строшил мутрата само за да имаш за спомен и да внимаваш кой съдиш.
Ограничен пенсионер.

Прекрачвате границата на допустимото.



Публикацията е редактирана (09-10-09 14:11)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: matzo_tn   
Дата:   09-10-09 14:50

също така нека не забравяме че при Аv режим снимките ще са преекспонирани при стойности на блендата над 2.8 [smilie24] . трябва да се прилага компенсация...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: pc_genius   
Дата:   09-10-09 15:04

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: gecata   
Дата:   09-10-09 15:08

pd. прав си!
Татковците трябва да се защищават, но не със зъбене и комплексарски изцепки като теб, а с оправдаване на доверието и парите които са вложили в синовете си!
Разбиването на муцуни вероятно ти се отдава повече от снимането и не е лошо да потърсиш съответния борчески форум където да си простееш на воля [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: matzo_tn   
Дата:   09-10-09 15:23

бърз тест [smile]

2.8

http://lh3.ggpht.com/_McsqJY2tIbM/Ss8q41ns5II/AAAAAAAAKKc/f-PsSnO8hJc/s720/IMG_7951.JPG



4

http://lh5.ggpht.com/_McsqJY2tIbM/Ss8q5qrLH2I/AAAAAAAAKKg/A6U24p3n8iI/s720/IMG_7952.JPG



8

http://lh6.ggpht.com/_McsqJY2tIbM/Ss8q7wVDdiI/AAAAAAAAKKo/UuR6Y9J92Rs/s720/IMG_7953.JPG



16

http://lh6.ggpht.com/_McsqJY2tIbM/Ss8q8R-FSzI/AAAAAAAAKKs/XmGXlIPR7Y4/s720/IMG_7954.JPG




Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: pc_genius   
Дата:   09-10-09 15:47

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »