Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 SLR фотография - материали?
Автор: graphix   
Дата:   08-10-09 16:07

Здравейте,

Някой знае ли къде в нет-а мога да прочета повече за филмовата фотография - всякакви полезни неща, От-До:
видове SLR-чета, различни видове филми и по-специално черно-бели филми, видиве, техники, устройтво на SLR-а, основни неща за проявяването, обективи и т.н. Ако ще и на английски да са, каквото пратите ще бъде полезно.

[beer] [beer] [beer]

Преди да извикате дружно за Google, единственото интересно нешо, което намерих там беше този сайт http://www.guidetofilmphotography.com/


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: d256h   
Дата:   08-10-09 16:10

Тук във форума има една тема, която от време на време се вдига. Самата тема се нарича 'полезни линкове' или нещо такова. Там има линкове, които ще ти бъдат полезни... ама не ми се рови сега с търсачката, така че ще трябва да си я намериш сам.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: 3df   
Дата:   08-10-09 16:16

Само да попитам:
Ти думата книга чувал ли си?

Ако да то книгата със заглавие ФОТОГРАФИЯ и то издадена на български от 1965 до 1989 година ще ти свърши идеална работа по въпроса. НАмира се по антикварните книжарници, а и някои колеги в базара предлагат. Не всичко се намира в нета.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   08-10-09 16:38

Ето българския сайт за тези неща.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: graphix   
Дата:   08-10-09 16:52

d256h, asahi благодаря!

3df, ясно ми е за за книгите, но ми е доста по удобно да е от нет-а, тъй като по една или друга причина трябва да се обогатя малко за кратък период от време, бидейки в офиса, в който прекарвам доста часове напоследък и нямам време да обикалям антикварните книжарници :)

[shtrak] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: s_dyakov   
Дата:   08-10-09 17:42

имаше линки към 3 книжки на Ansel Adams.
The Camera, Тhe Negative, The Print

има ги самите книги и в английския ибей по 15 тина паунда. за сега ми е дошла едната и мисля да си взема и другите 2.


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: next_time   
Дата:   08-10-09 17:48

Нищо лично , но в момента почти всички снимащи на филм предпочитатат телеметрички пред СЛР.[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: svi25   
Дата:   08-10-09 18:06

Тук има доста за четене на английски
http://www.rogerandfrances.com/subscription/photoschool4.html

На началната страница пише, че всичко е безплатно от 2009-та година, но предполагам не всички линкове са обновени и има такива които искат плащане. Използвай тези от азбучния ред.
А пък и да платиш няколко какво толкова, все пак хората са се потрудили доста


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: graphix   
Дата:   08-10-09 18:16

благодаря svi25, изглежда интересно и полезно [beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: boncho_marinov   
Дата:   08-10-09 20:23

http://vcschph.softarchive.net/the_digital_photography_book_volume.109577.html

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: graphix   
Дата:   08-10-09 20:53

boncho_marinov, film photography ми трябва, не digital :)[beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: boncho_marinov   
Дата:   08-10-09 23:45

Пак там търси, има ...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: boncho_marinov   
Дата:   08-10-09 23:51

http://sayhi.softarchive.net/ansel_adams_photography_books.19761.html

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: graphix   
Дата:   09-10-09 08:24

те тва вече е приказка, благодаря boncho_marinov :)[beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: s_dyakov   
Дата:   09-10-09 10:52

на хартия е по добре.
книжките са много добри.. обясняват за физиката, светлината, филмите, камерите.. бе аз съм впечатлен[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: caro-anton   
Дата:   09-10-09 11:05

Некс-тайм,
защо се получава така, че почти всички филмоваци да предпочитат да снимат с телеметрички?
При все, че огледално-рефлексните фотокамери са в пъти повече от телеметричните - и до скоро бяха универсалното фотографско пособие? Още повече, гледайки книгите по фотография, поне старите български книги, там авторите винаги с някакъв божествен трепет споменават словосъчетанието "огледално-рефлексен"...

Би ли споделил с нас два реда впечатления защо така се получава?

... Но е факт, че телеметричните фотоапарати бяха леко пренебрегнати в България... спомням си, като бях малък, един чичко как ни гледаше с лека насмешка с нашия Фед3, а той беше с една "профисионална" Практика някаква с дълъг обектив.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: svi25   
Дата:   09-10-09 11:45

Dante Stella е писал по темата дали телеметрик-а ще те направи по-добър фотограф.
Според него, с една дума - не. [smile]
http://dantestella.com/technical/rangefinder.html



Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Canon   
Дата:   09-10-09 12:21

А нещо за по-по-най-големите филмови формати, нещо там и телеметричките не са на мода и СЛР-ри липсват.
На ДСЛР с лайввю приличат, само дето картинката е завъртяна надолу с главата

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: graphix   
Дата:   09-10-09 14:42

ко е туй телеметричка ???

[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: s_dyakov   
Дата:   09-10-09 17:50

имат в предвид Rangefinder хората
http://en.wikipedia.org/wiki/Rangefinder_camera

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: caro-anton   
Дата:   09-10-09 19:42

Самият Данте (ама този Данте, не онзи Данте), казва, че фокусът на телеметричните фотоапарати, при добър телеметър, е по-добър от на огледално-рефлексните.
Макар че той е доста предубеден, и то това ни става ясно при размислите и страстите му относно зареждането на филм в Лайка, ние разбираме, че щом признава, че фокусът е по-добър... значи не е съвсем изгубена каузата на телеметричните събратя.
Той не третира други интересни моменти, просто е извадил някакви положения, които са му удобни за разискване.
Щото аз бих го попитал доста неща и там вече би му било трудно така да се перчи...

Аз не съм предубенет, виждал съм огромни разпечатки от телеметричен фотоапарат с доста добро качество. Да, скенерът също е бил добър.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »