Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 трансфер върху тениски
Автор: amok   
Дата:   07-10-09 11:05

Здравейте,
нов съм и предварително се извинявам за глупавите въпроси [smile]. Търсих информация, но все още не можах да си отговоря на някои въпроси.

Имам намерение да принтирам картинки върху синтетични тениски за познати (като за начало). Спрял съм се на принтер: Epson D120 + сублимационни мастила и СНПМ

Интересуват ме четири въпроса:
1)по-евтината преса ще ми върши ли работа: преса 1 и преса 2

2) Мога ли с тая система да трансферирам картинки върху черни тениски (ако не, евентуално какво ми трябва)

3) Мога ли да принтирам върху обикновена хартия и после с преса да ги трансферирам на тенииски (или трябва задължително трансферна хартия)

4) Възможно ли е при този печат да се трансферира само мастилото върху тениската без щампа около текста ( пример )

Благодаря Ви предварително за отговорите!


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: exile   
Дата:   07-10-09 11:13

ако имаш намерения да се пробваш да го превръщаш в бизнес в голям филм ще се вкараш.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: fove   
Дата:   07-10-09 11:15

1.да
2.не
3.не
4.не

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: exile   
Дата:   07-10-09 11:19

Между другото това е технологията с най-много недостатъци и почти никакви предимства. Единственото предимство е евтиният принтер.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: nickey71   
Дата:   07-10-09 11:54

...и на всичкото отгоре не става на какви да е тениски.Само бели и с етикет "sublimation",а те не се продават навсякъде.Адски ще се набуташ с 1000+лв. и ако не ползваш редовно принтера,т.е. всеки ден да имаш по 2-3 минимум ще имаш големи ядове,защото мастилата за сублимация са гъсти като боза и не стават за нищо друго освен само и единствено за сублимация.Така че хубаво пресметни плюсовете и минусите на подобно начинание

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: nickey71   
Дата:   07-10-09 12:01

А, и още нещо относно цветните тениски-ако имаш повечко излишни средства и си решил да го превърнеш в бизнес това е решението


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: exile   
Дата:   07-10-09 12:17

Бе с конкретните машини не съм запознат, но определено това е технологията.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: SVILEN66   
Дата:   07-10-09 13:04

Пресите които си посочил стават но са скъпи,могат да се купят и на по добра цена,принтера е по добре да е ЕПСОН Р285,мастилата и хартиите....тука си е ебало майката,докато намериш идеалния вариант много нерви ще скъсаш,тениските само бели и само от полиамид,с памучни не става-при идеално подбрани мастила хартии,натиск и температура печата е с идеално качество.Ако това ще ти е бизнес подготви се за доста брак в началото докато достигнеш приличното качество-но стават нещата,аз от 3 години ги правя тези глупости като чащи,пъзели,тениски,вратовръзки,възглавници,изплащат се инвестициите без проблем.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dimitar_p   
Дата:   07-10-09 14:19

конкуренцията е огромна, но ако не се пробваш нищо няма да стане. Успех, не разбирам от тази материя, но се надявам да успееш.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: kristobal   
Дата:   07-10-09 19:21

а за паму4ни тениски къв е варианта ?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: exile   
Дата:   07-10-09 19:27

за пълноцветни - колорфлекс, директен печат. За едноцветни - флекс, флок, директен печат.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: GenaDP   
Дата:   07-10-09 19:43

За памучни тъкани (вкл. и тъмни цветове) има фолио, което се лепи с термо-преса. Не е идеалното решение, но е евтино, и се харчи.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: exile   
Дата:   07-10-09 19:46

Това е въпросният флекс.
има флекс, който е едноцветен и се продава на ролки с различни цветове, има колорфлекс, което е същото, ама върху него се печата, има и флок, което е като флекса ама е мъхесто. Ама ти трябва плотер. И освен това колорфлекса по обясними причини не може да прави преливки от тениска към изображение ами си има ясни граници. И не всички клиенти харесват флекс.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: GenaDP   
Дата:   07-10-09 20:24

Ама ти трябва плотер
Ако ще печата пълноцветни изображения - може и без плотер. Реже на правоъгълници и лепи.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: exile   
Дата:   07-10-09 20:25

Хамалогия [smile]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: amok   
Дата:   07-10-09 20:38

Благодаря на всички. Много полезни отговори само за един ден [smilie25]
Остава да си направя повече сметки и да го мисля... [smile]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: special_k   
Дата:   07-10-09 20:50

4) Възможно ли е при този печат да се трансферира само мастилото върху тениската без щампа около текста


става с .PNG

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: GenaDP   
Дата:   07-10-09 21:05

Ааа, сега видях отговорите, дето са дадени на зададените въпроси...

3) Мога ли да принтирам върху обикновена хартия и после с преса да ги трансферирам на тенииски (или трябва задължително трансферна хартия)

Може (но не баш с обикновена, а с фото-хартия), въпреки че не се препоръчва.

4) Възможно ли е при този печат да се трансферира само мастилото върху тениската без щампа около текста

Да.

става с .PNG

...смех...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: special_k   
Дата:   07-10-09 21:20

е па не става ли [smilie11] [smilie5]

аз така си принтих един надпис, и като му направих фона прозрачен стана екстра. Не знам с какъв точно принтер, ама би трябвало да е се тая

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dann   
Дата:   07-10-09 21:22

Аз се занимавам със ситопечат от доста време и съм хаясно какво искаш. Ще ти кажа, че това с което се захващаш е по сериозно отколкото ти се струва. Тази техника е вече остаряла, и е сравнително трудна-ако говорим за техниката на сублимация. Ваче има принтери, които печатат директно върху материята, било то плат, дърво, кожа и тн. Аз имам такъв и сега го продавам. Ако те интерисува нещо-питай.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: GenaDP   
Дата:   08-10-09 12:16

Ваче има принтери, които печатат директно върху материята, било то плат, дърво, кожа и тн. Аз имам такъв и сега го продавам.

Ако го даваш на цената на мастилена плювалка + преса, вземам го тутакси...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dann   
Дата:   08-10-09 14:26

Драги ми смехурко. И това е мастилник, ама по-скъпичак. Виж
за кво ти говоря http://factor.bg/.А преса наистина си трябва. Тази машинка за жалост я обявявам за продан, защото се делим с ортака с който работих до сега. Работила е около година на много слаба натовареност, защото предимно правим ситопечат. Перфектна е-за тъмен и светъл текстил. Цената и е почти на половина.Ако те интерисува-питай нещо.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: GenaDP   
Дата:   08-10-09 14:58

Рециклира ли бялата боя вашият модел, и какво предварително третиране на материята иска. Максимален печатаем формат, скорост на печат и т.н. Или най-добре дай марка, модел и цена.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: 3df   
Дата:   08-10-09 16:52

amok

Има една тема, но поради недостатъците на форума по никакъв начин не мога да дам линк към нея. Напиши в търсачката думата трансфер. Излизат няколко теми и тази е по средата . По точно излиза на позиция 3. Прочети я цялата или виж предпоследния пост в темата от мен да си обясниш някои неща по въпроса за трансфера.

По принцип можеш да трансферираш върху черна тениска. Печата се на фолио с мастилен принтер след, копето се прехвърла на текстила.
Евтините преси почти няма да ти свършат работа. за тази цел е препоръчително пневматична преса с голямо налягане.

Абе общо взето в този бизнес няма хляб в нашата мила родина. Ако си от София или някъде на близо ела да ти обясня как стоят нещата. Да не се бъхташ и преоткриваш топлата вода.



Публикацията е редактирана (08-10-09 16:55)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »