Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Курс по фотография в ТУ-съвет?
Автор: hakama   
Дата:   04-10-09 11:34

Фотографията ми е интересна от край време. Притесняваме дали не е прекалено съкратен хорариума (и то разпределени в две сфери) и само да си загубя времето и парите.


Завършил съм полиграфия в ХТМУ.
С тази квалификация ще мога ли да си намеря работа, за какви хора е насочен този курс?

напишете тук линкаhttp://cno.tu-sofia.bg/fotografskiivideotehnologii.htmlнапишете тук линка

напишете тук линкаhttp://forum.tu-sofia.bg/viewtopic.php?t=8096 текст

Според вас заслужава ли си този едногодишен курс по Фотография и видеотехнологии(2 семестъра,5 дни по 5-6 часа доколкото ми казаха, 220лв/сем-р)? То срока беше до 2ри, но мисля че има все още шанс да се запиша понеделник или вторник (нямало много бройки).

ПП: Има ли подобен курс, но само за фотография?
Далеч съм от мисълта, че ще стане добър оператор с тази квалификация, ако курсът беше само за фотография, нямаше да се замислям.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   04-10-09 11:45

По-добре на курс, отколкото в кафенето.

Специалността полиграфия можеш да ъпдейтваш с предпечат и от теб ще стане търсен и рядък специалист. Фотографията също допълва.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dessisslawa   
Дата:   04-10-09 12:27

Информацията на сайта е прекалено малко, за да може да получиш съвет. Проучи кои са другите преподаватели и каква е материалната база.
Едно време имеше ФОП (Факултет обществени професии) и обучението не беше на ниво, но сега може да са сменили системата (а може и да не са).

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: hakama   
Дата:   04-10-09 13:14

Ето инфо и за НАТФИЗ , тук май е най-сериозно?!

http://www.natfiz.bg/index.php?id=3111&did=0&sid=35#

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   04-10-09 13:24

Разгледай учебния план. Задълбочените занимания с химически процеси и филмова фотография за бъдещ фотограф са загуба на време. Наблягам на "задълбочените", защото познания от обща фотографска култура трябва да имаш във всички области.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Essential   
Дата:   04-10-09 13:49

Имах познат, който уж го учеше това... пълна трагедия, ако се съди по снимките му..... то и той май по-скоро за да е авангарден го направи....
Все пак технически университет ще те учат на фотография.... перверзия ми се струва... се едно в медицинската академия на инженерни науки...
Според мен се запиши на курс, който някои тук от съфорумците провеждат...
Аз съм и с големи негативи за този университет и не искам и да чувам за него....ама това друг въпрос...
Айде успех:)))))

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: exile   
Дата:   04-10-09 14:02

Божичко, в ТУ - ако смяташ, че интегралите имат общо с фотографията, можеш да се пробваш.
Бил съм на курс там, който замалко да ме откаже от българското образование изобщо и да си хвана самолета. По-добре кафенета, ще ме извинява асахи.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   04-10-09 14:06

Ще те извиня, разбира се.
Мисля, си, обаче, че досега не си попадал в академична среда. Не че е необходимо, но помага за по-обективно сравняване.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: exile   
Дата:   04-10-09 14:09

асахи, мисля, че не знаеш доколко ми е академична средата.
Аз си мисля, че не си попадал на курс на ТУ, защото академичността там спира до табелката на вратата, на която пише "доц. ..." и тва е.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: japanese   
Дата:   04-10-09 14:24

ako chovek iska da uchi po skoro e vajno da nameri takava sreda koiato e motivirana kolkoto nego za da si podhranva enthusiasma .. prepodavatelite niamat sashtestveno znachenie ..vse pak ima internet

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: imitev   
Дата:   04-10-09 14:27


Полиграфия + предпечат + дигитални печатни технологии.

Ако ги съчетаеш нещата с практика - след 5 г. ти ще избираш къде да работиш!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: snooper   
Дата:   04-10-09 15:35

Бил съм в този курс - не по друга причина, а че трябваше да изкарам още 2 години в университет, за да не вляза в последната възможна година в казарма. Намирам военната слъжба на Бащите ни за смислена, но не и тази пародия, която беше в последните години.

Там за 2 години няма да научиш нищо, което да не можеш да научиш с 2 месеца упорито четене. Реално... на изпитите и лекциите ще се смееш доста, ако вече си научил/а поне малко за фотографията като такава. Така че поне аз не виждам смисъл.

Дали можеш да си намериш работа с документ от там - не - фотографите работят на база представено портфолио с добри кадри, не на базата на документ за квалификация.

Успех [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: hakama   
Дата:   04-10-09 16:19

Hmm, значи в ТУ е зле положението? Мен ми казаха че някои от преподавателите били от НАТФИЗ?!

Божичко, в ТУ - ако смяташ, че интегралите имат общо с фотографията, можеш да се пробваш.
Бил съм на курс там, който замалко да ме откаже от българското образование изобщо и да си хвана самолета. По-добре кафенета, ще ме извинява асахи.


Какъв курс?

Ами ще видя какво изучават в НАТФИЗ точно.
За СУ, нз нищо.

Ето нещо като уч. план в ТУ: http://cno.tu-sofia.bg/pdf/137_zima-09-10.pdf


Средата наистина е важна, и един-два качествени преподаватели поне + ентусиазъм :)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: gecata   
Дата:   04-10-09 17:40

Образованието е само предпоставка за добра реализация [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: GOSPODIN   
Дата:   04-10-09 23:03

hakama, в ТУ ще ти преподават инженери , които няма да ти говорят за изкуството на фотографията , а за техническата страна - хардуер и софтуер + всички подробности за електрони,диоди, токове и всичко подобно.
Може би един такъв курс ще ти е полезен, защото ще разбереш технически как се създава изображение чрез цифрова технология, но за артистизма, композицията и историята на фотоизкуството ще трябва да учиш от другаде.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Canon   
Дата:   05-10-09 00:37

Та кат са от Натфиз, какво от това?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: hakama   
Дата:   05-10-09 15:47

hakama, в ТУ ще ти преподават инженери , които няма да ти говорят за изкуството на фотографията , а за техническата страна - хардуер и софтуер + всички подробности за електрони,диоди, токове и всичко подобно.
Може би един такъв курс ще ти е полезен, защото ще разбереш технически как се създава изображение чрез цифрова технология, но за артистизма, композицията и историята на фотоизкуството ще трябва да учиш от другаде.


Мда, така е...

Аналоговата фотография струва ли си времето да я изучавам или направо на цифровата да се хвърлям, аз засега само за хоби го обмислям с вариант (ако ме бива и ми харесва) да се занимавам по-сериозно.

С какъв апарат за начало мога да започна (нов/втора ръка)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   05-10-09 15:50

Забрави за термина "аналогова" фотография. Няма такъв.
За обща култура трябва да знаеш процесите в конвенционалната фотография. Умения може и да нямаш.
С апарат втора ръка можеш да започнеш, можеш и да продължиш. В употребявания апарат няма нищо лошо.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Lalinda   
Дата:   05-10-09 15:54

Малко ми е неудобно да ви напомням, че не са малко родните съвременни фотографи, които са завършили ТУ или пък бившето ВМЕИ...

Преди време дори си организирахме еднодневен семинар по фотография (проведе се в ТУ), на който изнесоха лекции дори някои от тукашните потребители, и се оказа, че и те са завършили ТУ/ВМЕИ...
Но нарочно не обявихме семинара тук...

Красиво жить не запретишь...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: snooper   
Дата:   05-10-09 15:58

Lalinda, малко ми е неудобно да Ви напомням, че нивото на съвременната фотография в България не е особено високо, сравнено с другите страни на този континент и не само.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Roo   
Дата:   05-10-09 16:04

В НАТФИЗ вече не се снима изцяло на лента както е било, има промени, така че там май наистина е най-сериозно. Аз лично натам съм се насочила, изпитите са трудни, но с труд и желание всичко се постига!:))

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   05-10-09 16:19

Lalinda
ами то това не пречи прекаленото "технизиране" на един такъв курс да го развали, за съжаление... По принцип го казвам, защото не познавам конкретния курс на обучение.

Това, което са написали GOSPODIN, hakama и snooper не трябва да го приемаме като обида към инженерите, завършили ТУ/ВМЕИ, нали така? Нищо не пречи на един инженер да е добър фотограф, стига да не възприема фотографията само до ниво технологии [smile]

Аз самият съм инженер и съм завършил ТУ. Това не ми пречи да възприемам фотографията и като изкуство. Е, не че съм добър фотограф, но това вече си е до талант [smile] Основното е да приемеш, че фотографията като изкуство е много по-обширна от технологиите, посредством които се създава пък и от техниките на работа на фотографа. Така че всъщност противоречие няма май [smile] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Курс по фотография в ТУ-съвет?
Автор: dessisslawa   
Дата:   06-10-09 10:12

Проблемът с този род курсове (според моя скромен опит от преди 20 години) е, че са като холивудските филми. В Холивуд първо избират някоя по-засукана актриса (или актьор)за главната роля, след което започват да натаманяват сценария и режисурата.
При курсовете - първо пишат амбициозна програма без да имат ясна идея кой точно ще преподава. Обикновено събират разни индивиди от кол и въже. Цял ден мога да пиша на тема "Какви шемети преподаваха във ФОП-а на ВМЕИ".

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: fotorafi   
Дата:   06-10-09 18:05

ОТ години деиства едногодишния курс по фотография при Факултета по журналистика на Софийския университет. Заниманията са понеделник, вторник, сряда и четвъртък от 17,30 до 19,30, теория и практика. Преподава се по модулната система от 7-8 преподаватели по различните предмети и след всеки завършил модул,тестов изпит и бележка за дипломата. Дават се домашни-снимачни задачи, обсъждат се снимките. Накрая дипломна работа -тема от 8-10 снимки и завършваш на 1 юни. Диплома и ако искаш те изпращат на стаж. Занятията са от 1 ноември до 1 юни, таксата е около 500 лв, за двата семестъра. Успех и късмет[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: exile   
Дата:   06-10-09 18:07

Дипломата всъщност какво представлява? Този курс по някакъв начин акредитиран ли е изобщо?

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »