Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Sigma 50-150/2.8 + телеконвертор
Автор: nikolav   
Дата:   05-10-09 16:52

Здравейте!
От скоро съм с тази Сигма (първата версия) и ми се иска да се снабдя с 1.4Х или 2Х конвертор. Предполагам с 1.4Х ще е по-добър резултатът, но все пак...
Някой има ли лични впечатления от сигмата с някой от двата конвертора. Ако пък има и примери :)

Срещал съм навремето някъде тестове на обектива с някой от конверторите, но тогава не ми беше на дневен ред и не им обърнах внимание...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vgramatikov   
Дата:   05-10-09 17:26

Със х1.4 имаш добър резултат на 210мм ф/4 на по затворена бленда.Като цяло разлика м/у 150 и 200мм няма да видиш и крайно не си заслужава.
Резутатите с двоен конвертор на 300мм ф5.6 за плачевни ако затвориш до ф/8-10 може и да получиш някакви резултати(някакви).
Като цяло конверторите са създадени най-вече да се поставят на светлосилни праймове на ф/2.8 или ф/4 със докустно разстояние 300мм и повече.Там получаваш по-голямо приближение и по добро качество.
Поставянето на какъвто и да е конвертор на този обектив граничи с безмислица.
Дори никкор 70-200 2.8 Вр с двоен конвертор издъхва достатъчно много за да си заслужава комбинацията.

Инвестирай във 300мм ф/4 обектив.
И никон и канон имат страхотни такива.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: nikolav   
Дата:   05-10-09 18:03

Имаш ли някакъв пример с 1.4?
С 2Х предполагам, че няма да ми хареса резултата, но все пак ще се радвам на някоя картинка за илюстрация :)

Иначе отделен обектив на 300 мм. не ми върши работа. Трябва ми нещо, което да не заема място (много) в чантата.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   05-10-09 18:03

Ключовата дума е "светлосилни праймове" - демек дебели обективи с фиксирано фокусно разстояние.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vgramatikov   
Дата:   05-10-09 18:08

За какво ти е 1.4? Заеми един обектив 70-300 зуумни го от 150 до 200мм и ше видиш ,че разликата е едно 15% кроп във фотошоп.
Няма абсолютно никакъв смисъл.
Един 500мм обектив със 1.4 конвертор става 700мм тук вече си заслужава. 200мм повече.
Един 300мм -става 420мм. 120мм си заслужават.
Ти печелиш 50мм? И си скапваш автофокуса,светлосилата,контраста и остротата за 50мм?Мисли трезво.

Имах 50-150 2.8 страхотен обектив но не и за конвертори.

Земи си едина сигма 70-300 или тамрон и се кефи акто искаш толкова 200 или 300мм с компромис.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: nikolav   
Дата:   05-10-09 20:25

Може би трябваше да уточня в началото...
Въпросът не е нещо си-300 мм или конвертор. По-скоро нищо или конвертор. Имал съм 70-300, но я разкарах просто защото не я нося и не я използвам. 50-150 (или този диапазон по-скоро) ми е липсвал при разни пътувания и за това я взех.
И най-хубавия 300 мм да си взема просто знам, че няма да мръдне от вкъщи...
По друг начин да го кажа дилемата е конвертор или кропене.
И за това питам и за 2Х-то - съгласен съм, че с 1.4 не печеля кой знае какво.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vgramatikov   
Дата:   05-10-09 21:58

Мисля ,че резултатът на 150мм на бленда 5.6-8 с кропене ще е по добър от колкото с двоен конвертор.Поне ще имаш хубав автофокус.
За какво ще я позлваш все пак кажи?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: nikolav   
Дата:   05-10-09 23:39

Е, аз ако знаех за какво ще го ползвам... :)
Всъщност иска ми се (за всеки случай) нещо по-дълго от 150-те мм. на сигмата. Да ми седи постоянно в чантата като съм на път някъде и да не го мисля много.
За това, което обичам да снимам падането на скоростта на АФ-а няма да ми е особен проблем.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vgramatikov   
Дата:   05-10-09 23:45

Ми виж какво ся.Иди във фотопавилион или подобен магазин.Земи едно 1.4 и едно х2 ако имат в наличност за твоя бионет.Щтракни 5-6 пробни кадъра с двата на различни бленди отвън разни плакатчета с надписи или листенца или подобни булшити и си ги виж на компа дали те кефят или не .И вземи решение.
Моето мнение е ,че няма смисъл.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »