Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 HOYA S-HMC PRO1 CPL
Автор: mitkomitashki   
Дата:   05-10-09 15:35

Здравейте,
Имам HOYA S-HMC PRO 1 UV филтър и се чудя дали съществува такъв модел само че поляризиращ. От Фотопавилиона ми обясняват, че нямало. Общо взето също така не успяха да ми обяснят каква е разликата между S-HMC и PRO 1 [smilie11]
А уж продават фототеника. Иначе UV филтъра е закупен от Щатите.
Матов е като PRO филтрите и е ако не се лъжа с 12 слоя като пропуска 99.7% от светлината.
Общо взето идеята да питам е че исках да си взема също толкова качествен поляризиращ, но във фотопавилиона ми обясниха, че нямало и искаха да ме убедят, че трябва да си купя PRO D [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: mitkomitashki   
Дата:   05-10-09 15:42

Нещо не мога да го редактирам, но да се чете "не успяха да ми обяснят каква е разликата между S-HMC и PRO D"

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: GenaDP   
Дата:   05-10-09 15:45

http://www.bulgarvoice.com/otvorenia/Multi%20Coated%20Filters/UV%20Filters%20multi%20coated.doc

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   05-10-09 15:47

Гледай тук какво има и какво няма Хоя.


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: mitkomitashki   
Дата:   05-10-09 15:49

Ей това е качествен отговор [beer]



Публикацията е редактирана (06-10-09 11:41)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: mitkomitashki   
Дата:   05-10-09 15:51

Asahi на сайта на HOYA доста време, четох и само още повече се обърках [smilie11] Първо там проверих!!!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: mitkomitashki   
Дата:   05-10-09 15:53

Някой знае ли от къде може да се закупи подобен филтър от България [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: gpi72   
Дата:   05-10-09 16:01

В eBay пробва ли да потърсиш?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: mitkomitashki   
Дата:   05-10-09 16:03

В ebay има ама ще има сложат акцизи/ддста или каквото е там и ще го чакам сума ти време. Пък и да не стане някой гаф като с тия от павилиона да ми кажат Pro D и Pro 1 е същото [smilie11]
Затова исках от БГ да го видя и да го купя ама [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: nikolav   
Дата:   05-10-09 16:12

Такива дреболии като филтри си купувам само от eBay. Акцизи и ДДС-та за тези суми няма кой да ти сложи. А и ми е по-удобно да си го взема от пощата от нас, отколкото да ходя в Павилиона.
Лично аз си взимам Кенко. Някой ми беше казал, че няма разлика с Хоя. Може и така да е :)
Kenko


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: gpi72   
Дата:   05-10-09 19:21

За дреболии до 50 Евра от физически лица и 200 от юридически няма мито и ДДС. И аз по същата причина пазарувам от еБей. Освен това излиза по-ефтино.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: sun   
Дата:   05-10-09 21:53

Хем, като си чел си се объркал, хем ги обвиняваш хората. Правилно са ти казали, че Про 1 са го заменили с Про 1 Диджитал. Първия ако го намериш някъде го чистят. Вземай новия, няма да се прецакаш. Ако искаш по-добър ХД е най-доброто. Предимството е че е нечуплив, най-просветлен и се чисти супер лесно. Между С-ХМЦ и Про1 разликата е в броя слоеве и просветката, Прото е следващия клас след черния.[shtrak] Преди време имаше черна серия, която беше слим и беше по-просветлена, не ловеше капачка а се продаваше комплект с нея, но вече няма от тях, беше Хай-Енд преди да излезе Про серията. Супер стъклата сега ги награждавам с ХД - брилянтен е, може с пръст да си го чистиш, и в боя можеш смело да влезеш-не пречи че хвърчат чаши, доказано не веднъж.[smilie18]



Публикацията е редактирана (05-10-09 22:10)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vgramatikov   
Дата:   05-10-09 23:33

mitkomitashki няма как продавачите във фотопавилион да знаят всичко и всяка прищявка.
По леко с думите [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: mitkomitashki   
Дата:   06-10-09 08:23

Първо sun: S-HMC PRO 1 е по-добър от PRO Digital.

The only advantages the Pro 1 D has over the older Pro 1 filters is the knurled edged frame, the black rimmed glass, and the UV protected case.
I would recommend buying the S-HMC Pro 1 filters, as the 99.7% light transmission will lead to better photos (honestly, it is hardly noticeable, but the difference IS
there).


Второ pd: Прищявка ли е да си купя качествен филтър на най-известния производител на филтри от магазин за фототехника и да искам да ми се обясни каква е разликата между 2 от най-скъпите филтри [smilie11] Не може отговора на човека там да е цената е разликата и това значи, че единия е по-висок клас. Какви са предимствата му никой не знае. Браво бе. БГ. Всичко ни е такова, повърхностно...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: sun   
Дата:   06-10-09 11:14

PRO 1 DIGITAL FILTERS
Newly formulated multi-coating for digital camera CCD or CMOS
sensor. These image capture devices are highly susceptible to
reflections - this stray light can ruin your photographs! Don't risk your
valuable photos by using bare-glass filters.

Ето ти мнението на Хоя по въпроса. Тоя цитат не знам откъде го извади? DIGITAL серията е със същата просветка, като чистия ПРО1. И пак казвам, че е по-добър от старата серия. Новият има подобрено антирефлексно покритие, което съществено подобрява и крайния резултат. Предполагам Ви подвежда цената - стария наистина е доста по-скъп, но просто се разпродават последни наличности. И трите филтъра Про 1, Про 1 Диджитал и С-ХМЦ са 12 слойни. Доколкото си спомням и трите са 99,7% пропускливост, разликата е във финализиращите слоеве. Аз съм най-доволен от ХД-серията, която забележи е само 8 слоя. Обаче тия слоеве ги направихте, като мегапикселите на камерите.[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: truly   
Дата:   06-10-09 11:28

mitkomitashki, не може да очакваш хората в магазина да знаят в детайли за всичко, което е на пазара. Както виждаш е било възможно и сам да се поразровиш малко за двата филтъра и да разбереш каква е разликата. Ако искаш ни кажи ти в каква област си специалист и да вземем да те препитаме да видим дали знаеш всичко.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »