Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Книгите на Майкъл Фрийман...
Автор: TObject   
Дата:   05-10-09 10:34

Здравейте.
Искам да попитам някой знае ли дали книгите на Майкъл Фрийман ги има в електронен вариант или се намират някъде в интернет пространството за сваляне :) ???

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dimitar_p   
Дата:   05-10-09 13:53

тук даже ги бяха пуснали. Имаше две три заглавия, които се мяткаха преди около4, 5 месеца. Със сигурност имаше пейзаж и природа и още други.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: d256h   
Дата:   05-10-09 16:03

Книгите са интересни на пръв поглед, но никога не навлизат в исканата дълбочина на разглежданата тема. Сякаш са писани само за тъп американец, фермер!

Потърси книги за фотография в някоя книжарница, където продават чуждестранна литература, тогава ще разбереш, колко търговски насочени са книгите на Фриймън.

Все пак, ако си в 'самото начало' няма да са ти излишни!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: deathzone   
Дата:   05-10-09 21:11

Аз имам две ама хартиени. Нищо особенно не са.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: d256h   
Дата:   05-10-09 21:12

Именно!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asenr   
Дата:   05-10-09 22:36

И на мен ми подариха две, ама се чудя защо не съм ги продал още. Само веднъж отворих едната да я разгледам и видях че няма смисъл да отварям другата [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: steeens   
Дата:   05-10-09 22:44

И аз имам една стара хартиена,на руски при това.[smile] На времето и се кефех,ама тябва да я видя пак.[cool]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: desislava   
Дата:   05-10-09 23:07

Ако ползваш Dropbox мога да ти дам една - Фотографското око.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: flipbeat   
Дата:   06-10-09 20:53

хайде, бе...до преди година Фрийман бе полубог във форума

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Comfortably-numb   
Дата:   06-10-09 21:46

Имам за черно бялата и не е нищо интересно...даже останах разочарован... все едно четеш ръководство на фотошоп :Д

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dimitar_p   
Дата:   07-10-09 13:42

Малее кви сте хора. Това са книги,които описват разни принципи. Написани са така, че да се възприемат лесно. Даже да ви кажа превода е направен още по-разбираемо ат оригинала. Вие какво очаквате, да откриете някви невероятни, нови невиждани до сега неща? Това са книги за начинаещи и като такива те имат определена цел. Човек който се занимава от 15 години с фотография, не би се заинтересовал от този тип книги, но те много лесно приобщават хората, които навлизат във фотографията.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Пешо   
Дата:   07-10-09 13:52

Comfortably-numb

Точно пък в книгата за ЧБ фотграфия има много неща, но трябва да можеш да четеш между редовете.

Погледнах ти профила и смело мога да твърдя, че черно-бялото ти куца много, ама наистина много. Ти какво очакваш да пише в книга за цифрова черно-бяла фотография, как се бърка Д76 ли?



Публикацията е редактирана (07-10-09 13:59)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: d256h   
Дата:   07-10-09 14:09

Пешо защо не приемаш мнението на другите? Нали си говорим? Едни дават плюс на книгите други минус, нормално е. Веднага скачаш да ми правиш анализи на снимките, без да знаеш какво виждаш на мониторченцето си. Нали знаеш, че всеки Дявол си намира Майстора? Опитваш се да пренесеш плоскостта на разговора от темата към снимки на моя милост... Грешка!

Пешо, снимката, която евентуално си видял в профила ми е правена със СМЕНА 8М през 1978 година на филм ФОТО65. Филма е проявяван с А49 при това в бърз режим, където образуването на по-едри кристали върху плаката е осезаемо. Има и други подробности около сканирането, но няма да споменавам за тях, защото ще се отклоним доста. Снимчинцата ми в профила иде да покаже нещо, което ти явно няма с какво да възприемеш!

Понеже се навъдихте все сладури нападащи хорицата от форума, аз ще ти покажа една снимка правена отново в периода 1978-1980г, с великата камерка СМЕНА 8М, като ако не те е срам, ще изисквам ти да ми покажеш адекватно добра черно-бяла фотография...

Ако не те харесам, си обречен на тримесечни теми пускани от мен, на тема разни твои качества и възможности.... всичко това с цел да изпиташ безсмислието на заяждането във форума!


http://photo-cult.com/pics/083/pic_9995175_0083889.jpg




Публикацията е редактирана (07-10-09 14:24)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: toddybear   
Дата:   07-10-09 14:18

d256h ти какво се палиш като Пешо нищо не ти е казал на теб?

Аз лично съм начинаещ така че харесвам книгите му. Или поне тази която имам.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: d256h   
Дата:   07-10-09 14:22

Ако не е говорил на мен, то говорил е на друг и смисъла на моите думи остава в сила! Форума е да се изразяват мнения по темата, а не да се анализират форумци. В много други сайтове и форуми обсъждането на членове е забранено и има защо. На едни книгите им харесват, на други не, именно едните казват, защо не им харесват книгите,... не е нужно да се обръща темата към това, кой е по-велик от нас...



Публикацията е редактирана (07-10-09 14:30)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: toddybear   
Дата:   07-10-09 14:35

Мисля че е доста ясно за кого говори Пешо.

Нито съм му фен нито го защитявам. Но той точно си говори по темата. Малко прекалява но съм останал с впечатлението че му се случва често.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: d256h   
Дата:   07-10-09 14:41

Дори да говори на някой, който показва по-слаби снимки по незнайно какви критерии, то и той има право на мнение. Автора на темата не е тъп и сам ще си прецени на кого да вярва и да се доверява. Затова е форума, да се събере мнение от много хора, а не от един човек. Ако някой искаше индивидуално мнение нямаше да пуска тема, а щеше да си пита на Лични съобщения....

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: toddybear   
Дата:   07-10-09 14:44

Съжелявам не мога да ти проследя логиката.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: d256h   
Дата:   07-10-09 14:50

Логиката е:

Обсъжда се обекта (темата, въпроса), а не субекта (този който изказва мнение)! По ясно от това не мога да го кажа..

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: toddybear   
Дата:   07-10-09 14:53

Абе, я да си мълча.



Публикацията е редактирана (07-10-09 14:53)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: d256h   
Дата:   07-10-09 14:59

Радвам се, че разбра! Може да коментираме книгите, но не бива да обсъждаме самите форумци това, е правилното поведение на възпитаните хора, като нас!
[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: sauron69   
Дата:   07-10-09 15:24

edit



Публикацията е редактирана (07-10-09 15:25)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Пешо   
Дата:   07-10-09 16:33

Нямаш си на представа колко съм снимал със смена 8М. Защото тогава само затожа ми стигаха средстжата. За едкжатна черно бяло ми гледай блока все още сним на Филм и все още лабораторията ми се ползва редовно.

За темите: Be my guest...Ама после да няма: Ох май не трябваше. Просто не си поплювам да пиша и да отвръщам да знаеш...

Като и да е смисъла на горния ми пост беше, че чели недочли пишман щракачи коментират неща и формират някякво мнение следвано сляпо от останалите.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: d256h   
Дата:   07-10-09 16:39

Оценките, като 'пишман щракачи' може да бъдат обидни или дискриминационни затова, правилата за вежливост изискват културно писане по форумите!

Ако не се спазва това темите, вместо информативни се превръщат във войни нямащи нищо общо с фотографията!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Пешо   
Дата:   07-10-09 16:52

Офф няма смисъл.



Публикацията е редактирана (07-10-09 16:53)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dimitar_p   
Дата:   07-10-09 18:05

личи си кой посещава чуждестранни форуми и кой чете мнениета на всезнаещите фото-форумци.

Моля ви скъпи съфорумци, не бъдете комплексирани, груби и даващи мнение за неща, които не знаете. Всяка тема е пълна с 10 поста глупости и между тях се процежда някаква съществена информация. Съдържанието на фотофорума е с много ниска култура. Добре, че форумът не се превежда, та да не четат чужденците всичките тези простотии. Апелирам за култура, но просто форумът си изисква админ, който явно не обръща достатъчно внимание на езика използван във форума или просто не му пука, защото това положение не е от сега.



Публикацията е редактирана (07-10-09 21:04)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: El_Fuego   
Дата:   07-10-09 18:48

Пак почнахте с простотиите!

А сега по темата:
1. dimitar_p и Пешо са прави.

2. Книгите на Фриймън са по-конкретни и по-добри от тези на NG.


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: chill   
Дата:   07-10-09 20:53

Как се казва въпросната книга за черно-бяла фотография?

Или въобще, кажете добри книги за черно-бяла фотография.

Или въобще за фотография.

[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: pc_genius   
Дата:   08-10-09 00:13

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vgramatikov   
Дата:   08-10-09 00:30

Имам ги всичките.Заслужава си да се причетат от един начинаещ а и не само.Всеки ще открие по нешо ново и интересно за себе си.
Умението да се синтезира информация е само в читателя.Автора се е постарал да обърне внимание на всичко без да прекалява и навлиза с подробности.Едно не лошо начало :)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: mondragon   
Дата:   08-10-09 17:30

Имам чувството, че някой хора тук искат ако може книгите да ги научат точно как да си обработват снимките, а не да им покажат принципа и основата. Книгите на Фриймън са една добра база. Стъпвайки на нея и научавайки я, човек може да доразвие наученото и да изработи даже свои собствени схеми на работа с комбинации от няколко различни обработки съчетани в едно.
Няма да намерите книга, която дословно да ви обясни как да си правите снимките. Книгите дават база и показват някои тънкости, но основното е както при всичко-упражнения, проби, тестове. Все едно да искате наръчник за спортно каране на кола. Има книги писани от състезатели с обяснения и чертежи, как се влиза в завой с вратите, как се прави обратен с ръчна, как се влиза в завой със 100 км/ч. Само, че колкото и пъти да я прочетете няма да можете да правите номерата описани в нея, докато не скъсате 3-4 чифта гуми, докато не смените 4-5 пъти лагери, амортисьори, накладки и т.н. вследствие на упражнения с колата. Така е и с Фотошоп-а трябва много работа и упражнения...и по-малко заяждане във форумите [beer]



Публикацията е редактирана (08-10-09 17:31)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: plam   
Дата:   09-10-09 11:32

Книгата за черно-бяла фотография е страхотна но изисква добри познания по фотошоп и да си научен на работа с филтри[beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: exo99   
Дата:   09-10-09 18:09

Добри са и:
"Светлина и осветление"
"Макрофотографията"

Любител има да научи доста от тях.
Естествено напреднал любител или професионалист , може да ги пропусне.
Хубавото им е, че има доста богат илюстративен материал.
За любител като мен са повече от полезни.

[beer]
Професионалист съм само в пиенето на водка и затова понякога се напивам [beer]
Но не повръщам и на пияна глава не чета фотографска литература. [smile] [beer]

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »