Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Canon 7D = Canon 1D Mark II N + Canon 500D ?
Автор: ShotlandetsaWildlife   
Дата:   05-10-09 09:41

Ми горе долу така излизат нещата. В базара се търкаля от седмица един перфектен Mark II N на marto на 16,000 кадъра. 500D се котират по 900-1000 лв на под 8-10,000 кадъра. Второто тяло го пиша в уравнението за тези, които са мераклии да снимат видео, пък и 15MP понякога си трябват за определени цели.

Та си мисля дали не е по-добре човек да си купи един Mark II N и едно 500D на цена от 3500 лв в перкетно състояние и двата, вместо да си взима 7D. Аз ако взимах тепърва апарат щях много да му мисля по темата.

Поствам тоя топик за хората, които са се наточили на 7D да си мислят, ей така [beer]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Petri   
Дата:   05-10-09 09:47

Според мен, хората които си падат по видео, 50 кад/сек. си е готино в полза на 7D.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ShotlandetsaWildlife   
Дата:   05-10-09 09:49

Прилагам две официални снимки на 500D, правени на 400 АСА. Снимките изглеждат по-добре от семпълите на 7D.

ЦЪК и ЦЪК2


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   05-10-09 09:57

Ако са еднакви батериите проблемите са с един по-малко.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Canon   
Дата:   05-10-09 09:57

втората е с шумоподтискане

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Petri   
Дата:   05-10-09 10:08

Определено тия семпли са добри [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: BirdOfPray   
Дата:   05-10-09 10:25

500Д е много добре - аз го имам от 2 дена и още го разучавам.. но от това което виждам - съм много доволен!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vgramatikov   
Дата:   05-10-09 12:04

Шотландец ако наистина така смяташ :) То разбирасе че 7д :)

За какво са ти 2-тела койо вършат половин работа като има 1-тяло което им върши и на двете работата с качествена оптика [smilie5]

500д и марк 2н и 7д [smilie18] ае по сериозно.

Аз лично съм крайно скептичен към резолюцията,динамиката,шумът в сенките и въобще в тва 7д.Както и работата му с среден клас обективи.Всички ревюта са със ТОП стъклария и пак са аха аха...

Тва ме дразни...предпочитам канонска 13-14мп матрица но да изкъртва от колкото 18-ка и да я мъчиш с оптика и какво ли още не.

На тестовете във Фотозоне.де и 15мп 50д виждаме ,че легендарни 70-200 ф/4 ис който издухва 8мп матричка на 350д на 15мп вече почва да се задъхва на 70 и 200мм.
На 18мп положението ще започне да става още по интересно.Разбира се ,че лекичко повечето детайл ще го има...но на каква цена.

Многото мегапиксели за за ФФ не за кроп.
Обективите ще издъхнат.7д има по дребен пиксел от олимпус.А на всякъде четем проблема с дифракцията.При олимпус започва от бленди след 5.6 [smilie7]
Комбинацията на 7д със стъклария и конвертори няма да е много впечатляваща.
Канон създадаха кропка която ще си заслужава само със Топ светлосини праймове и зуумове от над 2000$ [smilie10].
Един д300 ще продължава да върши чудесна работа и ще е далеч по малко претенциозен към стъклария,светлина и светлосила на обективите.

Лично предположение е това.Разбира се личните тестове и in-depth ревюта липсват все още.И каквото и да се каже остава само в сферата на предположенията.

[beer]
Едно леко сравнение:

Nikon d300s (12mp) - 3.3 MP/cm² pixel density
Nikon d700 (12mp) - 1.4 MP/cm² pixel density

Canon 40d (10mp) - 3.1 MP/cm² pixel density
Canon 50d (15mp) - 4.5 MP/cm² pixel density
Canon 7d (18mp) - 5.4 MP/cm² pixel density
Canon 1d mk2 (8mp) 1.5 MP/cm²
Canon 1ds mk3(21mp) 2.4 MP/cm² pixel density
Canon 1d mk3(10mp) 1.9 MP/cm² pixel density

Pentax k-7 (14mp) 4.0 MP/cm² pixel density

Olimpus e-30/E-620 (12mp) 5.1 MP/cm² pixel density

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danbi   
Дата:   05-10-09 12:10

pd, голямата разделителна способност ще донесе нови възможности в фотографията, които не са били възможни досега. но не и в тези тела.
все пак, те трябва да бъдат направени, закупени, тествани от милиони, за да има прогрес.
толкова е просто [smile]

а нуждата от две тела не е за подценяване. когато започнеш да се занимаваш с фотография а не с щракане ще го оцениш.

не, че е невъзможно да се направи едно тяло, което да прави 'всичко' горе-долу добре -- но то няма да бъде купувано, защото фотографи с толкова излишни пари просто няма.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vgramatikov   
Дата:   05-10-09 12:12

Току що каза ,че човек като мен който снима от около 1 годинаи половина не се занимава с фотография а штрака.Благодаря ти [beer]
Смисъл не съм се засегнал просто си мислех ,че поне се старая [smilie3]
Любовта към животните и поведението им и доста упоритата работа по пътувания и изчакване на хубава светлина/условия и отснемането им в прекрасни моменти от тяхното ежедневие е штракане.[beer]



Публикацията е редактирана (05-10-09 12:18)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tantris   
Дата:   05-10-09 12:16

Темата е за базара[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: didesignbg   
Дата:   05-10-09 12:18

шТракач [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   05-10-09 12:18

PD,
Данби както винаги е прав за това, което пише. И наистина две тела - съответно с два различни обектива в едно и също време - е в някой случай много по-примамлива идея отколкото някой 18-200 примерно - зависи дали там каквото снима човек има физическа възможност да сменя обективите по време на работа [smile]
Пък за "щракането" - аз от повече години от теб се занимавам с фотография, но все още си "щракам" [smile] И познавам и други хора, които така смятат за себе си, а са поне от мен доста по-добри [smile] Та това не е повод за обида [smile]
Аз например ако имах в момента достатъчно излишни пари (наистина излишни, щото съм любител [smile] ) щях да взема точно на марто 1Д-то и да го използвам заедно с 40Д [smile] И нямаше да си помисля дори за видео и 7Д... Но пък това е добре според моите приоритети - за други хора с други цели и стил на снимане резултатът ще е различен [smile]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danbi   
Дата:   05-10-09 12:26

pd, споко бе! Аз снимам от поне 35 години и изобщо не смятам да твърдя, че се занимавам с фотография. Не ми остава време за това, не че не искам -- някой ден, ако съм още жив и здрав може и да наваксам. [smilie5]

"Да се научим да програмираме за... 10 години"
- култово просветление [smilie24]

впрочем, фотографията също е форма на програмиране.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vgramatikov   
Дата:   05-10-09 12:26

Аз бих се чувствал тромаво с 2-тела който могат половината от едно тяло.Едното с 15мп и умрел автофокус и серия.Другото бързо със хубав аф и 8мп.?!

По скоро 2-едни и същи тела с различни обективи ми изглежда по удачно [smilie6]

А за щтракането аз нямам претенции ,че правя нещо повече.Просто смятам ,че се занимавам достатъчно от скоро(това мах в предивд за 1.5 години) и съм доволен от това което съм постигнал за толкова малко време.
Реално птици съм снимал с техника която позволява това едва няколко месеца.
Но достатъчно много съм влагал в това и съм го правил със етусиазъм и любов за да ми каже някой ,че просто щтракам.Не ,че не штракам :) просто не е хубаво да се говорят такива неща.
[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ShotlandetsaWildlife   
Дата:   05-10-09 12:46

С 400/5.6 и 1дМк2н ще ти направя снимка, която ще я ъпсайзна 2 пъти, ще я принтна на А1 формат и ще отвея това, което без ъпсайз би направил 7D със същия обектив и принт-нато на A1! като не си снимал с тия тела и не си запознат с резултатите от тях не давай такива повърхности и убедителни коментари за резултатите на двата апарата които съм цитирал спрямо 7D.


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Canon   
Дата:   05-10-09 12:59

тц Шоти.
Ъпсайза не е като доунсайза.
Много им е голяма разликата.
Тавана на 8 мп е 2150ЛПИ, а на 15 МП се достигат над 2500ЛПИ, при таван 2700 ЛПИ
За 18МП е още повече. Детайла се прави от линийките, а физиката е точна наука, останалото са мечти ...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Canon   
Дата:   05-10-09 13:05

А относно 2 тела - ефективно е основно при ЕДНАКВИ тела, иначе става едно зацуцване кое от двете да се използва, много пречи и различната им ергономия, последни настройки и потенциални възможности.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ShotlandetsaWildlife   
Дата:   05-10-09 13:18

аз не разбирам от линийки, но съм ъпсайзвал до А2 с перфектно качество :)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: IDA   
Дата:   05-10-09 13:45

Canon,

Това, което казваш за линийките е вярно, но на мен би ми било интересно да се сравни визуално 2x уголемена картинка от 8,2 Mp файл и отпечатана във формат А2, със същата картинка отпечатана пак в А2 формат директно от 15 Mp файл, като разбира се двата файла са заснети с един и същ висококачествен обектив. Ако случайно ти се намират два такива отпечатъка, би ли могъл с макро обектив да заснемеш една и съща отсечка от тях и да пуснеш двете отсечки тук за визуално сравнение? Предполагам, че не само на мен, но и на другите ще им е интересно.

Иначе, аз наскоро увеличавах 8,2 Mp файл от 350Д до размер А2 и резолюция 180 dpi за безплатния тест и резултатът по отношение на детайл беше безупречен. Изглежда PS има доста добър алгоритъм за увеличаване. Питам се, как ли щеше да изглежда същият отпечатък, ако беше заснет с 50Д и отпечатан директно в А2, без интерполация.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ksuhorukov   
Дата:   05-10-09 13:46

Подкрепям Николай. Печатал съм файлове от тия апрати и наистина носят страшно много на интерполация. От Канон 1Д (4.2 мегапиксела май) съм вадил 60х90. Който не вярва.. негов проблем.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: IDA   
Дата:   05-10-09 13:52

А някой ще каже ли от личен опит на какво максимално печатно увеличение носи старото 5Д с неговите 12,8 Mp?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: acklay   
Дата:   05-10-09 13:59

"С 400/5.6 и 1дМк2н ще ти направя снимка, която ще я ъпсайзна 2 пъти, ще я принтна на А1 формат и ще отвея това, което без ъпсайз би направил 7D със същия обектив и принт-нато на A1! като не си снимал с тия тела и не си запознат с резултатите от тях не давай такива повърхности и убедителни коментари за резултатите на двата апарата които съм цитирал спрямо 7D."


[smilie24] [smilie24] [smilie18] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ksuhorukov   
Дата:   05-10-09 14:02

ИДА, сложно е да се каже. Много зависи от самия кадър. Ако е с добър обектив и имаш добър детайл в кадъра - печаташ повече. Ако е мазно - по-малко.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ivodam   
Дата:   05-10-09 16:00

Генчо (Канон), не са само линийките и физиката: при Канон има една доста мръснишка история: Л-обективите си пасват наистина добре само с 1Д серията за да произведат наистина впечатляващ резултат, картината на 1Д серията е наистина много по-добра и като детайл и като микроконтраст и като динамика. Шоти е напълно прав. Тази моя снимка по-долу е с Марк 2н и обектив 300 на 2.8, на къвто искаш размер ще ти я увелича [smilie7], ако щеш, и на билборд я качвай:



http://212.36.3.59/site_pics/111/o_1236805798_whitepelican4.jpg


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: didesignbg   
Дата:   05-10-09 16:25

[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dau   
Дата:   05-10-09 16:42

IDA зависи каква ти е картинката [smilie18]
Мисля че ще си извадиш спокойно А2 при читава картинка, снимане в рау и с хубава оптика, ако сложиш стар мазен лентов китак и изпуцаш някой мазен джипег може и на А4 да е мъка...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vgramatikov   
Дата:   05-10-09 17:52

ShotlandetsaWildlife тука не става въпрос за снимане :)
7д си иска яка оптика очевадно.
Разбира се ,че със 2н-а ще строшиш 7д-то с обектив калибър на 400 5.6.
Тва мога да се сетя и без да съм снимал нито с 2н нито с 7д нито с 400 5.6.

Ако закачиш на двете посочени по горе тела едно канон 300 2.8 затворено на ф/4 и изпукаш нещо яко на ниски аса тогава 2н-а може и да му вудят 8-те мегапиксела с/у 18-те на 7д.
Но тва практически в ежедневието ще е шанс подчти недостижим :)Има достатъчно много фактори който биха снижили качеството на картинката на 7д до безобразие до което 40д би изкарал повече детайл.

Двамата сме на един бряг не виждам защо спорим.
Но ти намесваш некакво 500д и 2н като комбинация което е смешно лично за мен.
50д и 2н или нещо от рода е доста по обнадеждаващо.
Реално тия много мегапикселови кропки на мен са ми много нежни от условията които са необходими за да си проличи резолюцията им.
-трябват некви лабораторни условия и само праймове от най-висок клас + добра светлина и ниски аса за да покажат това за което са направени.Това е несериозно от практическа гледна точка.Точно поради това новите канони 500д,50д не ме кефят вЪобще.
Видях на Богдан как 50д-то къртеше детайла със 500мм-вия със и без конвертор при добра светлина и аса до-400.От там нататък беше някаква трагедия като шум и динамика,разработка в сенките,цветове.
И това е на супер остър прайм за 10хилки.
Ако му лепна на 50д един 300ф/4 ИС и конвертор картинката ще му замине толкова много ,че няма да си заслужава нищо повече от едно 40д :)
А със тва 7д незнам.....найстина незнам.
Ъпсайза и печаата е ясен...нека не сравняваме ФФ и кроп-ки безмислено е дори и сс 1дс да ги сравняваме [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: IDA   
Дата:   05-10-09 18:00

Dau,

Естествено, че нискокачествените обективи ги изключваме. Но аз се надявах поне на размер А1 от 5Д, при снимане в RAW, разбира се.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 7D = Canon 1D Mark II N + Canon 500D ?
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   05-10-09 18:06

pd
по принцип и аз съм съгласен с теб относно резултата от кропките с много пиксели. Точно ShotlandetsaWildlife беше пуснал тук една много хубава тема, съпоставяща 50Д/40Д при равни условия и беше споделил случаи при които картинката от 40Д ъпсайзната до размера на 50Д има на практика повече детайли. Май кропките с много мегапиксели и много високо ISO доста мажат без да питат - не само канонските, предполагам.

ivodam
пишеш, че Л-обективите си пасват добре само на 1Д серията. Може и да е малко спам тук, но би ли споделил впечатленията си от една конкретна конфигурация - зная, че известно време имаше и 40Д - как се държи комбинацията 40Д със 70-200/4 Л нестабилизирания, ако разбира се ти се е случвало да я пробваш?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dau   
Дата:   05-10-09 18:08

IDA много зависи от кадъра и от изискванията ти... не мисля че има еднозначен отговор, аз това каквото си го снимам за мен мога да го извадя на А1 с разултат който ме задоволява, като изключа снимки със свръх широкото...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vgramatikov   
Дата:   05-10-09 18:09

HSGeorgiev точно това твърдя и аз.Не си чел внимателно.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   05-10-09 18:14

pd, чел съм внимателно бе [smile] просто подкрепям твърдо тази теза - затова и пиша, че съм "съгласен с теб" [smile]
Много резервиран съм относно кропките с много мегапиксели и напоследък си мисля, че ако ще се остава при Канон логичния ъпгрейд на 40Д е ФФ или да речем 1/3 кроп. Е, то предполагам че и на 30Д логичния ъпгрейд е такъв, а не да речем 40Д или 50Д. Нито пък 7Д, предполагам. Именно затова ми харесва много конфигурацията, за която говори Шотландеца - 1D IIN примерно плюс нещо малко като второ тяло.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vgramatikov   
Дата:   05-10-09 18:20

хаха опа моя грешка [beer]
То и при никон нещата седят по подобен начин.

Ако вече имаш д5000 или д90 ъпгрейта е само към д700 или д3 понеже д300 като картинка е прекалено близък.И е достатъчно близък като цена до д700.

Единствения ъпгрейд си салужава ако скоро се пусне наследника на д300/д300с.
Примерно за хората който са решили да седят на кропка като мен [smilie5] .

За мен лично ФФ+Wildlife е скъп лукс който немога да си позволя,а и да мога много ще се замисля преди да закупя подобна техника.
Но съм офтопик така ,че приключвам тази тема.

Идеята е ,че тела като 50д и 7д няма да дават практическо преимущество пред модели като д300 и 40д.Дори в някой ситуации старите машини ще вадят по добра картинка.



Публикацията е редактирана (05-10-09 18:26)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: IDA   
Дата:   05-10-09 18:35

Dau,

Това звучи доста разочароващо, защото аз мислех да пробвам A1-печат именно със свръхшироки пейзажи (12-24мм). Какво точно става със свръхширокото и защо го изключваш от сметката?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ShotlandetsaWildlife   
Дата:   05-10-09 18:57

pd, дебело подчертах защо именно 500D - за да имаш видео апарат и да имаш все пак повече мегапиксели ако нещо се наложи. Не виждам защо намесваш изобщо 50D в тази комбинация?

Варианта, който компилирах е най-сметнат от гледна точка това какво покриваш като функции. Да имаш две тела за мен е в повечето случаи изпълнено с предимства, ако на някой му е толкова трудно да свикне с два вида контроли да ходи да си вземе една G10-ка и да си щрака ламерската ;)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vgramatikov   
Дата:   05-10-09 19:05

Незнаех ,че имаш в предвид видео.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: didesignbg   
Дата:   05-10-09 19:16

В доста специфични условия е възможно 7д да даде по-ниска резолюция от 1д марк2. Тоест доста неща включително и фотографа трябва да пречат на техниката...
Г-н Петков като е прав, прав е.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danbi   
Дата:   05-10-09 19:31

pd, говориш наизуст като сравняваш различни класове тела -- но е разбираемо, като никога не си снимал на филм, където 'матрицата' на различните тела може да е еднаква.

7D е много добро универсално тяло. Обаче, е добро, не за това, че има 18 мегапиксела, а заради другите нововъведения!

Перфектното тяло за ентуасиазирания щракач -- каквито са повечето клиенти на Канон. Тоест, съвсем логично да е на пазара и да бъде успех.

Според мен, до година-две ще видим качествено нови сензори и обработваща електроника, с много-много повече мегапиксели и едва тогава, ползата от 'цифровата фотография' ще бъде осезаема. Сега сме на границата.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vgramatikov   
Дата:   05-10-09 22:05

Сега не е осезаема така ли? [smilie8]
Аз знам (от това че снимам с дигитално тяло)че 18 мегапикселовата матрица на 7д ако не ме кефии немога да я махна и да сложа 12 мегапикселовата на никон д300 :)
Точно заради това тези високотехнологични играчки не ме кефят поне за момента.
Дори ще бъда щастлив ако греша...

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 7D = Canon 1D Mark II N + Canon 500D ?
Автор: Canon   
Дата:   06-10-09 00:28

danbi
Както винаги, нещо не си доразбрал.
7Д е много профи тяло (първото от кроп класа на Канон) и е безкрайно далеч от ентуасиазирания щракач с 18-200мм туристически джам. Това не е еквивалент на малопикселния Д300, щото видите ли му лепнали и нивелир.
Напротив, дребния сензор повече усеща микровибрациите (трябва по-малко ъглово отклонение), нискорезолюционите стъкла (95% от пазарните)....По-висока точност и прецизност при снимането, аберациите, грешките и мърлявщината не се маскират в междупикселното пространство.
ПД правилно повтаря [smilie24] някои неща за обективите по няколко хилки (това са обективи за ентусиазирани щракачи ли?)



Публикацията е редактирана (06-10-09 01:53)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 7D = Canon 1D Mark II N + Canon 500D ?
Автор: Canon   
Дата:   06-10-09 01:51

Шоти
Това е от 1Д Марк 2Н

http://75.126.132.154/PRODS/E1DN/FULLRES/E1DNhSLI0800.JPG



Това е от 7Д

http://75.126.132.154/PRODS/E7D/FULLRES/E7DhSLI00800_NR_OFF.JPG



Виж дясната скала на снимката от Марка - има моарета по скалите (слаб АА), текста и адреса не се четат.
От 7Д категорично има много повече детайли по скалите, четими надписи и косми по четките.
Избрах ти ги специално на 800 ИСО - по птичарско АСА, гледай си и шума (на 7д е по висок, естествено)...
Физика, за съжаление :)

п.п. от марка е със сравнително евтиния обектив Canon EF 50mm f:2.5 Compact Macro + LSC (така пише в ексиф-а, но текста е същия и при макрообектив Сигма 50мм) Марковската е от канон 100 макро (стария)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vgramatikov   
Дата:   06-10-09 02:00

Ае я кажете в този късен час какво е моаре.
Смисъл ясно ми е ,че се получава от тънък аа филър.Ама каде е тва моаре на скалата на марка? По ръбовете ли дето се вижда няква шитня.[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 7D = Canon 1D Mark II N + Canon 500D ?
Автор: Canon   
Дата:   06-10-09 02:01

ivodam
Л обективите са Луксозна (не професионална) класа. Повечето от тях са професионално добри, но и обратно, има професионални в определени области, които не са Л.
като пример ми дай професионален Л еквивалент на 17-55 ф/2.8 за ФФ (примерно гледан на 15-16мп)
С една дума, НЯМА такъв. Нито стабилизиран нито толкова остър. Той не е Л, защото излиза напред и не е уплътнен (прахо и водо)
Или по качества е профи, по защита не е.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vgramatikov   
Дата:   06-10-09 02:04

Много вода трябва да изтече докато направим правилна преценка за 7д [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 7D = Canon 1D Mark II N + Canon 500D ?
Автор: Canon   
Дата:   06-10-09 02:06

Където уж радиалните линийки на деленията на скалите вървят едно към кесим

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vgramatikov   
Дата:   06-10-09 02:25

Каноне при 7д ще се появява ли по рано дифракция ?[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tantris   
Дата:   06-10-09 02:28

Що ми се струва, че и на 7Д не са му сложили ръчно определяне на прага на скоростта на затвора при ауто-исото[smilie11]
Дано да греша, щото иначе ще се чака 9Д...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vgramatikov   
Дата:   06-10-09 02:29

Аз тихо чакам нова-та хай-енд никонска кропка.
д300с е измислена ралта [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 7D = Canon 1D Mark II N + Canon 500D ?
Автор: Canon   
Дата:   06-10-09 02:30

мисля, че по сметки за разликата е около 7.6, но реално до около бленди 9 до 10 е без проблем.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 7D = Canon 1D Mark II N + Canon 500D ?
Автор: Canon   
Дата:   06-10-09 02:31

само дето тя винаги еднакво се появява, а различно се вижда

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 7D = Canon 1D Mark II N + Canon 500D ?
Автор: Canon   
Дата:   06-10-09 02:33

tantris
едва ли са забравили [smilie5] , нарочно е

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vgramatikov   
Дата:   06-10-09 02:37

Тва е като случайноста 5д2 да няма място за по-хубав автофокус. [smilie8] Както и случайноста 7д да не е 1.3 или ФФ.
Както случайноста д700 да е само 12 мегапиксла.
Случайноста д90 да има различна матрица с еднаква резолюция на д300 и тнт и тнт и тнт.
[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danbi   
Дата:   06-10-09 09:23

Canon, ама ти вярно си сляп фен на Канон!

"малопикселния D300"? [smilie10]
Когато този модел излезе на пазара, колко "многопикселна" кропка имаха Канон? [smilie8]

L обективите били "луксозна" а не "професионална" серия? Та обектив, който е влаго и прахо защитен се полага да бъде L, т.е. "луксозен"? Вероятно защото прахо и влаго защитата са лукс за хората с много пари а не нужда за професионалиста?

Можеш ли да си представиш, че не всички снимат в студио?

Иначе браво за техническите данни които показваш от време на време, но като ги комбинираш с фенски изказвания и валидността им става съмнителна.

Това, че 7D е най-добрата кропка на Канон не значи, че е "твърде много профи тяло". Като иде в ръцете на повече хора, ще се разбере. 1D серията ще продължи да е предпочитана. Но ще мине известно време, докато Канон направят малко кеш. Най-много ще бъде купувано от т.н. "техно-онанисти" (не е мой термин).

За вибрациите... как мислиш, дали изобщо е възможно да се направи неразмазана снимка с 1/25" сензор?

5D е друга бира, предназначен за друг кръг потребители.

Типично безпарично битие в България твърде много е изкривило представите ви за цени. Ентусиаста, който тук едвам спастря за 500D + туристическо зумче, в друга държава ще си вземе 7D + нужните му L (луксозни, ех.. хитър маркетингов номер!) стъкла.

Попътувай малко из странство.

ПП: всъщност, благодаря за концепцията за "луксозните" Канонски обективи. Има да ви разнасям [smilie3] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Canon   
Дата:   06-10-09 14:07

danbi
е определението "малопикселен " беше закачка да видим кои са никонски фенове. Ти сам си отговори на въпроса.

Определението е за L lens тук: http://en.wikipedia.org/wiki/Canon_L_lens
и колкото и подскачаш и се пенявиш е това.
Канон използват ясни термини за всичките си абревеатури: IS, USM ... L ... (но LD)

Като иде в ръцете на повече хора, ще се разбере.
И какво ще променят тези "повече хора" в него, че да стане повече или по-малко профи. Ами точно нищо. Колкото и ако 100 000 "кадърни" шофьори седнат да покарат коли от Формула 1 и после коментират колко непрофи са направени тези коли - без парктроник, климатик, Долби, че много горят и т.н.

За вибрациите - сметни отклонението, като ЪГЛОВА разлика. Ама вероятно не знаеш какво значи това.

И накрая, аз като гледам "богатите" от други държави, не видях да разнасят бели Л-ки по над 3-4 К долари, а основно средно евтини китаци. Както и ти беше в началото.
Те не са глупаци и си правят добре сметката на парите, много по-добре от нас. Не случайно България е в челото на топ-листата на мерцедеси на глава от населението, май дори и преди Германия [ezik]



Публикацията е редактирана (06-10-09 16:16)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: bpavlov   
Дата:   06-10-09 14:50

Аз от семплите на 800 АСА мога само да кажа, че 5Д Марк 1 ги пребива и двата апарата като динамика и качество на картинката, за шум да не говорим

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danbi   
Дата:   06-10-09 16:22

Canon, явно твоята преценка за богати е различна от моята. [smilie5]

Ъгловото отклонение в случая не е важно. Важно е линейното отклонение. А при по-малките размери, едно и също ъглово отклонение води до по-малко линейно отклонение. Сюрприз, а?
Точно пък за геометрия да спориш с мен...

Зачитаме се значи и в другата ти аксиома, тоест Определението какво е то L обектив. А там, най-най-отгоре пише:

An L lens is a line of SLR photography lenses made by Canon. L lenses are Canon's top-of-the-line lenses. The "L" officially stands for "Luxury", a reference to the lenses' high price and build. This statement is actually incorrect. Canon, in fact, never made use of the word "Luxury" for any of their professional lenses and in fact, the "Luxury" term was made up by consumers.

Каква стана тя? Бях чул, че си преподавател, а то се оказа, консуматор си бил.

Разбира се, тия дето списват Wikipedia нищо не разбират.

А повечето хора, Canon, освен изпраните дето да му пишат ревюта, всъщност ще се опитат да го използват. А като го използват, ще се установи колко полезен всъщност е. Също така ще се установи какви са му кусурите, както и истинските технически параметри. Но ти май и инженер не си...

Дано не полезен колкото болид от Формула 1 на човек дето иска да си занесе бидоните до лозето!

Впрочем, аз направо се чудя на тия дето продават L обективи в базара, що забравят, че тъй са луксозни стоки. Ами акцизи? [smilie3]

[beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: GenaDP   
Дата:   06-10-09 16:42

http://www.the-digital-picture.com/Canon-Lenses/Canon-L-Lens-Series.aspx


[smilie19]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 7D = Canon 1D Mark II N + Canon 500D ?
Автор: sauron69   
Дата:   06-10-09 16:55

То по този ред на мисли, да вземем да се запитаме какво са 1D телата на Канон- професионална или луксозна линия? [ezik]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danbi   
Дата:   06-10-09 17:11

Ей това обаче е истината, за върлите фенове! [smilie24]

"Did you know that Canon sells white L Series touchup paint? Although it is not cheap ($14.41 for 100g plus $8.00 or so for shipping), you can order it through Canon Parts. The part number is CY9-8078-001. The phone number to order in the US is 1-732-521-7230."

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 7D = Canon 1D Mark II N + Canon 500D ?
Автор: Canon   
Дата:   06-10-09 23:07

Даниби
за тази ти мисъл:

Ъгловото отклонение в случая не е важно. Важно е линейното отклонение. А при по-малките размери, едно и също ъглово отклонение води до по-малко линейно отклонение. Сюрприз, а?
Точно пък за геометрия да спориш с мен...


Печелиш 2-ка, да, ДВОЙКА. Седни!
По оптика, прочети си, как се проектира образа.
И за подобни триъгълници си прегледай по геометрия.

Еквивалентни по ъгъл обективи на еквивалентни по МП матрици (но с различни размери на сензорите) при еднакви вибрационни условия (измествания) ще предизвикат еднакво изместване/размазване, измерено в пиксели. - Без значение, че единия пиксел е от 2 микронен сензор, а другия от 8 микронен сензор.
И обратно, ако са еднакви другите условия и матриците са еднакви по линейни размери, но с различни МП (8 и 18МП )- съответно различен размер на сензорите, ше се получи различно размазване в пиксели - на многопикселната матрица винаги ще е повече, пропорционално на съотношението им.


По твоята "логика", ония със телефоните трябва да снимат на 1/100000000 сек. да не им се маже, че им са много дребнички сензорите.

[smilie5]

Айде честито, направо се класира за титан.
Още във вторник

[beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danbi   
Дата:   06-10-09 23:14

Не по моята Canon, не по моята. Както казах, чат-пат даваш верни факти, ама заключенията ти са меко казано стъкмистика. Защо ли така?

Прочети какво си ме цитирал и съответно какво си "оборил".

Горко на студентите ти! [smilie2]

Не правиш услуга и на съ-феновете си.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 7D = Canon 1D Mark II N + Canon 500D ?
Автор: Canon   
Дата:   06-10-09 23:18

Е ти го измисли [smilie24]
"За вибрациите... как мислиш, дали изобщо е възможно да се направи неразмазана снимка с 1/25" сензор? "

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vgramatikov   
Дата:   06-10-09 23:26

Всъщност незнам д300 е с 3.3 пиксел денисти а 7д със 5.4 ..ще рече ,че в/у едно пикселче на д300 се побират подчти 2 на 7д :)Ако не греша не ги разбирам хич [smilie21] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danbi   
Дата:   06-10-09 23:29

Квадратния корен pd, се вади по-трудно от кръглия. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vgramatikov   
Дата:   06-10-09 23:31

[smilie5] Де да знам математиката ми е враг от малък [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: didesignbg   
Дата:   06-10-09 23:32

[smilie18]
Ето защо няма Нобелова награда по математика, а в съседната тема се чудят ли маят[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 7D = Canon 1D Mark II N + Canon 500D ?
Автор: ivodam   
Дата:   06-10-09 23:58

Вие докато сладко си хортувате, да ви пусна още една фотка с Марк 2н и 300 на 2.8, и някой да ми каже, гарантира ли, че 7Д и прочее многопикселни кастратчета могат да изкарат подобна картинка:



http://212.36.3.59/site_pics/118/v_1242589341_himantopus6-ff.jpg


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: didesignbg   
Дата:   07-10-09 00:02

Със сигурност не може, поне по две причини:
1. няма изходен формат под 2592 x 1728 твоята е около 900
2. няма такова съотношение на страните 3:2,26
[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dau   
Дата:   07-10-09 00:04

Иво тц,

само дето патката ще е малко по-голяма в кадъра вътре [ezik]

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »