Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Canon 7D = Canon 1D Mark II N + Canon 500D ?
Автор: ShotlandetsaWildlife   
Дата:   05-10-09 09:41

Ми горе долу така излизат нещата. В базара се търкаля от седмица един перфектен Mark II N на marto на 16,000 кадъра. 500D се котират по 900-1000 лв на под 8-10,000 кадъра. Второто тяло го пиша в уравнението за тези, които са мераклии да снимат видео, пък и 15MP понякога си трябват за определени цели.

Та си мисля дали не е по-добре човек да си купи един Mark II N и едно 500D на цена от 3500 лв в перкетно състояние и двата, вместо да си взима 7D. Аз ако взимах тепърва апарат щях много да му мисля по темата.

Поствам тоя топик за хората, които са се наточили на 7D да си мислят, ей така [beer]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Petri   
Дата:   05-10-09 09:47

Според мен, хората които си падат по видео, 50 кад/сек. си е готино в полза на 7D.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ShotlandetsaWildlife   
Дата:   05-10-09 09:49

Прилагам две официални снимки на 500D, правени на 400 АСА. Снимките изглеждат по-добре от семпълите на 7D.

ЦЪК и ЦЪК2


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   05-10-09 09:57

Ако са еднакви батериите проблемите са с един по-малко.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Canon   
Дата:   05-10-09 09:57

втората е с шумоподтискане

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Petri   
Дата:   05-10-09 10:08

Определено тия семпли са добри [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: BirdOfPray   
Дата:   05-10-09 10:25

500Д е много добре - аз го имам от 2 дена и още го разучавам.. но от това което виждам - съм много доволен!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vgramatikov   
Дата:   05-10-09 12:04

Шотландец ако наистина така смяташ :) То разбирасе че 7д :)

За какво са ти 2-тела койо вършат половин работа като има 1-тяло което им върши и на двете работата с качествена оптика [smilie5]

500д и марк 2н и 7д [smilie18] ае по сериозно.

Аз лично съм крайно скептичен към резолюцията,динамиката,шумът в сенките и въобще в тва 7д.Както и работата му с среден клас обективи.Всички ревюта са със ТОП стъклария и пак са аха аха...

Тва ме дразни...предпочитам канонска 13-14мп матрица но да изкъртва от колкото 18-ка и да я мъчиш с оптика и какво ли още не.

На тестовете във Фотозоне.де и 15мп 50д виждаме ,че легендарни 70-200 ф/4 ис който издухва 8мп матричка на 350д на 15мп вече почва да се задъхва на 70 и 200мм.
На 18мп положението ще започне да става още по интересно.Разбира се ,че лекичко повечето детайл ще го има...но на каква цена.

Многото мегапиксели за за ФФ не за кроп.
Обективите ще издъхнат.7д има по дребен пиксел от олимпус.А на всякъде четем проблема с дифракцията.При олимпус започва от бленди след 5.6 [smilie7]
Комбинацията на 7д със стъклария и конвертори няма да е много впечатляваща.
Канон създадаха кропка която ще си заслужава само със Топ светлосини праймове и зуумове от над 2000$ [smilie10].
Един д300 ще продължава да върши чудесна работа и ще е далеч по малко претенциозен към стъклария,светлина и светлосила на обективите.

Лично предположение е това.Разбира се личните тестове и in-depth ревюта липсват все още.И каквото и да се каже остава само в сферата на предположенията.

[beer]
Едно леко сравнение:

Nikon d300s (12mp) - 3.3 MP/cm² pixel density
Nikon d700 (12mp) - 1.4 MP/cm² pixel density

Canon 40d (10mp) - 3.1 MP/cm² pixel density
Canon 50d (15mp) - 4.5 MP/cm² pixel density
Canon 7d (18mp) - 5.4 MP/cm² pixel density
Canon 1d mk2 (8mp) 1.5 MP/cm²
Canon 1ds mk3(21mp) 2.4 MP/cm² pixel density
Canon 1d mk3(10mp) 1.9 MP/cm² pixel density

Pentax k-7 (14mp) 4.0 MP/cm² pixel density

Olimpus e-30/E-620 (12mp) 5.1 MP/cm² pixel density

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danbi   
Дата:   05-10-09 12:10

pd, голямата разделителна способност ще донесе нови възможности в фотографията, които не са били възможни досега. но не и в тези тела.
все пак, те трябва да бъдат направени, закупени, тествани от милиони, за да има прогрес.
толкова е просто [smile]

а нуждата от две тела не е за подценяване. когато започнеш да се занимаваш с фотография а не с щракане ще го оцениш.

не, че е невъзможно да се направи едно тяло, което да прави 'всичко' горе-долу добре -- но то няма да бъде купувано, защото фотографи с толкова излишни пари просто няма.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vgramatikov   
Дата:   05-10-09 12:12

Току що каза ,че човек като мен който снима от около 1 годинаи половина не се занимава с фотография а штрака.Благодаря ти [beer]
Смисъл не съм се засегнал просто си мислех ,че поне се старая [smilie3]
Любовта към животните и поведението им и доста упоритата работа по пътувания и изчакване на хубава светлина/условия и отснемането им в прекрасни моменти от тяхното ежедневие е штракане.[beer]



Публикацията е редактирана (05-10-09 12:18)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tantris   
Дата:   05-10-09 12:16

Темата е за базара[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: didesignbg   
Дата:   05-10-09 12:18

шТракач [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   05-10-09 12:18

PD,
Данби както винаги е прав за това, което пише. И наистина две тела - съответно с два различни обектива в едно и също време - е в някой случай много по-примамлива идея отколкото някой 18-200 примерно - зависи дали там каквото снима човек има физическа възможност да сменя обективите по време на работа [smile]
Пък за "щракането" - аз от повече години от теб се занимавам с фотография, но все още си "щракам" [smile] И познавам и други хора, които така смятат за себе си, а са поне от мен доста по-добри [smile] Та това не е повод за обида [smile]
Аз например ако имах в момента достатъчно излишни пари (наистина излишни, щото съм любител [smile] ) щях да взема точно на марто 1Д-то и да го използвам заедно с 40Д [smile] И нямаше да си помисля дори за видео и 7Д... Но пък това е добре според моите приоритети - за други хора с други цели и стил на снимане резултатът ще е различен [smile]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danbi   
Дата:   05-10-09 12:26

pd, споко бе! Аз снимам от поне 35 години и изобщо не смятам да твърдя, че се занимавам с фотография. Не ми остава време за това, не че не искам -- някой ден, ако съм още жив и здрав може и да наваксам. [smilie5]

"Да се научим да програмираме за... 10 години"
- култово просветление [smilie24]

впрочем, фотографията също е форма на програмиране.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vgramatikov   
Дата:   05-10-09 12:26

Аз бих се чувствал тромаво с 2-тела който могат половината от едно тяло.Едното с 15мп и умрел автофокус и серия.Другото бързо със хубав аф и 8мп.?!

По скоро 2-едни и същи тела с различни обективи ми изглежда по удачно [smilie6]

А за щтракането аз нямам претенции ,че правя нещо повече.Просто смятам ,че се занимавам достатъчно от скоро(това мах в предивд за 1.5 години) и съм доволен от това което съм постигнал за толкова малко време.
Реално птици съм снимал с техника която позволява това едва няколко месеца.
Но достатъчно много съм влагал в това и съм го правил със етусиазъм и любов за да ми каже някой ,че просто щтракам.Не ,че не штракам :) просто не е хубаво да се говорят такива неща.
[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ShotlandetsaWildlife   
Дата:   05-10-09 12:46

С 400/5.6 и 1дМк2н ще ти направя снимка, която ще я ъпсайзна 2 пъти, ще я принтна на А1 формат и ще отвея това, което без ъпсайз би направил 7D със същия обектив и принт-нато на A1! като не си снимал с тия тела и не си запознат с резултатите от тях не давай такива повърхности и убедителни коментари за резултатите на двата апарата които съм цитирал спрямо 7D.


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Canon   
Дата:   05-10-09 12:59

тц Шоти.
Ъпсайза не е като доунсайза.
Много им е голяма разликата.
Тавана на 8 мп е 2150ЛПИ, а на 15 МП се достигат над 2500ЛПИ, при таван 2700 ЛПИ
За 18МП е още повече. Детайла се прави от линийките, а физиката е точна наука, останалото са мечти ...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Canon   
Дата:   05-10-09 13:05

А относно 2 тела - ефективно е основно при ЕДНАКВИ тела, иначе става едно зацуцване кое от двете да се използва, много пречи и различната им ергономия, последни настройки и потенциални възможности.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ShotlandetsaWildlife   
Дата:   05-10-09 13:18

аз не разбирам от линийки, но съм ъпсайзвал до А2 с перфектно качество :)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: IDA   
Дата:   05-10-09 13:45

Canon,

Това, което казваш за линийките е вярно, но на мен би ми било интересно да се сравни визуално 2x уголемена картинка от 8,2 Mp файл и отпечатана във формат А2, със същата картинка отпечатана пак в А2 формат директно от 15 Mp файл, като разбира се двата файла са заснети с един и същ висококачествен обектив. Ако случайно ти се намират два такива отпечатъка, би ли могъл с макро обектив да заснемеш една и съща отсечка от тях и да пуснеш двете отсечки тук за визуално сравнение? Предполагам, че не само на мен, но и на другите ще им е интересно.

Иначе, аз наскоро увеличавах 8,2 Mp файл от 350Д до размер А2 и резолюция 180 dpi за безплатния тест и резултатът по отношение на детайл беше безупречен. Изглежда PS има доста добър алгоритъм за увеличаване. Питам се, как ли щеше да изглежда същият отпечатък, ако беше заснет с 50Д и отпечатан директно в А2, без интерполация.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ksuhorukov   
Дата:   05-10-09 13:46

Подкрепям Николай. Печатал съм файлове от тия апрати и наистина носят страшно много на интерполация. От Канон 1Д (4.2 мегапиксела май) съм вадил 60х90. Който не вярва.. негов проблем.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: IDA   
Дата:   05-10-09 13:52

А някой ще каже ли от личен опит на какво максимално печатно увеличение носи старото 5Д с неговите 12,8 Mp?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: acklay   
Дата:   05-10-09 13:59

"С 400/5.6 и 1дМк2н ще ти направя снимка, която ще я ъпсайзна 2 пъти, ще я принтна на А1 формат и ще отвея това, което без ъпсайз би направил 7D със същия обектив и принт-нато на A1! като не си снимал с тия тела и не си запознат с резултатите от тях не давай такива повърхности и убедителни коментари за резултатите на двата апарата които съм цитирал спрямо 7D."


[smilie24] [smilie24] [smilie18] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ksuhorukov   
Дата:   05-10-09 14:02

ИДА, сложно е да се каже. Много зависи от самия кадър. Ако е с добър обектив и имаш добър детайл в кадъра - печаташ повече. Ако е мазно - по-малко.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ivodam   
Дата:   05-10-09 16:00

Генчо (Канон), не са само линийките и физиката: при Канон има една доста мръснишка история: Л-обективите си пасват наистина добре само с 1Д серията за да произведат наистина впечатляващ резултат, картината на 1Д серията е наистина много по-добра и като детайл и като микроконтраст и като динамика. Шоти е напълно прав. Тази моя снимка по-долу е с Марк 2н и обектив 300 на 2.8, на къвто искаш размер ще ти я увелича [smilie7], ако щеш, и на билборд я качвай:



http://212.36.3.59/site_pics/111/o_1236805798_whitepelican4.jpg


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »