Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Re: Windows 7 с вграден калибратор за монитор
Автор: peterst   
Дата:   05-10-09 23:33

хайде разкажи за интернета в българия, там е по-интересно [smilie5] а и можеш да ни и поизлъжеш, щото то много свидетели няма, но за това ще вярваме, къде да идем.

а за драйверите нещата са доста по-различни и в unix, и в windows. сега ходи ти попрочети и попрепиши някой пример от нета, в който има и други, които са виждали по нещо [smilie5]

хайде със здраве, данбо [beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: d256h   
Дата:   05-10-09 23:34

danbi, имам чувството че се зареждаш с енергия, когато спориш за каквото и да било! Ок, щом това ти помага прави го, но не бива да се бориш за несъществените неща все едно, че настъпва края на света!

Вземи си учебник, намери си материалчето за OSI модела и си припомни драйверите в кой слой се намират. ....

Умните хора са измислили СТАНДАРТИТЕ. За да разбереш кое как се прави трябва, да се четат стандарти, чети


http://www.d256h.com/LAN/hello_lan_files/image004.jpg


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danbi   
Дата:   05-10-09 23:37

както не веднъж съм казвал, в този форум много ми липсва емотикон, дето умислено се чеше по темето.

ПП: народа право дума "Пази Боже, сляпо да прогледне!"



Публикацията е редактирана (05-10-09 23:39)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: jivkojj   
Дата:   05-10-09 23:37

ехеее, къде отидахте бре хора. [smilie10]


Междодругото danbi, имаш ли нещо общо с оня BBS навремето или просто съвпадение на имената?



Публикацията е редактирана (05-10-09 23:38)

Отговори на това съобщение
 Re: Windows 7 с вграден калибратор за монитор
Автор: d256h   
Дата:   05-10-09 23:43

У ряката направо..

Хайде утре нов ден, нова умопомрачителна тема ...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: d256h   
Дата:   05-10-09 23:56

danbi, в същност, вместо да си правим психоанализи, не е ли по-добре да се срещнем някъде, да изпием по една бира и да поснимаме стрийт за отпускане на душата?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: navy   
Дата:   06-10-09 00:19

Аз пък никак не бих се чувствал привелигерован или каквото и да било ако разбирам, работя или се занимавам с някаква такава скучнотия като програмиране ... блах...
Пука му на пича с москвича / лексуса де / как работи горивната помпа...

Отговори на това съобщение
 Re: Windows 7 с вграден калибратор за монитор
Автор: d256h   
Дата:   06-10-09 00:31

[smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: navy   
Дата:   06-10-09 00:38

Важното е мезе да има... застудява, идва време на мераклийските мезета [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Windows 7 с вграден калибратор за монитор
Автор: d256h   
Дата:   06-10-09 00:41

Аз кълцам в момента едни пушени бекони, мъка, наедрях с 2 кг за 3 дни... как ще я караме тия празници не знам [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: jokevcv   
Дата:   06-10-09 07:26

Не се чудете, че Уин7 върви добре и е по - добър от виста. Той е това, това което виста ТРЯБВАШЕ да бъде. Не смятам , че ще има същите проблеми като ВИСТА защото това е основното което са направили от Майкрософт - да поправят грешките си за които платиха сериозна цена.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danbi   
Дата:   06-10-09 10:04

d256h, тъй е най-добре. [beer]

jivkojj не е съвпадение. обаче, това ми е галения ник [smilie5]
оня много стряска хората.

d256h, наистина ще ми е весело обаче, да вземеш да обясниш на Майкрософт видео драйверите къде в OSI модела се намират.
Щото те завалиите май за учили по друг учебник.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: d256h   
Дата:   06-10-09 10:53

А аааа, не повече няма да се хващам да пиша в темата... късно се осъзнах!
[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: n1x0n   
Дата:   06-10-09 11:04

OS и софтуер се инсталира чак след като му излезе първия SP/patch. [smilie3]
Няма защо да переш пешкира, бидейки опитно зайче от първия ден.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Jankoff   
Дата:   06-10-09 11:08

Виж, d256h, АБСОЛЮТНО НЕ СИ ПРАВ! И ей-сега ще обясня защо. Не мога да се обиждам. Трябва сега ти да се обидиш, като ти кажа, че не си помислил достатъчно по въпроса.

Аз съм обикновен потребител, не софтуерист. При това имам значителни познания по използване на компютър, тъй като имам личен компютър още от 1990 г., а служебен още от комунизма (началото на 1989 г.).

Следователно Бил Гейтс или който е там отговорен за системата XP,

Е ДЛЪЖЕН ДА МИ ОСИГУРИ ИЗПОЛЗВАНЕТО НА НЕЙНИТЕ ВЪЗМОЖНОСТИ! БЕЗ ДА ТРЯБВА ДА СЕ ОБРЪЩАМ КЪМ СПЕЦИАЛИСТИ! И не трябва и те, специалистите, да се пинкат с часове по такъв и подобни проблеми! (Което се е случвало!)

ОБРАТНОТО Е ПЪЛНО БЕЗОБРАЗИЕ - ДА ТЕ КАРАТ ДА СИ ГУБИШ ВРЕМЕТО!

Има и друго ВАЖНО в случая. Канон, великата фирма, ми продава камера, която прави Full HD клипчета. Прекрасно! Слагаш клипчето в компютъра на XP - НЪКИЦ! Не тръгват. Накъсват се. Пинкам се - аз, който имам много опит с компютри, седмици, пак не тръгват. Докато на Win7 тръгна.

Питам: ЗАЩО КАНОН СИ ПОЗВОЛЯВАТ ДА МИ ПРОДАВАТ НЕЩО, КОЕТО ИНАЧЕ Е ХУБАВО, БЕЗ НЕОБХОДИМИЯ СОФТУЕР ЗА НЕГО? ЗАЩО В ДИСКА КЪМ КАНОН SX10 НЯМА СОФТУЕР ЗА ПРОИГРАВАНЕ НА FULL HD КЛИПОВЕТЕ, НАПРАВЕНИ ОТ КАМЕРАТА?

Това е нерушение на правата ми на потребител, и за такова нещо може да има съд. И то голям. Но нямам време да се разправям.

Така че, d256h, АБСОЛЮТНО НЕ СИ ПРАВ! Надявам се, че разбра защо.


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: sirkhann   
Дата:   06-10-09 11:11

Jerkoff- пиши жалби, но да знаеш, че писва бързо. И преди да тръгнеш да съдиш, виж дали някъде няма със ситни букви, че може да ти се наложи допълнителен софтуер и хардуер, за да ползваш някои от възможностите.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Jankoff   
Дата:   06-10-09 11:25

Съгласен със забележката на sirkhann. Те са големи хитреци всичките и обичат да пишат с малки букви. Ама, sirkhann, не знам дали знаеш, че това не винаги минава (пред съда). Ако са прекалено малки буквите например. (Не, че съм тръгнал да се съдя за това - има други работи за съд, извън фотографията.)
Да не отиваме в подробности.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   06-10-09 11:29

Янков, да не сте комшии с Амигото? И при него някакви привидно технически проблеми често се появяват.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: d256h   
Дата:   06-10-09 11:44

Jankoff, тотално си тръгнал в грешна посока. Погрешно е да правиш неправилен извод, да го взимаш за отправна точка или аксиома и върху него да градиш цялостното си твърдение или теза.

Ето виж отговора, примерно...

ХР е операционна система върху, която се разполагат другите елементи от софтуерното обслужване, като драйвери, визуални интерфейси, приложения от всякакъв характер. Това, че ти не знаеш кое какво е не те извинява, подобно на логиката за прилагане на законите - да знаеш!
Твоето незнание продължава да те тласка в дебрите на претенциите, без да подозираш, че не това е начина да постигнеш успешен краен резултат. Случайно да ти е минавало през главата, че в ХР, ако въобще е имало декодери за видео трябва непременно да работят на твоята машина? Това при положение, че ХР е пуснато 1998г, и се предполага, че производителя на хардуера използващ ресурсите на ОС ще осигури подходящ драйвер или кодек за него.... т.е. плюй по Канон, а не по МС, ако трябва да бъдем коректни в плюенето...
Мисли, като изявяваш претенции... смятам, че самия начин на мислене, който имаш е погрешен.. но може и да греша... не искам да се обиждаме, защото тука сме само колеги и си говорим, но смятам, че така не бива!

============================

Истински случай, разказвам:

В щатите една зряла жена спечелила дело срещу производител/търговец на микровълнова фурна, като обезщетението било 2 милиона долара. ...
Жената имала котка, която обикновено след къпане я подсушавала във фурната на старата си печка, на температура около 40 градуса. Купила си нова микровълнова печка и .... убила котката, защото я навряла вътре за сушене. Претенцията била, че в ръководството на фурната, никъде не било споменато, да не се поставят във фурната живи животни, защото е опасно за здравето им...
И какво излиза, че някой изхождайки от претенцията, че е клиент и винаги има право въпреки, че самия той не е направил усилие да разбере принципа на работа на новата технология, търси сметка на другите за своята .... не знам как да го кажа!

В същност, днес Октомври 2009г проблема с използването на технологиите е голям. Имам познати, които ползват в офисите си компютри от поне 10 години, но продължават да не могат да си направят или изведат един шорткът на десктопа си. Естествено това е въпрос на приоритети, дали трябва да се отдели време за това знание...

Все едно да се сърдя на производителя на крикове за Рено5, че не мога да си повдигна джипа Ровър, когато съм спукал гума... защото съм решил да спестя пари, като съм взел стария крик от малката кола, вместо да поръчам нов и подходящ...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: navy   
Дата:   06-10-09 11:49

Това с котката е яко...

А ако сложиш одрана котка направи може да слагаш масата и да наливаш виното [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   06-10-09 11:58

Янков, ти май искаш да оставиш без работа системните интегратори, администратори, хелпдескове и незнайната армия от разбирачи, които карат софтуера да върши работа по компютрите?

Канон имат сервизно обслужване и клиентска поддръжка. Ако срещнеш проблем звънни или им пиши.

А че Уиндоус 7 е събрал в себе си резултатите от анализа на старите проблеми спор няма.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danbi   
Дата:   06-10-09 12:08

ХР е операционна система върху, която се разполагат другите елементи от софтуерното обслужване, като драйвери, визуални интерфейси, приложения от всякакъв характер. Това, че ти не знаеш кое какво е не те извинява, подобно на логиката за прилагане на законите - да знаеш!

А дойдохме си на думата. Но дали програмистчетата в Майкрософт разбират нещата като теб? И дали ги разбират по един и същи начин при дизайна на Windows XP и на Windows 7?

В конкретния случай издънката е на писача на плейъра с който Jankoff се е опитвал да гледа клипчетата. Явно младежа е ползвал последното API за визуализация и дори може и да не си е давал сметка, че може да има и други варианти.

А Канон не знам дали имат вина -- те все пак не са софтуерна компания и доколкото разбирам, видео формата им е базиран на чужд стандарт. Пък и това си е ширпотреба за тях. Ако беше нещо по-сериозно, щяха да продават и подходящ/съвместим плеър, както правят примерно Сони.

Впрочем d256h мисля ще ти бъде полезно да си опресниш познанията върху модела по който се изгражда Операционна Система. Обърни по-съществено внимание на нещото, което се нарича API.

[beer]

ПП: Всъщност непознаването на архитектурата на операционните системи не е такъв проблем, като непознаването на закона.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: navy   
Дата:   06-10-09 12:15

Време е да намесим жените и политиката... иначе темата няма да я бъде [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Пърпъла   
Дата:   06-10-09 12:31

Що разваляте хубавия бой със скандал?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: d256h   
Дата:   06-10-09 12:50

Неее няма да опреснявам нищо, от надъхан младеж техничар, съществуващ в интересни времена на преход към демокрация, аз се превърнах в прост търговец живеещ от добавена стойност и късно стигнал до извода, че да се инвестира в постоянно менящи се концепции на разни производители е пълно губене на време!
Може Данби, да ми викаш дядо Митко, а на мен сърцето ми весело ще тупка, като наблюдава младежите как повтарят неговите (моите) грешки...

Мдааа, животра е спирала... от инат!

[beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »