Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Хоризонтален и вертикален кадър, разлика в експонацията с ЕХ580II
Автор: luiz   
Дата:   04-10-09 09:42

Колеги въпроса ми може да ви се стори глупав, но аз да си питам :)
Апарата е канон 40Д светкавицата е ЕХ580-2 когато снимам хоризонтален кадър (режим М или Р, светкавица на ETTL-2) експонацията примерно е отлична, но врътна ли апарата за вертикален кадър без да променям нищо кадъра винаги става недоекспониран. Същото става и в останалите режими на снимане на апарата, дори и с (cf-5 2 за светкавицата). Аз съм им посвикнал вече и като го врътвам на страни му бутвам и малко силата на светкавицата и стават нещата ама що да е, светкавица за 1000 ша тряя се занимавам с нея, ебати. С старата светкавица Ех420 беше същата работа, не е и от тялото щото и с 20Д пак така, сигурно е от мене, ама кажете ми ако е от мен къде бъркам. Да не се окаже че е от Канон :)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: джъмбо   
Дата:   04-10-09 09:48


http://www.rdhphotos.com/web-content/images/Equipment/IMG_3187compare.jpg


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: pmartinov   
Дата:   04-10-09 09:54

ЕХ580-3 ще може да снима правилно и вертикален кадър [smilie24] [smilie3]


Ноо не се знае колко души ще могат да си я купят ...




А сега сериозно .


Светкавиците на канон са много надценени и като цена и като качество.

Това беше една от основните причини след 5 години снимане с канон да сменя байонета безвъзвратно.

Всички опити да ме убедят че канон е настигнал Никон в светкавиците се оказаха търговски маймунджулъци :)


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: luiz   
Дата:   04-10-09 09:57

Е гати :) колега това хубаво но двата варианта са си маи за снимане или само вертикално или само хоризонтално въртенето на цялата тая чудесия ще си е филм голям :)
Забравих да кажа че на (cf-5 3)ръчно зададена бленда и ИСО на светкавицата само тогава кадъра става еднакъв и във вертикал и хоризонтал. Ми че то аз когато ша снимам на М на светкавицата да си бях снимал с някоя съвсем проста и евтина е--гати.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: luiz   
Дата:   04-10-09 10:11

Еее Мартинов ти не спише бре :)от теб добра дума не очаквам за канон, и аз признавам че светкавиците на канон са скъпи и не до там съвършени но марката си ми харесва и няма да я сменям поне за сега. А като им хванеш цаката вършат работа. Трябва канонските да ги продават с разширен курс на обучение и специализация в Канон в Япония[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: pmartinov   
Дата:   04-10-09 10:18

И аз им бях хванал цаката на канонските [smilie5]

Бях станал факир [smilie18]


Ноо тръпката свърши с никонските [smilie23]


Всеки кадър става от раз [smilie23]


Няма дубли ,няма клинове,а бе пълна скука [smilie23]


Всеки кадър не го ли повториш 5 пъти няма емоция .


Така я караме вече !

От един път и край [smilie24]



[shtrak]



Публикацията е редактирана (04-10-09 10:22)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   04-10-09 11:42

Мартинов, като няма какво да кажеш пусни някакъв виц, ама смешен.

1 случай: Апаратът хоризонтален, светкавицата хоризонтална. Светкавицата хвърля едно петно, което е по-широко хоризонтално, отколкото високо вертикално. Може да се приеме за правоъгълник. Апарата снима вътре в този правоъгълник и всичко е ОК.
2 случай: Апаратът вертикален, светкавицата - хоризонтална. Петното от светкавицата пак е същото, но апарата вижда вертикално малко над петното и под него. Там е по-тъмно и сумарния резултат е по-малко светлина. Апаратът командва светкавицата да пусне повече светлина. В резултат на това кадърът е преекспониран. Затъмняваянията отгоре и отдолу можеш да ги хванеш на равномерна бяла стена.

Възможно решение: Правиш зума на светкавицата ръчен и отваряш повече, отколкото изисква обектива.

[smilie11] И един въпрос към знаещите: Различава ли светкавицата с кропка ли снимаш или ФФ?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: flipbeat   
Дата:   04-10-09 17:36

"И аз им бях хванал цаката на канонските

Бях станал факир


Ноо тръпката свърши с никонските


Всеки кадър става от раз


Няма дубли ,няма клинове,а бе пълна скука


Всеки кадър не го ли повториш 5 пъти няма емоция .


Така я караме вече !

От един път и край "

ебаси.
всеки ден ползвам канонска светкавица и не ми е позната твоята болест


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: pmartinov   
Дата:   04-10-09 17:47

Различава Асахи,никонската различава ;)

flipbeat ти си я опитомил вече !:)




Следващите моля !


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: zero   
Дата:   04-10-09 18:56

Мартинов и канонската различава, asahi благодаря за отговора, то ако чакаш от мартинов да научиш нещо, де вика колегата я някои виц я някоя друга интересна случка :) Мартинов ти снимаш ли с твоите апарати или стоят в секцията?



Публикацията е редактирана (04-10-09 18:57)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: pmartinov   
Дата:   04-10-09 19:01

[smilie5]


Снимам ,но не за ФФ [smilie18]


Моля всички обидени ,огорчени и засегнати от моите думи насочат усилията си в разгадаването на причината за темата [smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: bpavlov   
Дата:   04-10-09 19:12

Преди снимах с 5Д и 580ЕХ, сега с Д700 и СБ900. Фундаменталната разлика при снимане със светкавица въобще не мога да я намеря. Разликата по-скоро идва от въобще по-доброто мерене на Никон, но не виждам връзка със светкавицата. За мен снимките със такава светкавица винаги си стават малко или много лайняни, а основната разлика идва повече от телата. 5Д със 580ЕХ ще направи много по-добра снимка от Д90 със СБ900, особено на високо ИСО

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: luiz   
Дата:   04-10-09 19:17

Леле какво е станало тука, не се карайте бе колеги аз само питам кои е за бои аз или светкавицата :)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vgramatikov   
Дата:   04-10-09 19:17

5Д със 580ЕХ ще направи много по-добра снимка от Д90 със СБ900, особено на високо ИСО

Голямо сравнение [smilie18]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »