Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Някакви петна, но не знам откъде ще да са.
Автор: xsakex   
Дата:   03-10-09 02:00

Онзи ден щракнах тези блокове на един приятел и като преглеждах снимките на компа - гледам извънземни... А то се оказало, че са някакви петна. Първо реших, че са по матрицата, пуснах почистване на матрицата (Canon 40D), петната продължиха да са там. Смених с друг обектив, но положението е същото. Повдигнах огледалото за ръчно почистване на матрицата и разгледах, но не забелязах да има прашинки по нея, пък и ако бяха на матрицата би трябвало петната да не са толкова мътни и с неясни очертания.


http://kirichev.eu/img/images/2009_09_30_0380.jpg



Преди време едно момиче ми разправяше, как на нейна приятелка изгоряла матрицата, понеже снимала срещу слънцето и сега на всеки кадър имало бяло или черно (не помня) кръгче та се замислям дали нещо такова не е станало. Обаче нямам спомен да съм снимал обедно слънце (пък и то така се кадрира като ти пече в окото през визьора) - само някой залез или изгрев, а там светлината е толкова силна, че щом успявам да гледам през визьора срещу слънцето надали ще повреди матрицата.


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vgramatikov   
Дата:   03-10-09 02:04

100% замърсена матрица.
Ръчно почистване сам или на сервиз.
Зентекс София :)
[beer]
Тва ,че не виждаш не означава ,че го няма ако това се чудиш :)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: xsakex   
Дата:   03-10-09 02:07

Ами май, май ще се ходи до там. Имаш ли идея колко финикийски ще ми излезне?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ivan_kadiiski   
Дата:   03-10-09 02:16

доколкото знам около 10 левчета

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: the_drug   
Дата:   03-10-09 02:16

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: filadendron   
Дата:   03-10-09 02:52

наскоро си чистих моята матрица
20 лв е в зантекс.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: darksorrow   
Дата:   03-10-09 10:37

we really do need some FAQ section around here. [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: steeens   
Дата:   03-10-09 10:48

Za prowerka na matricata snimaj bql list hartiq na blenda 16,naj dobre ot stativ.Petyncata se vivdat to4no takiva.[smilie22]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: hristov2256   
Дата:   03-10-09 10:53

10 лева за кроп матрици, 20лв за фул фрейм :)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ncrachev   
Дата:   03-10-09 11:05

И аз забелязах същите на моят 30D,и се притесних.Когато установиш причината драсни един ред.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: zhbuts   
Дата:   03-10-09 11:08

Нкрачев, причината е дефинирана и решението коментирано в протежение на дузина коментари. Лек за притеснението са 10 левчета в Зентекс. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: flipbeat   
Дата:   03-10-09 19:57

докога ще пускате теми за мистериозни петна по снимките?
напиши петно в търсачката и виж резултата.
най-готиното на теми като таз е, че винаги свършват със щастлив край.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: xsakex   
Дата:   03-10-09 22:02

@flipbeat, пуснах търсачката, но там във всички теми снимките бяха изтрити и не можах да разбера за какви точно петна иде реч. Тогава как да разбера от какво може да са петната?

Ако имаше някъде FAQ с примерни снимки на които има петно от косъм на матрицата, от петно на обектива, снимка на визьор с петно и написано това е петно на огледалото и не излоиза на снимката - ОК. Ама в този случай не можах да си изслуча резултата от пръстите.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »