Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Just posted: Pentax K-7 review
Автор: mbs   
Дата:   02-10-09 20:25

Highly Recommended
[beer]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Rosencho   
Дата:   02-10-09 20:26

[beer] [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: 2nYo   
Дата:   02-10-09 23:09

Good ! :-)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: stilnox   
Дата:   02-10-09 23:15

Страно впечатление ми направи, че jpg-говете от пентакса са около 9Mgb, а тези правени от Канон 50д и Никона са около 4-5Mgb, някой знаели на какво може да се дължи това? При К20 положението е същото

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: deathzone   
Дата:   03-10-09 15:22

Ами според мен не е задължително свързано с повече детайл, а просто разлика в компресията. Аз снимам с Никон Д5000 и jpeg ми е стигал до 8 МБ

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: jey6   
Дата:   03-10-09 15:49

100% визьор! БРАВО!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: pefoto01   
Дата:   03-10-09 16:24

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: deathzone   
Дата:   03-10-09 16:55

Много добре му вървят продажбите, защото по-вечето хора не са си купували К20

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: kalinari   
Дата:   03-10-09 16:55

добро апаратче

а като цена-характеристики, може би една от най-добрите оферти


[beer]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: mbs   
Дата:   03-10-09 19:40

Ето няколко думи от интервю с Ned Bunnell относно К-7 и визията на Pentax изобщо:


"...The K-7 is a good example of our niche. Our engineers and everyone in the company really believed that there’s no need to build an advanced SLR and make it the size of a giant SUV. An advanced SLR can be really small, the ergonomics can be really well thought-out, and deliver a camera that’s comfortable to use. Our Limited lenses, the small compact prime lenses we produce, are another example of how we think differently and understand the needs of the photographers. We’re producing these products because we think that’s what a lot of customers and photographers want. Does that influence other companies? I think it probably does, but we’re not doing it to influence other companies. We’re doing it because this is the way we think photography should be thought of and these are the tools we think will resonate with the people we want to do business with..."

А тук е и пълният текст:
http://photo.net/photographer-interviews/ned-bunnell/



Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: stilnox   
Дата:   03-10-09 22:34

Пожелавам на всеки пентаксикианец да притежава колекцията на Нед:
http://gallery.photo.net/photo/9850379-lg.jpg




Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: spa   
Дата:   03-10-09 23:42

> Автор: stilnox
> Дата: 02-10-09 23:15
> Страно впечатление ми направи, че jpg-говете от пентакса са около 9Mgb, а тези правени от Канон 50д и Никона са около 4-5Mgb, някой знаели на какво може да се дължи това? При К20 положението е същото

Дължи за се на това: JPEG (EXIF 2.21) - Premium/ Best / Better / Good

Дефакто премиум компресията (****) е много висок коефицент на качество на jpg.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ibk   
Дата:   04-10-09 01:07

Или иначе казано
*** (Best)= на компресия 9 или 10 във ФШ, а
**** (Premium) = на компресия 12 във ФШ.
Или още по-иначе казано, компресията Best е 1:4, а компресията Premium е 1:2.


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: pefoto01   
Дата:   04-10-09 07:51

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: mitku   
Дата:   04-10-09 08:45

Харесва ми идеята да а по-компактен от SUV-овете на другите фирми, а е и (доста) по-евтин (почти с цената на следващия клас). Добро телце - браво на Пентакс. [smilie24]



Публикацията е редактирана (04-10-09 08:46)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: pefoto01   
Дата:   04-10-09 10:02

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: allwhite   
Дата:   04-10-09 12:42

pefoto01, точно защото снимаш с Пентакс би трябвало да знаеш, че в К-7 има допълнителен АФ чип в добавка на основния, именно за акуратност при всякаква светлина.
Освен това да не забравяме, че тялото е WR и работи дори и при минус 10 градуса. На много места по света условията не са само слънце и тази камера би била идеална. И има уникално тих затвор. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: CyberGene   
Дата:   04-10-09 16:53

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: zaiko   
Дата:   04-10-09 16:55

Шумен сензор? Някой май е гледал само примерите в JPEG [smilie18] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: CyberGene   
Дата:   04-10-09 17:17

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: spa   
Дата:   04-10-09 17:49

pefoto01 написа:

> Aло,колегите,mbs../каквото и да значи/.все още официалния език в ТАЗИ държава е БЪЛГАРСКИ......!!!Не пускаѝте мнения на чужди езици,като че ли са официални-дразните!!!Толкова ли не можеш да кажеш за кво става въпрос?!

Не знаех, че някой официално дава изявления на Български език с цел ревюта на фототехника. А пък и нкой не е длъжен да прави преводи. Като не ти харесва недей да четеш.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: mbs   
Дата:   04-10-09 18:29

[smile] Това ми хареса:
Pentax K-7, The U2 of The Camera World

@CyberGene - в тоя линк имаш отговор на твоето двоумене "кой ще го купува" [smile] - не е представително, но пък е интересно.

@pefoto01 - отговорът на твоя постинг е лесен - "мързел". Мен ме мързи да превеждам, теб - да учиш английски. Използвай Google (каквото и да значи). Както е известно, мързелът не мори, а мъчи... [smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vgramatikov   
Дата:   04-10-09 18:30

В предвид колко струва едно к20д [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: netizen   
Дата:   04-10-09 18:31

така де, ама нещо ми се види като downgrade спрямо к20, по скоро тва е наследник на к200

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: zaiko   
Дата:   05-10-09 14:52

downgrade??? що? Кое по-точно е по-зле от К20Д?


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »