Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Заслужава ли си парите Sigma AF 18-200mm за Nikon /3,5-6,3 DC (Motor)
Автор: vladihg   
Дата:   01-10-09 20:28

Обектива струва в Европата малко над 400 лв. и се чудя дали си заслужава цената. Някой снимал ли е с него, за да даде мнение. Добре ли се справя автофокуса с Никон Д40 - всички знаем, че рекламата на един продукт е едно, а практиката често показва друго... [smilie25]

Дългото фокусно разстояние ме заинтригува, но като си знаем, че евтиното виниги излиза скъпо, се чудя дали няма някаква уловка.....

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: mihajlov2   
Дата:   01-10-09 20:55

Ето какво пише за тоя обектив (в изпълнение за Канон, но нещата са почти същите):
http://www.photozone.de/canon-eos/320-sigma-af-18-200mm-f35-63-dc-lab-test-report--review

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: juslen   
Дата:   01-10-09 20:57

Ами заслужава си ги.Солидно е направен,с метален байонет,като го хванеш в ръка остава впвчателнието че е много добре направен.Гривните за фокуса и зума се въртят плавно,има многослойно покритие и специална форма на лещите за намалявана на аберацийте и изкривяването на цветовете.

Има добро макро 1:4,затворен е-при фокусиране движението става вътре,предната гривна не се върти.Компактен е лек е,400лв е[smilie5]

А за около 600лв можеш да си вземеш версия с оптична стабилизация,ама доколко е ефективна незнам,защото не съм го пробвал

За парите си заслужава,но не очаквай чудеса от него



Публикацията е редактирана (01-10-09 20:59)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vladihg   
Дата:   01-10-09 22:11

Никой ли не е снимал с това дръвче - да видим фотки, а със Sigma AF 70-300mm за Nikon /4,0-5,6 DG Macro (Motor) някой има ли преки впечатления.



Публикацията е редактирана (01-10-09 22:13)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: deathzone   
Дата:   01-10-09 23:09

Аз имах такъв за Пентакс и бях много доволен, не аберираше е поне мойта, защото беше по скъпата. Малко тежък ми се виждаше, за парите си е супер.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vladihg   
Дата:   02-10-09 11:26

Явно няма снмащи тук с такива Сигми за Никон, което предполага че обектива не си заслужава особено. Мерси за отделеното време на всички[smile].

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: klintsk8   
Дата:   02-10-09 13:31

що бе аз си снимам с такава сигма само че стабилизирания
привлече ме ниската цена в началото а и върши прекрасна работа на мен ми е удобен с д90
ако търсиш нещо универсално мисля че ще ти хареса.
ако можеш някъде го тествай аз така си го избрах.
успех!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tantris   
Дата:   02-10-09 13:36

Бе кривят на широкото тия пущини. Но ако си фен на фиш-обете, тоя сигурно ще ти се стори коректен.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tziko   
Дата:   02-10-09 13:45

https://photo-forum.net/i/1177311

е тази е правена със стабилизирана сигма 18-200 и д60, не съм снимал много с нея щото не е мойта, но ми хареса на пръв поглед. остричка е и на отворена бленда.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »