Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Макро обектив/лещи за Minolta Dynax 5D
Автор: EHurMa   
Дата:   01-10-09 11:58

Наскоро си взех Konika Minolta Dynax 5D с 18-70 мм обектив. Имам желание да снимам макро. Искам да попитам за предложение за макро обектив, съвместим с това тяло, който да е на по-човешка цена :) Или макро лещи, които да дават достатъчно добър резултат, но да не са на астрономически цени.
Благодаря предварително за съветите :)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ilcoin   
Дата:   01-10-09 12:39

Решенията под 100лв са следните:
1. Купуваш си един 50мм обектив от базара, без значение какъв, заедно с един обръщащ пръстен за да го закачаш обърнат и получаваш доста прилично макро
2. Същия обектив може да го закачаш през макро-пръстени. Виж в dealextreme.com продават.
3. Същия може да го закачиш обърнат на китака отпред със съответен адаптер. Като цяло - най-практичното решение ми се струва. Ще имаш потвърждение на фокуса и мерене.

Естествено, при двата горни варианта се снима на ръчен режим, с проби и грешки щото няма да има потвърждение на фокуса и мерене (за тия неща минолта-снимачите ще ти кажат повече подробности). Правилната експозиция се определя по хистограмата. Поне на дигиталнита апарати това е лесно
[beer]

edit: купи си и статив или снимай в серия, понеже дълбочината на рязкост ще е доста малка и трудно ще се получават достатъчно рязки снимки, или фокуса не е там където искаш



Публикацията е редактирана (01-10-09 12:45)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: EHurMa   
Дата:   01-10-09 12:50

Благодаря за съветите, но не ми се занимава чак с такива мъки. Като за начало предпочитам нещо, което има повече авто настройки :)
Някакви съвети за макро пръстените? Колко, какви, кои точно подхождат за този апарат?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ilcoin   
Дата:   01-10-09 13:01

т.3 е най-малката мъка. Единстветно няма да имаш авто-фокус.
цък цък

накратко - Апарата е на ръчен фокус. Закачаш обективите, зуумваш си китака до край, фокусираш ръчно на безкрайност, обърнатия отворен до край и на безкрайност. Снимаш фокусирайки напред назад както е показано на клипчето.

Успех!


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: plamendoc   
Дата:   01-10-09 13:18

Минолта 50/2.8 дори и по-стар ,аз съм много доволен от него на филм

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: nikidi   
Дата:   01-10-09 13:28

http://www.bhphotovideo.com/c/product/406965-REG/Kenko_AEXTUBEDGM_Auto_Extension_Tube_Set.html

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Mogila   
Дата:   01-10-09 14:56


Izvinqvam se che pisha na latinica, no v momenta nqmam izbor.
Preporuchvam ti Minolta AF 50/3.5 Macro. Neveroqten obektiv ako mojesh da si go namerish shte se ocharovash. Drug mnogo gotin Minolta AF 100/2.8 D Macro. No 50-kata e jestoka.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: mitakabus   
Дата:   01-10-09 16:09

Абе тя 100/2.8 макро е още по-добра ама е цифра...иначе мога да предложа като по универсален една Минолта 35-70/4 и бирена кутия - Minolta 70-210/f4! [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: solar_sea   
Дата:   01-10-09 16:25

Минолта 35-70/4 модната за автофокус в макро - най-евтиното, същевременно добро и удобно решение.

Бирата с една ДЦР-150 леща кърти отвсякъде !

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »