Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Цена на снимка?
Автор: capos   
Дата:   30-09-09 17:12

Интересува ме колко смятате, че би била приблизителната цена на снимка от форума в пълен размер (примерно TIFF), така че да мога да си я разпечатам в А4 примерно, с цел да си я сложа в апартамента? Без комерсиална цел, без никакви права... просто правя ремонт/обзавеждане на жилището и си мисля какво мога да сложа на стената. [smilie8]

Умишлено не давам пример конкретна снимка. Не съм се спрял на нищо Ако съм си избрал естествено мога да попитам на ЛС, но в момента съм на много ранен етап и това е просто идея.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: neuromancer   
Дата:   30-09-09 17:15

е, от форума, за лично ползване, повечето хора ще ти дадат без пари (е, печата от тебе разбира се)
Поне би трябвало да е така, ако не са станали много меркантилни всички

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: mujimasa   
Дата:   30-09-09 17:17

Първо - се говори с човека,всеки сам си определя цена.
Второ - надали някой ще ти даде .TIFF файл,по-скоро казваш какъв размер и я получаваш.


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: sixty   
Дата:   30-09-09 17:27

tycoon ми даде лисабонския трамвай на голямо за което съм му благодарен ма някои се стискат

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: sirkhann   
Дата:   30-09-09 17:30

Ти имаш готини снимки, що не изпечаташ някоя от тях...? Голяма зарибявка е, да знаеш!!!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: didesignbg   
Дата:   30-09-09 17:33

зависи от човека, според мен нищо.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: navy   
Дата:   30-09-09 17:35

ох, хубаво, че нямам снимки [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: borisyankov   
Дата:   30-09-09 17:46

neuromancer, тази дума 'меркантилни' е някакъв артефакт от комунистическо време...

Фотограф = благотворителност?

И без това повечето арт фотографии се правят от любов към изкуството от колкото от някакви комерсилни подбуди...

Какво точно грешно намираш във факта, че човек който направи хубава да получи някой лев за това?

Още повече, не ми се вярва сериозно да си мислиш че ей така ще си пращаме фул-сайз файловете на непознати хора?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: borisyankov   
Дата:   30-09-09 17:48

capos, ако вземем за пример deviantart.com нещо от рода на 50-100лв в зависимост от размера би било напълно реалистично като цена.

Ако има и сайт в БГ който да автоматизира процеса на продаване на принтове би било чудесно. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: promis   
Дата:   30-09-09 17:49

50-100 лв? [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: borisyankov   
Дата:   30-09-09 17:56

promis, може ли малко по-надълго да зададеш въпроса си? Така не е ясно дали ти е евтино или скъпо :)

Но иначе сериозно, това е цена която може да включва принтирането.

DeviantArt предлагат принт 60х45 за 60лв. Ако има такава услуга и тук, например 40лв отиват за фотографа, останалите за принтиране и изпращане на клиента.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Synthy   
Дата:   30-09-09 17:59

аз за подобна снимка бих платил около 60лв. за 60х40 печат, като очаквам да получа отпечатано хартиено копие.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: borisyankov   
Дата:   30-09-09 18:04

Synthy, значи всичко е наред, толкова горе-долу вървят масовите цени на принтове и повечето фотографи биха били доволни на такъв дял от едно продадено копие.

Има вече и доста места където предлагат качествен печат.

Ако някой знае място в БГ което да се заемат с посредничество за продаване на принтове? Даже си представям фото-форум как линкват към този сайт от под всяка снимка... [beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dau   
Дата:   30-09-09 18:05

borisyankov а защо ако някой му е кеф да не си даде снимката ей така? Какъв е проблема, теб какво те притеснява...

мисля че автора на темата трябва да се обърне към човека, чиято снимка иска и да се разберат за условията, иначе може да се спекулира много...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Synthy   
Дата:   30-09-09 18:07

аз примерно бих поискал да ми платят само печатането за подобна снимка :) Като възнажраждение ще ми остане удоволствието, че някой си е качнал моя снимка на стената. Голям кеф ще бъде [thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: promis   
Дата:   30-09-09 18:08

Ами не, аз мислех, че човекът иска снимка да си я разпечата на А4. Ама 50 лв да даде ми се струва много? Ама той си знае де [smile]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: borisyankov   
Дата:   30-09-09 18:10

Нищо не ме притеснява. Хората за кеф и пари подаряват. Това си е тяхна работа.

Това което съм против е да се гледа негативно на това талантливи хора да изкарват пари с труда си!

Това с принтовете което споменах е най-удачният вариант и за фотографа и за ценителя на изкуството му.

Не ми се струва реалистично, фотограф да дава ценния си кадър във пълен размер на непознат. Нито ми се струва реалистично всеки любител на изкуството да знае къде да отиде и да си отпечата файла. Това в случая с безплатният файл.

Като ви крадат снимките ревете. Като искат да ви плащат за снимки пък се биете в гърдите че не вземате пари. Ей тва няма угодия бе [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: promis   
Дата:   30-09-09 19:40

Според мен има разлика да ти откраднат снимката, за да я сложат във вестник или на брошура, и това някой да си я закачи вкъщи, защото му е любима. В крайна сметка наистина най-добре авторът на темата да си хареса снимки и да пита авторите директно - не всички биха искали пари.

Ама и идеята за печатане, рамкиране и пращане на снимка директно от Фото Форум също е интересна [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Apostol.Hristosov   
Дата:   01-10-09 09:56

Боре, [smilie24]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »