Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Монитор
Автор: i_kostov87   
Дата:   29-09-09 23:29

Казвам се Ивайло и хобито ми е фотография. В момента съм в стадии на навлизане в самата фотография (може даразгледате снимки на профил i_kostov87). Проблема ми е че до сега ползвах едно CRT за обработка на снимки и за калибрация и мисля да го сленям с LCD/TFT, и не съм сигурен кой става за калибриране. Харесал съм си един модел на SAMSUNG 213T, ако някой има някакви наблудения и може да ми даде обективно мнение дали да си го взема като за начало (не мога да отделя пари за много скъп) ще съм му много благодарян.
Благодаря Ви предварително.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   29-09-09 23:31

Всеки здрав монитор става за калибриране.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: i_kostov87   
Дата:   29-09-09 23:34

хах не е така точно, даже никак не е така, може много да не знам но това го знам че не е така, мерси жсе пак за отгожора [smile]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: autosvet   
Дата:   29-09-09 23:36

Ама то наистина е така. Кажи бюджета все пак.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vlex   
Дата:   30-09-09 00:33

А къв е проблема да се калибрира, ако не е тайна?[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: бюджет
Автор: i_kostov87   
Дата:   30-09-09 01:22

ми буджета няма значение в случая, интересувам се от това дали горепосоченият монитор става за калибриране

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: CanoniO   
Дата:   30-09-09 01:27

Всички от 6 бона нагоре стават.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: borisyankov   
Дата:   30-09-09 03:09

Какъв е проблема да запазиш CRT-то за втори монитор? Всяка свястна видео карта поддържа два монитора.

А иначе този Самсунг за който питаш има много позитивни ревюта от 2003-та [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: monitor
Автор: i_kostov87   
Дата:   30-09-09 11:38

Искам изцяло да махна CRTто - мн е голямо и ми "вади" очите,само 17инча е, и виждам малко зор при обработката.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danny_falin   
Дата:   30-09-09 13:08

ориентирай се към по-скъпите монитори
ако на някой му се пише да обяснява в подробности, аз нямам това време в момента

не напразно има 24 инчови по 300лв има и 24 инчови по 1000лв има 24 инчови и по 5000лв

тея от по 1000лв са за тебе точно


а и това дето написа asahi "всеки ЗДРАВ монитор става за калибриране" е съвсем вярно
не знам какви са ти познанията но явно не са мого

поздрави

Отговори на това съобщение
 Re: danny_falin
Автор: i_kostov87   
Дата:   01-10-09 02:00

Явно твоите познания не са много, за да си мислиш че "всеки здрав монитор става за калибриране". Не случайно си писал че има и от 300 и от 3000, но явно не го взимаш на предвид а пишеш колкото да отбиеш номера. Аз питам за конкретен монитор ако не си забелязал (самсунг 213T). Пределно ми е ясно че монитори от 500-600лв нагоре ми трябват и нямам нужда да ми го повтаряш. Ако имаш нещо да казваш за SAMSUNGA го напиши тук, ако ли ще ми бръюолевиш общи работи си намери друга тема. А и за твое[и на другите :-)] сведение цената на монитора (Samsung 213T) за който пиша е била 500~500 и няколко долара, сега го взимам 2ра ръка в отлично състояние и искам да знам дали някой има наблудение-става ли за калибриране. Това е, много просто и ясно!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: GenaDP   
Дата:   01-10-09 02:23

Казаха ти вече няколко пъти - всеки работещ монитор става за калибриране. Коя от думичките не разбираш?

Отговори на това съобщение
 Re: монитор
Автор: i_kostov87   
Дата:   02-10-09 01:48

Аз пък ти казвам : мн грешно предположени (защотот не е нищо друго освен предполовение). Ако беше се позаинтересувал и направил няколко опита и проби нямаше така да приклазваш.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: i_kostov87   
Дата:   02-10-09 01:52

Всеки монитор може да пробвашда го калибрираш да, но като има супер големи отклонения какво му е калибрирането да те попитам. Само ми пишеш глупости в темата и нищо конкретно. Що не вземеш дасе скриеш???

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: GenaDP   
Дата:   02-10-09 02:28

Като си толкоз отворен и знаещ, кво се вреш тъдява да искаш мнение от глупаци като нас? [smilie19]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Synthy   
Дата:   02-10-09 10:13

костов, слушай като ти говорят по-умните от теб бе. тоя самсунг дето го гледаш е дърто парче, не се занимавай с него. и слушай гената и асахи, недей да се правиш на много знаещ, щото не си.

Отговори на това съобщение
 Re: монитор
Автор: i_kostov87   
Дата:   02-10-09 14:58

"Много" ме познавате Вие, че да знаете какъв съм. Благодаря на Synthy за отговора конкретно за монитора. Synthy е един от много малкото които писаха по темата и конкретно за монитора за който питам, за разлика от GenaDP, дето се прави на много отворен ('щото знае много)и с нищо не ми помага. Я кажи GenaDP с какво ми помага изречението - всеки работещ монитор става за калибриране, и как по точно отговаря на въпроса ми - обективно мнение за samsung 213t и дали да си го взема?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: taricate   
Дата:   02-10-09 15:09

i_kostov87,
аз пък да питам: Какво значи да си калибрирам монитора (в случая някой си Samsung) ??? [smilie8]

Ако се опитваш да го калибрираш към някой ядрено-магнитен скенер - едва ли ще успееш...
Кажи по-точно какво питаш ???
Ако е за фотообработка - кажи ми поне 1 причина, поради която твърдиш, че НЕ може да се калибрира...
А и на твое място не бих продължавал с този тон, защото нали знаеш, че в петък всички се смеят последни [smilie3]
[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: monitor
Автор: i_kostov87   
Дата:   02-10-09 16:49

Ще го калибрирам за фото обработка, да. И най вероятно с програма.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: autosvet   
Дата:   02-10-09 16:54

Истинското калибриране е хардуерно. Другото са тестове. Не каза какъв бюджет имаш за монитора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dau   
Дата:   02-10-09 17:01

тъп и упорит дет се вика [smilie18]

kostov87 Асахи и Гената са калибрирали доста повече монитори, отколкото ти някога ще видиш накуп сигурно... а да и калибрирани с хардуерен калибратор, а не с програмка някаква...

ама явно тяхните знания не са повече и те толкова си могат [smilie10] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: taricate   
Дата:   02-10-09 17:02

[smilie7]

Успех... ти си знаеш ! Пък и току-що сам си опроверга "теорията за НЕвъзможността да се калибрират ..."


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   02-10-09 17:05

Не е ли прекрасно да вярва в тези неща?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ricardo   
Дата:   02-10-09 17:18

Тая тема и тая тука

https://photo-forum.net/forum/read.php?f=1&i=1074237&t=1074237&phorum_uriauth=


са ми фаворитите за тая седмица.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: i_kostov87   
Дата:   02-10-09 19:11

Че катo сте калибрирали толкова монитори господа "разбирачи" да не бяхте писали глупости в темата ми и да ме ядосвате само, ами да бяхте написали и нещо по конкретно за "по-малоумни" като мен например. А, и за ваше осведомение програмата е Atrise Lutcurve!

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »