Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 ТЪРСЯ човек за качване на снимки
Автор: mkaraveloff   
Дата:   28-09-09 23:19

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: mkaraveloff   
Дата:   28-09-09 23:19

здравейте,
отскоро ми се върти тази идея и сега реших да я споделя тук. имам голям архив от снимки, които мисля че може да бъдат интересни за сток сайтовете. Честно казано не съм много наясно с принципа на качване, а и не мисля че ще имам нужното търпение да го правя. имам нужда от човек, който има опит в качването на снимки и разбира се има свободно време да ги описва, да слага ключови думи и всички други неща, които са необходими. Архива ми е може би от около 20000-30000 снимки и според мен първоначално може спокойно да се качат 5-10%. Това което мога да предложа на евентуалния ми колега е 50% от приходите за първите 6 месеца, а след това при евентуално сработване отношенията ни да се регламентират според ситуацията. Разбира се, тези неща тепърва ще се коментират. Мисля си, че спокойно може да се работи дистанционно, като аз изпращам снимките по скайп или ftp. Мисля да си направя кредитна карта, която се използва само за това и човека, който качва снимките да има достъп за разглеждането на акаунта й в интеренет.
еми това е общо взето, ако съм пропуснал нещо важно, моля да попитате



Публикацията е редактирана (28-09-09 23:20)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: CanoniO   
Дата:   29-09-09 00:56

А дали имат качество или поне изискваната резолюция за съвременен сток сайт?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: borisyankov   
Дата:   29-09-09 02:16

Верно че казват 'Не е луд който яде зелника, а който му го дава'.

Пожелавам ти повече луди, че иначе тази оферта не върви.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Gecata   
Дата:   29-09-09 08:15

първоначално може спокойно да се качат 5-10%. [smilie3]
Първоначално спокойно можеш да изчакаш по около месец за одобрение за качване от модераторите на стоковите сайтове, а след това по два три дни на партида подадени снимки от които ти връщат 2/3 да речем.
То е като да почнеш работа в една фирма - от портиер до където стигнеш!
В крайна сметка дори ъплоудването на 10 снимки дневно коства поне 2-3 часа заедно с подготовката на кадрите за качване.
Колкото до приходите през първите 6 месеца (ако отбележиш някакви приходи де), те вероятно ще са толкова мизерни, че дори не си заслужава да бъдат коментирани.
С една дума нужен е друг подход като например левче на приета в стоковия сайт снимка[smilie24].



Публикацията е редактирана (29-09-09 08:18)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Petri   
Дата:   29-09-09 08:47

Наистина ако досега не си се занимавал с качване в микросток агенции, трябва първо да опиташ дали кадрите са ти годни. Летвата почти навсякъде е вдигната доста високо - нямаш си идея вероятно, че не се приемат лесно снимки, колкото и добри да ти изглеждат...

Регистрирай се някъде първо, ако лесно те одобрят и кадрите ти са стойностни, тогава вече с 5-10% от този архив може и да имаш успех.

Поздрави - [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: mkaraveloff   
Дата:   29-09-09 08:56

www.ftx-bg.com
е сайта ми... в момента снимам доста подобни неща, архива от снимки, който имам е предимно от пътувания по екзотични държави, алтелрнативен туризъм, екстрмни спортове.
първия ми фотоапарат беше 300д, след това 20д, 40д, сега съм с 5д2...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ilcoin   
Дата:   29-09-09 09:12

Важно е да обясниш на каква тематика ще са качваните снимки (като тези в сайта ли ще са). Имаш ли model release за снимките с хора?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Gecata   
Дата:   29-09-09 09:16

www.ftx-bg.com
С подобни кадри ще имаш успех във всеки стоков сайт [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: pc_genius   
Дата:   29-09-09 09:21

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Canon   
Дата:   29-09-09 09:31

Ако се разчистят тези с лога, фирмени знаци, без МР и ПР може да останат доста малко

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vaskoni   
Дата:   29-09-09 09:37

да, Генчо ме е изпреварил [smile] Така е, козметиката е добра но логата се виждат и са проблем.
Креативните са супер, храните също! Пожелавам ти успех с намиране на партньора![smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: mkaraveloff   
Дата:   29-09-09 09:40

в този сайт, не са снимки, които искам да продавам. просто ги сложих като ориентир какво снимам.
според Вас ще има ли интерес към снимки от туризъм и екстремни спорортове или трябва да се наблегне върху качването на студийни снимки

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vaskoni   
Дата:   29-09-09 09:48

съвет от мен, наблегни на точно такива снимки от сайта ти! Вървежни са! Иначе да, и спорт и туризъм също върви, зависи как са снимани....но мисля че щом си показал такива про неща в сайта си значи и другите ще са така..[smile]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Petri   
Дата:   29-09-09 10:09

В момента на първа страница в istockphoto има точно такъв стокър, който дори името му е "Sportstock" - човека/колектива снима предимно на тази тема и определено има успех.
Нещата му разбира се са много добре отработени като композиция и т.н.

http://www.istockphoto.com/user_view.php?id=1170748

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: borisyankov   
Дата:   29-09-09 13:41

mkaraveloff, има един много простичък начин да си отгровориш на въпросите - посети ги тези прословути сток сайтове и ще добиеш представа.

А с тези проценти - 10% от направените кадри та отиват за сток - ами много оптимистично ги мислиш. Аз от сесия предназначена за сток не мога да изкарам такъв процент, а камо ли ако просто си снимам за кеф.

Най-малкото трябва да покажеш конкретни кадри, ако ще питаш дали стават.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: mkaraveloff   
Дата:   29-09-09 14:53

borisyankov
нямам никакво желание да коментирам с теб тази тема.
около 10 човека ми написаха лс, сигурен съм че повечето са сериозни...[beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   29-09-09 15:35

Хората са сериозни. Начинанието - не.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: borisyankov   
Дата:   29-09-09 15:43

asahi [smilie24] [smilie24] [smilie24]

mkaraveloff [smilie23] [smilie23] [smilie23]


Тъй като мистър 'too-good-to-speak-to-you' mkaraveloff отказва да отговаря, нека се обърна към 10-тимата 'сериозни' човека...

От 30К снимки от пътувания, един нормален фотограф имащ все пак някакви критерии за качество би си селектирал 5% примерно които са хубави и различни една от друга.

После обаче, ако иска да ги ползва за сток ще: махне всички които имат хора (защото едва ли има модел релийзи), ще махне всички които не са с много добро качество на 100% (шум, блър и т.н.) - такива са голям процент от снимките.

mkaraveloff при положение че предлага партньорство, се предполага че трябва да информира хората с какво разполага.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vaskoni   
Дата:   29-09-09 15:47

[smile] прав е Борис! Аз затова писах на автора на темата, да обърне внимание повече на снимките от сайта си! При всички случаи описването и качването на снимките е трудоемка и изморителна работа, и затова Дриймстайм иска 0.40$ за описана от тях снимка.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: mkaraveloff   
Дата:   29-09-09 16:01

borisyankov
немога да разбера защо реагираш като ощипана девойка, на който трябва ще обясня каквото трябва.
[ezik] [ezik] [ezik]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: borisyankov   
Дата:   29-09-09 16:05

Ако беше писал тази обява в jobs.bg може би щеше да си прав, но тъй като това е фото-форум ми се струва на място хората да дискутират офертата ти.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: mkaraveloff   
Дата:   29-09-09 16:07

дискутирай в jobs.bg, аз искам фотофорум

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danny_falin   
Дата:   29-09-09 16:23

страхотни снимки! евала
за пръв път сайт с нито една снимка за кофата [smilie10]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »