Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 възможно ли е?
Автор: minolta9   
Дата:   28-09-09 15:47

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: matzo_tn   
Дата:   28-09-09 15:51

на мен прекалено случайни ми се струват и не особено идейни...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: CyberGene   
Дата:   28-09-09 15:55

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: swan_   
Дата:   28-09-09 16:36

Интересно ми е ти да кажеш какво виждаш в снимките си. Кое и какво ти харесва във всяка една сника и защо мислиш, че заслужава да бъде показана/оценена?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: minolta9   
Дата:   28-09-09 16:44

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: swan_   
Дата:   28-09-09 16:50

Кой миг? Какво си запазил в случая? Защо точно този миг и защо по този начин? [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Пешо   
Дата:   28-09-09 16:51

МИ снимането си зслужажа само да запазиш
мига.


Ако мислиш по този начин никога няма да проснимаш като хората и профила ти ще си е същия ШИТ.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: minolta9   
Дата:   28-09-09 16:57

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tofo   
Дата:   28-09-09 17:03

Композиция и обработка ,те са маловажни.

Ей тук ти е грешката. Особено първото.[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: d_ave   
Дата:   28-09-09 17:04

Композиция и обработка ,те са маловажни.

Е тука мноооооооооооооого бъркаш. ама много. много много много. и на многото-пак много. ама многогогогогого!

айде обработката я зарежи, има много случаи, в които минаваш и без нея, ама композиция ако нямаш, нямаш и хубав кадър. това докато не разбереш, няма да можеш да снимаш хубаво. не го казвам от позицията на про със супер снимки, казвам го точно от позицията на човек, на който композицията му куца и който се опитва да се учи.

смея да твърдя, че има два типа хора - такива, които директно "виждат" компизицията и за които е по-лесно да доразвият този си вроден "талант" и другия тип хора, които все не успяват да я уцелят (като визирам себе си в случая) и за които е много по-трудно да се научат.

това е от мен, знам, че в снимките си виждаш много, защото си бил там, ти си ги направил, свързваш ги с дадения момент и даденият случай, ни чрез тях трябва да успееш да пресъздадеш тези си свои чувства у другите, за когото са предназначени снимките. иначе ей така всеки може да щрака и да показва резки кадри и дефокус. ама отвъд това...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tofo   
Дата:   28-09-09 17:06

[smilie5] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: cicomanco   
Дата:   28-09-09 17:08

....май бая чалгаджийската си я подкарал....[smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tofo   
Дата:   28-09-09 17:12

Моментът е много важен при репортажната фотография. Ако снимаш как некой фърчи ударен от маршрутка - гаранция няма да те питат що не остави още малко въздух отляво. Ама при художесвената фотография е другооо...[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: minolta9   
Дата:   28-09-09 17:17

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: minolta9   
Дата:   28-09-09 17:26

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Пешо   
Дата:   28-09-09 17:46

По-добре недей. Продай си апарата или по-добре го подари. Така няма да мъчиш нито себе си нито нас.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: biser_todorov   
Дата:   29-09-09 19:28

Здравейте,
minolta9, аз също съм начинаещ. Но прочетох няколко книжки за фотография, с цел да се образовам донякъде в тази насока.
Никак не мисля, че КОМПОЗИЦИЯТА Е МАЛОВАЖНА.... тука просто много лошо грешиш....
Относно обработката на кадрите впоследствие, тук вече е индивидуално решението. Аз също не обработвам това което съм снимал, също не харесвам и прекалено натрапеното рамкиране... но това е според мен.
Лично аз преди да "уловя момента", решавам кое, как, по какъв начин и под какъв ъгъл ще кадрирам. Но всеки си знае....

Към останалите съфорумци: Не ме анатемосвайте заради това, че мразя последваща обработка и рамкиране....

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Пешо   
Дата:   29-09-09 19:38

стистиката показва 99.9% от хората, които отричат фотошопа и обработката, го правят,защото не заят как да го ползват за да обработват кадрите си.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: minolta9   
Дата:   29-09-09 22:12

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vlex   
Дата:   29-09-09 23:29

Пешо, що толкоз остро реагираш на думите на човека, дя? Ми хубаво, не е внимавал, изръсил е нещо невярно. Не разбира - не са му кадрирани правилно снимките. Чеп голям! За какво трябва пък така да му скачаш и да му обясняваш да си подарява апарата и да се отказва?!? (бтв ако решиш да го подаряваш, пиши едно лично [smilie18] )

Истината е, че композицията е важна, независимо дали я виждаш още преди да натиснеш спусъка или си кадрираш снимката после на пост. Всичко е важно всъщност - дори цветовете имат подсъзнателно влияние над възприятието[smilie24]

Дерзай и снимай, ама не снимай, за да "има", ами снимай, за да въздействаш над зрителя. Иначе оставаш в зоната на репортажната фотография - както казаха горе за маршрутките [smilie6] Ако искаш да снимаш арт-фотография, ще трябва да научиш няколко важни неща и да продължаваш после да учиш други важни през целия си живот на любител, или дай Боже, профи фотограф[beer]

Поздрави,
Влад

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: minolta9   
Дата:   30-09-09 00:12

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: pefoto01   
Дата:   30-09-09 00:40

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: minolta9   
Дата:   30-09-09 22:49

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: minolta9   
Дата:   30-09-09 23:05

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: minolta9   
Дата:   30-09-09 23:14

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »