Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Помощ , умря ми ЕОС 5Д-то.... Уживя преди малко :))
Автор: nikel   
Дата:   26-09-09 07:31

Здравейте колеги,
Моля за съвет технически компетентните колеги във връзка с внезапната смърт на моя ЕОС 5Д (старото 5Д).
Проблема е че апарата не иска да се включи по никакъв начин. Пробвах с различни батерии, но без резултат, пълен black-out. Преди месец започнаха проблемите. Аз имам навика да го оставям включен, за да е винаги в готовност за снимане. Изключвам го когато свърша със снимките. Оставяйки го включен след известно време без снимки той заспива и би трябвало да се събуди с леко натискане на спусъка или друг бутон. Да ама не... Опитвайки се да го включа отново пробвах разни бутони включително ON/OFF, но без резултат. Тръгваше само като му извадя батерията и пак я вкарам. Този кахър го преживях, но сега съвсем като угасна не мога... Въпроса ми е долу горе има ли шансове да го бъде този ЕОС 5Д или трябва да се оглеждам за нова камера. Знам че верният отговор е "трябва да го види Зентекс", но за съжаление в момента съм на доста хиляди морски мили от милата ни родина и ще се върна... може би за Коледа или Нова година.

P.S. Апарата е(беше) почти нов, само на няколко месеца.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   26-09-09 08:08

Пиши на Зентекс - все ще ти каже нещо.
Сервизи покрай теб има ли?
Почисти комтактите в гнездото на батерията.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Petri   
Дата:   26-09-09 08:15

Да, това с контактите опитай задължително.
Дано не е нещо сериозно.
Успех.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ivodam   
Дата:   26-09-09 08:42

Да не е заминала вътрешната батерия?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   26-09-09 08:49

Една отвертка, малко сръчности и волтметър ще поизяснят картинката.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: muu   
Дата:   26-09-09 09:15

иводам е прав, най-вероятно е заминала малката батерия и трябва да се подмени, след това се рестартира системата с някакъв номер, ама това зентекс го питай...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: nikel   
Дата:   26-09-09 10:46

Сервиз покрай мен за съжаление няма. Имам известни ел. познания, така де това ми е работата, но се занимавам с по-едри неща. Фотокамерите са прекалено фина електроника. А колегите които ме посъветваха да разглобявам ще ги питам те дали са отваряли ЕОС 5Д конкретно. Щото аз като отворих задния капак и като скивах за какво става дума вътре, си го затворих обратно...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: nikel   
Дата:   26-09-09 10:56

И аз се замислих няма ли някъде вътре back up батерия в тези апарати. Преди време лап топа ми направи същия номер, но там културно се изписа на дисплея CMOS battery low и нещата бяха ясни от самото начало. Смених си я сам без проблеми. И други работи сам си ремонтирал, включително и отписан от един сервиз обектив, ама 5Д-то не смея да барам [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: galileo   
Дата:   26-09-09 11:54


http://photo-zona.net/images/user43356/album6471/large/1253954730_fcdn7553_Battery-uSwich.jpg


При поставена заредена батерия и включен апарат с един молив превключи µSW. Ако тръгне
контактен спрей (малко) за ключето и преглед на пласмасовата ключалка на капачето за износване.
За малката батерия стр. 41 от книжката.
Успех!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: BirdOfPray   
Дата:   26-09-09 12:18

ЛОШО :(

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: r_rusev   
Дата:   26-09-09 14:13

Смени малката батерия. И всичко ще бъде ОК

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ogimag   
Дата:   26-09-09 14:19

Чакаме добри вести! [smilie24] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: nikel   
Дата:   26-09-09 18:43

Пробвах всички микро ключета, на капачето на батрийния отсек, вътре на дъното на батерийния отсек и това на капачето на картата, чистих и батерийните контакти, сега остава да прегледам малката батерия, нямам instruction manual при мен, затова ще се пробвам да изтегля от нета.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: nikel   
Дата:   26-09-09 22:44

Смених back up батерийката, оказа се че имам точно същата резервна CR 2016, която си нося с мен заради електронния часовник, а ето че свърши работа за фотоапарата :)) Подкарах я 5-цата с новата батерийка. Много мерси на всички за съветите!



Публикацията е редактирана (26-09-09 23:50)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: apollo   
Дата:   26-09-09 22:45

Браво за развръзката [smile] [beer] [beer] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   26-09-09 22:57

Е нали апарата беше на няколко месеца? Кога му улете батерийката?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: marto   
Дата:   26-09-09 23:10

На малко километри, гаражен... [smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   26-09-09 23:11

Някаква баба го карала само до поликлиниката.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ogimag   
Дата:   26-09-09 23:22

Асахи- и то само в сухо време [beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ivodam   
Дата:   26-09-09 23:41

asahi: Вероятно има предвид човекът, че той го има от няколко месеца, но от датата на производство несъмнено доста време ще да е минало...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: nikel   
Дата:   27-09-09 00:02

Аз го купих нов (още е гаранционен), но апарата със сигурност е стоял няколко години в магазина. Този модел както е добре известно вече не се произвежда. Вероятно когато основната батерия стои извън апарата няколко години, малката back-up батерийка по-бързо заминава. А тези дето са написали в инструкцията "date & time battery" не са съвсем прави. Оказва се че малката батерийка изпълнява много по-важни функции подобно на тези в компютрите (CMOS memory). Интересното беше, че когато е смених (с основната батерия вътре в апарата) всички настройки (включително дата и час) си останаха същите както преди.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: jekopj   
Дата:   27-09-09 00:18

[smilie24] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: mitakabus   
Дата:   27-09-09 07:20

Въпроса е сега, дали пак ще имаш проблема със заспиването! От там възникват две подвъпросчета:
1. Ако пак го прави този номер, следва, че просто си ресетнал по някакъв начин апарата!
2. Ако не го прави се оказва , че батерията е с ниско напрежение и ошашква апарата = сменил си я , вече няма проблеми!
3..Замери ли батеията която свали, ако си е 3в, влизаш в графата на въпрос 1 - което хич не е добре!
..Все пак успех и дано вече всичко е наред!
[beer]



Публикацията е редактирана (27-09-09 07:21)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: pefoto01   
Дата:   27-09-09 07:52

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »