Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 въпрос за ZENIT 12XP
Автор: manchoni65   
Дата:   21-09-09 15:43

Здравейте,имам ZENIT 12XP и бих искал да си взема за него теле или варио обектив но за съжаление не съм запознат какво трябва да си търся,някой би ли ми препоръчал към какво да се насоча и каква е ориентировъчната цена която да очаквам,благодаря ви предварително!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: platinum   
Дата:   21-09-09 16:09

Ами търси си нещо на М42. В базара има доста. Цените са в зависимост от модела, производителя и т.н. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: jmiotov   
Дата:   21-09-09 16:23

Ако смениш Зенита за някой Спотматик или Практика, направо ще се "родиш" [smile]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: manchoni65   
Дата:   21-09-09 17:26

не искам да го сменям защото ми е скъп спомен и затова просто искам да го доокомплектовам ,пък колко ще го ползвам ще видим,затова искам теле или варио обектив....може да и е смешно но дори не зная каква е разликата помежду им и кой да си изберя,помагайте! :)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: batdin   
Дата:   21-09-09 19:51

Пентакон 200мм/4 има за 60-тина лева.
Аз лично имам Пентакон 135мм/2.8 и ми харесва.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: jmiotov   
Дата:   21-09-09 21:52

Вземи си телеобектив, вместо варио. някой за 50-60 лв. После ако се зарибиш, може някой СМЦ Такумар (защото са малко по-скъпи). Все пак, ако ти попадне под ръка - пробвай някое японско или немско тяло на М42, ще установиш разликата.[smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   27-09-09 09:38

Варио обективи на М42 свестни няма.
Някой дългофокусен твърд може да ти допадне, но! Няма смисъл да се влага и една стотинка в тази система. Изснимал съм кашони филми със Зенит, вкл. 12ХР.

Ако ти е скъп спомен - дръж си го на витринката. За снимане проблемите са повече. Колкото по-навътре влизаш във фотографията толкова повече се сблъскваш с тях. Отделно проблеми с филми, проявяване, сканиране, цапане, чистене, кописти и ателиета, съхранение, реализация...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »