Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Време ли е .... (Nikon)
Автор: nodoubt   
Дата:   18-09-09 13:58

Да пусне на пазара апс-ц безогледално апаратче с ф байонет.

Leica се сетиха , олипена се радва на добър интерес.


та ? играчка за бекъп на дслр-а ви , фотоекскурзии и тн. , анонсирана с 2-3 малки обектива палачинка или дх универсален зуум , ултраширок с визьор приставка [smilie11] иска ли ви се [smilie11]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: rewer   
Дата:   18-09-09 14:00

И матрицата на D300 ....[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: d256h   
Дата:   18-09-09 14:01

Време е, пазара го диктува... ще стане както с 'Лафвю-то', мотаха се , мотаха, ама накрая и те започнаха да го ръгат в моделите си...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ecobo   
Дата:   18-09-09 14:01

Аз искам 16 бита [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: nodoubt   
Дата:   18-09-09 14:01

ха! и аз си мислих за матрицата на д300 [smile]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: karan4o   
Дата:   18-09-09 14:04

Ем време е, то нали знаете, тея с кирливите матрици направят нещо и после другите го внедряват [smilie5] [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ivodam   
Дата:   18-09-09 14:04

Мене би ме заинтересувало само ако е ФФ, и с визьор.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: nodoubt   
Дата:   18-09-09 14:06

що пък фулфрейм [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: mitku   
Дата:   18-09-09 14:09

Абе, с матрицата на D300, ще си е яка сапунера. И да го докарат поне колкото Паналайка DMC-GF1 на размер (ако не може по-малко). И с някое по палачинесто обективче (или евентуално с 35/1.8), ще цепи мрака. [smilie24]
Че ще има, е ясно... въпросът е - кога. [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: nodoubt   
Дата:   18-09-09 14:12

35/1.8dx-a е пласмасарско обективче , няма да му ходи.

надявам се на нещо което да наподоби Пентакс Лимитед-а 31мм 77мм и тн. малко , метално , мазно , безкомпромисно , пинизче [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: boll   
Дата:   18-09-09 14:19

извинете, това ли е петъчната тема?[smile]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: karan4o   
Дата:   18-09-09 14:28

ФФ без огледало + 4 кила обектив, добе ще е [smilie5]
Съмнява ме да има такива апарати с фф матрица, но с апс-ц ще пуснат със сигурност и със сигурност ще са по-големички от 4/3, говоря за в комбинация с обектив.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: джъмбо   
Дата:   18-09-09 14:29

аз и без това си продавам цялото никонско оборудване... минавам на М9 [beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dau   
Дата:   18-09-09 14:31

Джъмбо, ти ебеш ли се? [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: джъмбо   
Дата:   18-09-09 14:34

на тези години съм дето .... да... що?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: karan4o   
Дата:   18-09-09 14:39

[smilie5] [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dau   
Дата:   18-09-09 14:39

Защо да важи само за Никон само? Според мен важи за всички марки...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: didesignbg   
Дата:   18-09-09 14:51

Мисля, че знам...
Мисля, че знам какво притеснява потребителите на Никон напоследък. Вълната от писма "Какъв е проблема с Никон?" и "Сменям марката!" в инбокса ми отново достигна нива от времето на Никон D2h. Но как е възможно това? Актуалните продукти на Никон са доста добри в правенето на снимки.
Ами ето я новината, беше една интересна фотографска година, с много нови предложения, за съжаление Никон пропусна всичките. Доказателствата:

- цената на FX. Сони а850/900, заедно с Канон 5дІІ заемат много агресивна ценова позиция, докато д700 остава на 2999$. При сегашната тенденция за намаляване на долара спрямо йената най-вероятно Никон няма да променят тази цена. Така 12 мегапикселовите оферти на Никон се конкурират с тела с 21 и 24 Мп и по-ниска цена.
- Микро мода. Олимпус и Панасоник имат интересни пътища за развитие с техните м4/3 малки тела без огледала. Самсунг и Лайка също имат проекти за микро апарати. Сони също заявиха, че се включат на този пазар през 2010. Никон отсъства и не заявява намеренията си.
- Ретро мода. Лайка м9 и Оли е-п1 са атрактивни за фотографите от старата школа, които просто искат малка камера с директен контрол (лайка се справят по-добре, но ретрото е основната причина за интереса към пен). В същото време нищо ретро не идва от Никон. Всъщност Никон се е насочил в обратната посока (интересува ли Ви апарат с вграден проектор?).
- Холивуд мания. 1080i или повече, пълен ръчен контрол, автофокус, плюс още няколко джвъчки - доста висока летва. Никонското желирано 720р видео пропуска този рунд, въпреки че маркетинговия отдел доказа че са последователи.
- Мода по палачинките. Да, добре не точно мода, но нароилите се малки телла увеличиха интереса към палачинките на Пентакс, а Олимпус и Панасоник представиха палчинки за техните м4/3 тела, както ще направи и Самсунг. Много от обективите на Войтландер закачени на Лайка също могат да се броят за палачинки. Междувременно най-малкия Никор, който получаваме е 35/1,8, а той определено не прилича на палачинка.
- Манията по високо исо при компактните апарати. Намаляването на пикселите при Канон г11, м4/3 телата, Фуджи ЕХР сензора, очакванията за Ексмор Р сензора на Сони с обърнат фотодиод. Всички тези неща крещят "имаме нужда от по-добра висока чувствителност в компактните апарати". Отговорът на Никон? Още 12 Мп Кулпикси.
- По-голямото е по-добро. Хаселблад и Фейз Уан продължават да увеличават Мп в средния формат, но Лайка изненада всички със С2, като постави средноформатен сензор в тяло с големината на д3.
- Водоустойчивата мода. Пентакс, Панасоник и Олимпус изглежда обичат да си играят във водата. Странното е че Никон които откриха тази ниша с Никонос, се плашат от водата. Дали ги е страх от акула, или е просто камъче?

Лесно е да разбереш защо потребителите на Никон са разстроени: нито една от модните играчки не е за тях. Вместо това получават добре познатите Кулпикси (които не можем да разграничим, без огромната таблица със характеристиките им), ревизии на съществуващи камери (д300с и д3000), сладки приказки за вечно чакани обективи, и като добавка са заседнали на 12 Мп за всичко (от Кулпикс до FX). Добре, схванах. Защо докато чакам нещо ново от Никон тази година, да не изляза и поснимам?

Thom Hogan
Ама как е взел да превежда гугъла не е истина просто[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: kadar   
Дата:   18-09-09 15:05

[smilie18] [smilie18] [smilie18] яко [ezik]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   18-09-09 15:09

Момински мераци, майор Михов.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: autosvet   
Дата:   18-09-09 15:57

Абе те потребителите на Никон все пак правят по-добра фотография от тези на останалите марки въпреки гадната техника която са си взели мисля, че това е показателно защо чичко Том има нужда от консултация със специалист. [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: джъмбо   
Дата:   18-09-09 16:02

чудя се към лайката как ли ще се държи 12мм войтландер[smilie8] и като взема един 24 и един 90 и съм готов...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Svsvet   
Дата:   18-09-09 16:09

Ха ха ха, който тръгне да сменя системата точно сега, догодина ще го е яд, ама много ще го е яд [ezik] Не разбрахте ли, че Никон винаги чакат другите да си изстрелят патроните, за да гръмнат и те накрая топчето[smilie6]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: джъмбо   
Дата:   18-09-09 16:12

нал се сещаш никон като го изкарат няма да е с Н байонет....

но да ще изчакам... има слухове в нета изтървани от шефове на лайка... за никон... все пак съм си фен....

просто в един момент ще съм узрял да снимам само за хоби...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: didesignbg   
Дата:   18-09-09 16:13

джъмбо, ако смени и аз изоставям Никон, отивам при Сони[ezik]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »