Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 GPS координати на снимките
Автор: джъмбо   
Дата:   18-09-09 11:26

въпрос към вещите в занаята (може би рорус)
като снимам си нося една ГПС джажда която записва къде съм ходил... после по часовника на камерата синхронизирам и получавам за всяка снимка координати.... относително точно е установих а където имам съмнения мога да преместя малко позицията и да я запаметя...

това добре НО искам да ги показвам на хора които не са си инсталирали никонски софтуер на компа.....

пробвах да отворя снимката с гугъл ърт... но нещо снимката се отваря но не и позицията където е снимана[smilie8] [smilie8] [smilie8]

с две думи има ли опция да се прави албум със снимки в които да се вижда по картата къде си скитосвал???? и да не не е нужно да имаш никонски софт (за който това не е проблем да покаже всяка снимка къде е правена)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: d_ave   
Дата:   18-09-09 11:38

И аз се интересувам от същото, ама до сега не съм намирал нещо добро. мен ако питаш е крайно време производителите да се усетят и да спрат да тъпчат какви ли не глупости в камерите, а да вземат да бутнат един GPS. то по тоя начин ще могат да се проследяват и крадени камери, та мисля е добра идея, ама дай им на разработчиците да блъскат безсмислени мегапиксели...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: джъмбо   
Дата:   18-09-09 11:41

не е толкова лесно...
затова си нося външно устройство защото даяни поне 14 часа непрекъснат запис... иначе ако си бях взел специално за никона с кабел да записва веднага координатите то... трябваше да чакам при всяко включване на камерата да намери сателитите... и след това да го махам за да прибера камерата в раницата... тоест бавно е....

иначе камери с вграден приемник има но не са ли пуснати не работи и приемника... а за предавателя... вече там и повечко ток иска според мен.... то колите не ги намират та апарати

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: d256h   
Дата:   18-09-09 11:43

Не е ли най-просто да вграждаш в снимката, като блед воден знак, координатите на мястото... поне докато излезе подходящо решение?
Джъмбо..

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: джъмбо   
Дата:   18-09-09 11:48

ами.... координатите са записани в екзифа....

а и ми е грозновато да има нещо нам колко си цифрено изписано по снимката [smilie8] а и... кой ще ги набира за да види къде е?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: hitman_1   
Дата:   18-09-09 11:53


http://lab.elabdesign.com/blog/userfiles/25396_GP-1-GPS-Unit_front.jpg



Ако ползваш Никон малко по нов си взимаш една джаджа наречена Nikon GP-1 и си решаваш проблема. На всеки кадар записва директно в мета-тага координатите на заснемане + надморското ниво. В началото пробвах без много много да прочета JOBO GPS но се оказа, че след снимките трибва да се инсталира софтуер които да закачи в мета тага на всяка снимка координатите, и много бързо го върнах. Специално за Никон може да ползвате които и да е GPS но за да записва координатите в метата трябва и специален кабел. Малко уточнение това важи за модели D90, D700, D3X или по нови....
[smilie7] [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: navy   
Дата:   18-09-09 11:58

Абе... простите неща са гениални.
Т.е. обратното... гениалните неща са прости [smilie18]

Значи... достатъчно е да си имаш включен ГПС навигатор вджоба, който да ти маршрутизира...

Апарата като снима да му е настроена правилно датата и часа...

После е въпрос на софтуер, който да напасне снимките с техните времена по маршрута, който си изминал [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: джъмбо   
Дата:   18-09-09 12:00

мисля че обясних защо не искам оригиналното..... колкото и да съм фен съм и практичен... например като карам колело си ползвам устройството да си записвам траковете

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: kiromn   
Дата:   18-09-09 12:07

Picasaweb изобразява гео-тагнатите снимки на картата.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: джъмбо   
Дата:   18-09-09 12:12

тя става ли за мак?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: emovla   
Дата:   18-09-09 12:13

Ей тоя софтуер геотагва и прави KLM файл, който като си го отвориш в GoogleEarth показва jpezite i track-a

http://code.google.com/p/gpicsync/

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dau   
Дата:   18-09-09 12:15

Джъмбо с една програма за мак се сингкват, ако тази джаджа може да експортва трак де...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: didesignbg   
Дата:   18-09-09 12:20

Виж emovla какво ти е дал с него няма да имаш проблем.[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: apollo   
Дата:   18-09-09 12:39

Не се бях сетил да ги сверя точно... така или иначе докато се натуткам за една снимка ГПС-а ще ми отчете престой и ще е сигурна позицията[smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: джъмбо   
Дата:   18-09-09 13:26

ми кажи програмата де...
тракове експортва.... [smilie18] [smilie18] [smilie18] как иначе ще разбера къде съм бил

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dau   
Дата:   18-09-09 13:29

Джъмбо ми като се проверя и видя на мацето ще ти кажа, не помня наизуст...

а програмата е тази която е постнал emolva по-нагоре [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: джъмбо   
Дата:   18-09-09 13:40

тази програма само джепег ли синква?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: emovla   
Дата:   18-09-09 13:46

Не

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: didesignbg   
Дата:   18-09-09 13:47

не, може и роу, но въобще не ти препоръчвам да го правиш.



Публикацията е редактирана (18-09-09 13:48)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dau   
Дата:   18-09-09 13:50

didesignbg що пък да не го прави? [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: didesignbg   
Дата:   18-09-09 13:58

Ъъъ, да оставям някакъв софтуер да си пише върху роу файловете ми? Хайде няма нужда.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: taricate   
Дата:   18-09-09 13:59

dau,
Щото е XML и може да се получи инфекция, ако данните се запишат в неподходяща секция от блок-информацията на RAW-файла !
На Джъмбо също препоръчвам тази програмка, най-малкото защото е GPX формат - демек, всеки съвременен софтуер може да чете и конвертира данните, дори разни покети,PDA, NAVI и т.н.
[smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: джъмбо   
Дата:   18-09-09 14:34

темата леко се изметна...

както и да е... с джаджата ми идва софтуер ОБАЧЕ за винбоза и за мак с коренно различни... ама все едно са 2 съвсем различни програми писани от програмисти в двата края на света.....

в случая маковската е зле направена.... много зле...

синква само джепег (та после аз през никонската се копам данните върху нефа ама е тегаво като са 1000 кадъра) версията за бозата си работи с ролове без проблем.... и направо побеснявам...

но ми е интересен другия феномен... НЕФ с интегрирани координати при отваряне във шопа и обработка и запомняне като тиф (не саве фор уабе) си губи координатите (екзифа остава) и трябва наново да се слагат[smilie9]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dau   
Дата:   18-09-09 14:42

didesignbg правил съм го доста пъти не съм имал грижи

като не ти харесва взимай gps кординатите и сам си ги пействай в екзифа с фирмения софт като искаш...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: didesignbg   
Дата:   18-09-09 15:06

е какъв да го търсят гпс кординатите в роу файловете ми? Напълно е достатъчно за джпег да се приложи.
Шанса да стане грешка е много малък гугълската програмка ползва пърл библиотеката на Фил Харви, която е просто безупречна, но най-малкото може да се окаже, че фирменият ти конвертор в един момент просто отказва да приема модифицирани роу файлове. Не че няма как да се оправи, но е безмислен риск.

джъмбо, погледни
" Geotagging Automator Action: Application to geotag images from GPX tracks
" PhotoGPSEditor and PhotoInfoEditor: Geocoding utilities
" CS1ToCR2: Utility that uses Sony GPS-CS1 log files to add GPS information to CR2 images
" SetEXIFData: Utility to set EXIF data
" Geotagger: Droplet for inserting GPS coordinates in your photos
" GeoTag: Geotagging application for iPhone and OS X

Тези ползват същата библиотека за писане и са за мак. Нямам представа коя е читава, но последната изглежда ок.
Фотошоп има проблем с тиф и геотаговете. Няма да стане, с тиф.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »