Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 странно EV за обектив minolta 28 2,8
Автор: milenpi   
Дата:   16-09-09 18:04

http://photo-zona.net/index.php?APP_ACTION=DISPLAY_IMAGE&ALBUM_ID=20333


Здравейте аз съм с Сони Алфа 200 DSRL
Онзи ден си купих от базара тук, обектив минолта 28мм 2,8.
Има много странно поведение, като е на нормални настройки EV 0 и пълно мерене а не спотово . И снимам нещо с облаци. Имам много силно преекспониране на облаците. И като направя EV -2.0 тогава ми снима нормално и хистериограмата ми е в средата. Или пък на режим приоритет скорост на 1/1000 пак е с добра експонация.
Хмм да не би да е от това че обектива е за фул фрейм. ???
Горе съм приложил линк с пробни снимки 1ва е нормални настройки, 2-рата е с EV -2.00 и 3-тата е с S 1/1000 скорост.
Поздрави


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: CyberGene   
Дата:   16-09-09 18:07

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: milenpi   
Дата:   16-09-09 18:15

Да отбележа, че имам и минолта 50мм 1,7 и с нея нямам такива проблеми на EV 0 и пълно мерене същите облаци ги вади нормално експонирани.
Тоест с 50мм сцената е с 1/160 и ф 8
а 28мм е 1/160 и ф 10
[smile]



Публикацията е редактирана (16-09-09 18:19)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Пешо   
Дата:   16-09-09 18:19

колко мъка има по тоси свят,

А замислял ли си се колко ти е ъгловия обхват на 50 ката и на 28-ицата и как това влияе жърху меренето

сложи апарата на стаив и снимай по един кадър с дват обектива в равум приоритет на бленда и бленда 2.8 примерно. Ако и след този тест не си отговориш на въпроса по-добре си подари апарата на някой.....

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: milenpi   
Дата:   16-09-09 18:22

Добре аз имах минолта 28-85 мм варио и като снимах на 28, вадеше нормално експонирани снимки.??

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: CyberGene   
Дата:   16-09-09 18:29

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: solar_sea   
Дата:   16-09-09 18:36

Темата не е бисер!

Веднъж бях видял точно една минолта 28мм ф/2.8, чийто лост за блендата засядаше. Фокусираше, снимаше, но винаги на най-отворена бленда, а тялото си мисли, че я затваря. И от там неправилната експозиция.

Миленпи - от къде взе обектива?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: CyberGene   
Дата:   16-09-09 18:41

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: milenpi   
Дата:   16-09-09 18:46

Оправи се размърдах лосчето и изчистих контактите на обектива и сега Снима нормално експонирано със стандартни параметри явно е клеясало блената или лош контакт между обектива и тялото. От djfroggy го взех solar_sea защо питаш?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Kanonir   
Дата:   16-09-09 18:49

....И като направя EV -2.0 тогава ми снима нормално и хистериограмата ми е в средата.....



[smilie24] [smilie24] [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: solar_sea   
Дата:   16-09-09 18:54

milenpi - тъй като едно време в базара имаше един такъв, но собственика го изпрати за ремонт при Зентекс. Знам ли, може ако е тази бройка пак да прави дефекти, или да е често срещано при тези обективи.

Както и да е, радвам се, че всичко е наред :)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: milenpi   
Дата:   16-09-09 18:58

опсс сега погледнах упътването, да хистограма се казва Сори поне се забавалявате [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: the_drug   
Дата:   16-09-09 19:45

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: milenpi   
Дата:   16-09-09 19:57

явно си доктор или спец по латински:)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: the_drug   
Дата:   16-09-09 20:03

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: milenpi   
Дата:   18-09-09 19:06

Та на другия ден пак блендата запецна. И пак като направя ф 5,6 до 22 преекспон:)
Имаше малко масло явно от някъде влезнало в ламелите изчистих ги. Обаче подредбата и слагането ми отели вола. Ама ляво дясно стана накрая.
Обаче сега пък нямам безкраен фокус. Утре пак ще го разгобявам, вече е като АК47 бързо и лесно. С две малки пинизи и пружини.:)
[smilie10]

Да отбележа, че преди разглобяването като го погледна отпред и снимам на ф 22 има затваряне, но като го играя лоста ръчно има леко забавяне и явно снима преди да се затвори блендата. Било е от малко масло в някои ламели.



Публикацията е редактирана (18-09-09 19:09)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: mitakabus   
Дата:   18-09-09 22:17

[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: mitakabus   
Дата:   18-09-09 22:18

zentex 2 = milenpi
[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vgramatikov   
Дата:   18-09-09 22:20

https://photo-forum.net/joro/emoticons/EmoticonHelp3.gif

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: milenpi   
Дата:   19-09-09 08:32

След като сам се оправих, се разрових в и-нет и ето как се прави.
http://www.pbase.com/pganzel/disassembly_repair_of_maxxum_50mm_lens

http://www.pbase.com/pganzel/maxxum_28mm_f28_disassembly

Нагледно със снимки.[cool]



Публикацията е редактирана (19-09-09 08:35)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »