Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Полезно четиво - Канон и външните светкавици:)
Автор: d_ave   
Дата:   16-09-09 09:26

Тъй като наскоро си взех "по-хубава" светкавица, забелязах, че нещо не мога да се оправя с нея, за това се поразрових и намерих ей това полезно четиво за поведението на Канон с външни светкавици, поведение на светкавиците при различни режими, мерене със светкавица и т.н.
доста полезно четиво, описващо E-TTL-а по разбираем начин. за съжаление е за по-стари EOS системи, но според мен почти всичко е приложимо и за съвременните. а, също така е и на английски:)

ето линка:

http://photonotes.org/articles/eos-flash/

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: chukov   
Дата:   16-09-09 10:03

Не се ядосвай
И цялото четиво да прочетеш, проблемите със светкавицата си остават

За да се оправяш лесно -> Никон

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: d_ave   
Дата:   16-09-09 10:06

а, че кой се е ядосал, аз по-скоро се радвам, че попаднах на такова пространно четиво:) ама наистина канон просто леко са се уляли. то при мен проблема е, че много изгаря всичко като снимам в затворено помещение, ама ще си поиграя още малко и ще я овладея тая пуста светкавица:)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: chukov   
Дата:   16-09-09 10:11

[smile]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: pmartinov   
Дата:   16-09-09 10:13

[smilie5]

На четене е едно на дела друго [smilie3]

[smilie18]





[shtrak]



Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Canon   
Дата:   16-09-09 10:21

4-5 дни тотално щракане със светкавицата навсякъде и всичко успешно заменя 15 минути четене [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: flipbeat   
Дата:   16-09-09 22:19

"Не се ядосвай
И цялото четиво да прочетеш, проблемите със светкавицата си остават

За да се оправяш лесно -> Никон"
- бре, явно съм от малцината, дето се оправят с "проблемната" марка :). не е толкова трудно, повярвайте :). не че съм гений някакъв...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Kanonir   
Дата:   16-09-09 22:23

Чуков подаде пръста и мартинката веднага му отнесе ръката до кръста [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Akeyzerr   
Дата:   17-09-09 11:12

flipbeat, не се подценявай. Много е сложно да се справиш с канонската система, мнооого. Не е за всеки. Както и снимането не е за всеки. Кой ще ти помни, че съотношение 1:8 е 3 бленди...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: drkskwlkr   
Дата:   18-09-09 00:03

d_ave написа:
> доста полезно четиво, описващо E-TTL-а по разбираем начин. за съжаление е за по-стари EOS системи, но според мен почти всичко е приложимо и за съвременните.

Нищо старо няма. Прави се преглед на всички системи, използвани от Canon, чак до E-TTL II, което е текущата версия. Това е най-обстойният материал, посветен на фотография със светкавица за EOS системата.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: hotsnail   
Дата:   18-09-09 10:46

ъъъъъъ
какво сложно има в ползванеот на П-ТТЛ светкавица?

Слагаш и снимаш.....

по-старите апарати т.е. първите ДСЛР-и имаха проблеми с меренето. То дори не бяха проблеми по-скоро имаше нужда да познаваш капризите им в някои странни ситуации. За да няма изненади когато те изненада странната ситуация.

Ама послендите две три години поне Сони и май Никон нямат проблеми с мерене със светкавица - слагаш и снимаш, може да си кръгъл идиот. Трябва само да я включиш светкавицата (ако си тъп и си я изключил преди това) [beer]

дори няма нужда да я закачаш на апарата [smilie18] [smilie18] [smilie18]



Публикацията е редактирана (18-09-09 10:46)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »