Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Снимане в Гърция
Автор: intelman   
Дата:   15-09-09 21:54

Въпроса ми е има ли някаква забрана за снимане на определни места в Гърция? Ще ми направят ли проблем ако снимам по улицата?
Мерси

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: neuromancer   
Дата:   15-09-09 22:15

Никакъв проблем. Гледай това което снимаш да не прилича на военна база или на американско посолство

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   15-09-09 22:22

Както навсякъде.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: solar_sea   
Дата:   15-09-09 22:31

На много места по пътя при последната ми разходка (Серес, Астровалта, Олимпиада и обратно) видях някакви странни знаци - контур на квадратно тяло с релси, мех и обектив - и дълъг надпис на гръцки.

Единственият път когато беше ясно за какво е знака - 20 метра след него попаднах на казарма.

От друга страна - каквито са шматки .. за толкова км. не видях нито 1 патрулка, на казармата отвън имаше 3-ма по шорти дето явно чакаха рейс ... [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tenax   
Дата:   15-09-09 22:39

solar_sea,

това което си видял е знак, че има спийд камери.

intelman, не позволяват в музеите да се позира на фона на изложените предмети и статуи. Като ястреби са служителите. Иначе позволяват самите експонати да се снимат.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: sun   
Дата:   15-09-09 23:38

Снимай на воля, мене няколко лелки ме гониха и малакосваха в историческия музей в Атина, ама пак се наснимах. Даже ако си в Атина апарата може да ти помогне да не се повозиш в автобусчетата с решетките.[smilie18] Носи документи навсякъде, заобикаляй стачки и бунтове в големите градове (не си помисляй и да ги снимаш), също и патрулиращите с бронежилетки и автомати. Не разчитай на английски - 50:50 печелиш.[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: d_ave   
Дата:   16-09-09 09:33

Нямаш грижи, снимай си без проблем:) аз съм снимал дори в църкви в гърция, най-нагло със светкавица, и нямаше никакъв проблем. в конкретния случай, за който говоря, имах само сапунерка под ръка и се мъчих с високо ИСО, но след като видях няколко човека с външни светкавици да шляпат без да им пука реших и аз да се възползвам:)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: d256h   
Дата:   16-09-09 09:47

ей тия светкавици бееее...

Ако си беше подпрял камерката на някоя пейка вътре и снимал с таймер на самоснимачка, няма нужда да ти е високо ИСО-то! Така хем вътрешността на църквата излиза идеално експонирана, без шум, хем преминаващите хора не се пречкат натрапчиво в кадъра, просто оставят едвам забележими следи..



Публикацията е редактирана (16-09-09 09:47)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: d_ave   
Дата:   16-09-09 10:00

трудна работа, беше някакъв празник и имаше бая хора, които се пречкаха нон-стоп. знам го аз това с подпирането на пейки и подобни помощни "стативи", но понякога просто няма начин. плюс това в конкретния случай не искаш дълго време за експонация за да не размажа движението на хората.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: d256h   
Дата:   16-09-09 10:03

мдаааа, ясно, обикновено е така, винаги има някой да ти влиза в кадър или да пречи...

Такива са законите на гадостттттта, универсално действат навсякъде !

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: d_ave   
Дата:   16-09-09 10:08

тъй си е. айде, влязлите влязли, майната им, ама ако снимаш с клин е доста неприятно

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »