Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Фотографията - хоби или професия?
Автор: copyme   
Дата:   15-09-09 21:54

Здравейте пак, разочарована съм от това, че изтриха предишната ми тема без никакво предупреждение или мейл дори.А когато се регистрирах чаках мейла към един час да пристигне и след това като си бях забравила паролата днес чаках да дойде мейл още един час.
Да се върна на темата.
Докато търсих топика си във форума, над него има едни много симпатични иконки които ме накараха да измисля тази тема. Това са "обща тема", "фотография", "за новаци", "техника" и "конкурси".
Как се става фотограф в България? Не е ли само хоби това? Влизате в този форум - тук 90% са глупости, но съм сигурна, че можеш да разбереш какво ти е необходимо за да практикуваш професионално (силно казано).


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: apollo   
Дата:   15-09-09 21:58

Едни снимат за хоби[smilie24]

Други снимат за да изкарват парички и прехранват семейството си от това[smilie24]

Трети правят и двете горни[smilie24] [smilie24]

Четвърти по един или друг начин са обвързани с определена марка/явно и финансово/ и се чувстват задължени да сипят хвалебствия за нея независимо от действителността[smilie23] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: laplabe   
Дата:   15-09-09 22:07

а 5-ти въобще не снимат, като теб например [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vgramatikov   
Дата:   15-09-09 22:08

[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: zahi   
Дата:   15-09-09 22:12

Най-добрият вариант е когато снимаш за удоволствие, а след това изкарваш пари от това хоби. Някой беше казал, че последния работен ден е, когато изкарваш пари с това, което ти доставя удоволствие [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   15-09-09 22:13

Как се става фотограф? Купуваш си някакъв фотоапарат и ставаш някакъв фотограф.

За да станеш що-годе добът фотограф, обаче, трябва да се научиш да виждаш и да снимаш. И двете са важни.

Има разни курсове, уъркшопове, семинари, пленери, книги, литература в нета и книжарниците и някъде към края - специализирани учебни заведения.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danny_falin   
Дата:   15-09-09 22:18

в повечето занаяти се навлиза като чиракуваш на някой добър майстор доста време, не знам обаче за фотографията това правило дали може да се намести [smilie10]



Публикацията е редактирана (15-09-09 22:19)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: gradskia   
Дата:   16-09-09 20:23

Фотографията е изкуство!
Или си роден за него, или чакаш!...

Да те осени музата!

Разбира се, с апарат в ръка, пък дори да е Смена-8.



Публикацията е редактирана (16-09-09 20:30)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Kanonir   
Дата:   16-09-09 20:39

коя дълбокомислена тема са ти изтрили?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Myth   
Дата:   16-09-09 21:41

.А когато се регистрирах чаках мейла към един час да пристигне и след това като си бях забравила паролата днес чаках да дойде мейл още един час.

Мен пък това ме накара да се сетя за кашалота.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: z-n   
Дата:   16-09-09 21:42

Не бива да става професия :)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »