Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Силно възмутен от RED
Автор: Sumuelll   
Дата:   13-09-09 20:31

Oставете тази екзотична марка за която нищо лошо не може да се каже... въпроса ми е друг:
Силно възмутен съм от една модна тенденция която става все по-популярна, а именно- червените кончета по ръцете.
Като християнин не одобрявам и мартениците, но с времето сякаш човек свиква с тях, но по време на снимки хората не възразяват да ги свалят, но тия червени кончета по китките които повечето дори не знаят защо ги слагат са доста по-упорити за сваляне и хората отказват да ги свалят. Чесън в джобовете на младоженците, булки откриват в роклята си Сан Патрик грижливо втъкани сини или червени кончета, а малки бебета в количките си имат едни големи сини очи от стъкло... сякаш край нямат тия суеверни изненади... но наскоро не издържах- разглеждах едно списание БУЛКА и на една от страниците виждам един професионален модел нает за конкретните снимки с въпросното червено конче на китката си. Иска ми се да повдигна въпрос- Как се борите с това модно явление, тъй като често снимам малки деца в студиото и никак не ми е приятно да гледам кончето на китката, а ми е неудобно след един два безуспешни опита да моля родителите да свалят кончето. Често в сватбения ден булката също е закичена с такова. За снимки идват момичета с тоя аксесоар... оставяте ли ги по време на снимки да са с него, а ако успявате да го свалите споделете опит.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   13-09-09 20:34

Ако си затраеш ше изчезне до два месеца от самосебе си.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: deneb_rigel   
Дата:   13-09-09 20:39

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: nodoubt   
Дата:   13-09-09 20:40

вчера гледам на една пресконференция - Бойко с червен конец [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: the_drug   
Дата:   13-09-09 20:43

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Sumuelll   
Дата:   13-09-09 20:45

Развесели ме deneb_rigel...
не ти го приемам лично, нито се бия в гърдите като правоверен, просто снимам доста абитуриенти през месец Март и е тъпо като си получават албумие в края на Май да се виждат мартениците на всяка страница. ;) Всъщност не е малко тъпо а е ДОСТА тъпо казано от опит.
Асахи - боя се че няма да отмине скоро, ако все пак някой е успявал да го свали от ръката на 'модела' нека сподели, защото не ги свалят без бой, абитуриентите по време на сними с охота ги свалят на 100% мартениците, но не е така с кончетата...
Абе това с гащите на главата - нека си ги носят - ще го снимам с удоволствие, но има неща по време на снимки дето не се носят, например цигара зад ухото или най-малкото ще се среше човек, ще се избръне, ще се преоблече. Пак казвам мартениците на 100% ги свалят като ги помолиш учтиво по време на снимки...



Публикацията е редактирана (13-09-09 20:47)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: marchello   
Дата:   13-09-09 20:47

Мадона е виновна за всичко [smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: deneb_rigel   
Дата:   13-09-09 20:47

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: slivenski   
Дата:   13-09-09 20:49

deneb_rigel, една по-умерена реакция би придала на думите ти повече смисъл, не мислиш ли? Иначе си прав, особено за това да се стараем да живеем почтено... [smilie24]

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Sumuelll   
Дата:   13-09-09 20:49

Ако това с Мадона и с Бойко е верно- определено е тъпо че повдигнах тема [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: deneb_rigel   
Дата:   13-09-09 20:51

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: autosvet   
Дата:   13-09-09 20:53

Искай по 3 лева за софтуерно премахване на червен конец.[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Manchev   
Дата:   13-09-09 20:55

Кончето от този тип ли е? Тези са дразнещи, мамицата им. [smilie25]


http://www.dragon-gate.com/images/cpics/HS018_c.jpg


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Sumuelll   
Дата:   13-09-09 20:56

Ами до голяма степен мога да се съглася че са залегнали в БГ историята и куптурата, но ми прави силно впечатление как станаха като поп фолка със силно арабски мотиви- Смесиха се със сини кончета, сложиха им се въпросните сини стъкълца... дано не греша но тия елементи са ни малко вносни, а може и да греша? Едно е фактп- на снимки хората ги свалят въпреки че не са видяли щъркел да прелита през студиото ми, но кончетата са някак си по-различни, сякаш нещо лошо ще се случи на детето или модела ако не го свалят... Марчело това с Мадона уби рибата [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Stoychev   
Дата:   13-09-09 21:00

На седмия пост загрях, че ставало дума за кончèта, а не кòнчета... [smilie10]
Някакви суеверия, предполагам. И аз съм ги виждал но само 1-2 пъти. Сигурно в провинцията изоставаме с модите. [smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: marchello   
Дата:   13-09-09 21:00

е, тя мадона откак е поклонница на кабала си носи такова конче [smilie25] ама не знам защо се носи .... [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: slivenski   
Дата:   13-09-09 21:02

Съвремието променя традициите... То и седесарите навремето се закичиха с бяло/сини мартеници... [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Sumuelll   
Дата:   13-09-09 21:06

Против уроки е, но като снимам няма от какво да се притесняват- аз като кажа че снимката е хубава както си му е реда плюя три пъти по модела за да не бъде урочасан. Проблеми няма.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: loveforever   
Дата:   13-09-09 21:18

Абе пишете че за конци иде реч, че и аз като Стойчев докато загрея за какво точно иде реч ... [smilie18]

А иначе някои хора вярват, че при правенето на снимка се улявя и душата на човека. Също така може точно чрез фотография да се влияе на човек било то позитивно или негативно. При това аз не бих упрекнала никого, а още по-малко онези които ще бъдат снимани в това че искат по някакъв начин да се опазят.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: darksorrow   
Дата:   13-09-09 21:21

някои хора вярват, че при правенето на снимка се улявя и душата на човека.

ъхъ, а пък други са вярвали в трепанацията.

how cool izzat?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: matzo_tn   
Дата:   13-09-09 21:24

да раздвижим малко темата

[smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: deadlirics   
Дата:   13-09-09 21:34

Още индианците през 19 век са знаели че като снимаш някои му отнемаш душата. Да не гожорим че и някои народи в африка, индонезия и тихоокеанските острови вярват че като нанесеш образа на човек или животно на хартия и поробваш душата му(заедно с тази на жена му). Така че е нормално като тръгне човек на снимки и да взима предпазни средства.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: boink   
Дата:   13-09-09 21:41

в италия и в южна америка пък някой прослойки, от суеверие най вероятно, се снимт само с очила или пък (специално в южна америка) си слагат и фалшив мустак.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Amigo   
Дата:   13-09-09 21:43

nodoubt
Дата: 13-09-09 20:40

вчера гледам на една пресконференция - Бойко с червен конец


Това е по Кабалата - да пази от "зли очи" [cool] А какво е Кабалата... [smilie8] Мадона й е фенка, явно и бат ви Бойко [cool] Майка му май Сара се казва [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ipolit   
Дата:   13-09-09 21:46

matzo_tn [smilie24]

Иначе явно е някаква простотия, щото едва ли има някой запознат с кабала особено от пиклите дето са си ги навързали. Ама то Куелю не може да векува, сега ще ставаме евреи.
Аз лично мисля да ставам последовател на Руми и планирам сюнет, ама поне няма да си вържа краекожието в мускал на врата.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »