Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 в метрото
Автор: dimitar_p   
Дата:   12-09-09 15:41

Дават ли да се снима в метрото? Има ли някакви санкции? Ще ме гледат ли подозрително някви пичове в стаичката с мониторите ако извадя един статив и фотоапарат с голям буркан? Как е по света?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Spleen   
Дата:   12-09-09 15:46

при първо нарушение ти вземат техниката, при второ те слагат на релсите [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: pefoto01   
Дата:   12-09-09 15:47

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: photoforce   
Дата:   12-09-09 15:51

По принцип не дават. Две седмици след, като бяха пуснали участъка от Младост до Ст.В.Левски; един слънчев ден приклекнах на станция Мусагеница и започнах да си вадя апаратчето, което е просто един никон с китов обектив, нищо особено голямо и фрапиращо. Но още преди да съм направил няколко снимки се дотътриха двама, единия костюмиран, другия полицай и ми обясниха разни неща. Накрая и полицая се оказа фен на жп транспорта и завършихме разговора, обсъждайки дизеловите локомотиви в БДЖ; но като цяло ми каза, че трябва да имам разрешение, за да снимам. Така че сами си преценявайте, но по принцип не, не може...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dimitar_p   
Дата:   12-09-09 15:52

Абе де да знам, питам. Знам ли ги може да ме помислят за некой терорист дето се чуди къде да завре бомба[smilie18]

А по света дават ли да се снима?



Публикацията е редактирана (12-09-09 15:54)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danny_falin   
Дата:   12-09-09 16:24

аз съм снимал много докато чаках влакчетата, и никой не ми е направил проблем, без статив де

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Magnifico   
Дата:   12-09-09 16:40

Едни познати ги изгониха като разпънаха стативите [smilie3]
Аз съм снмал няколко пъти, но по-дискретно и без статив - не съм имал проблем.

Ххаха, терорист, разпъва триножник, монтира теодолид и почва да прави измервания къде да сложи експлозива. Пише си записки и прави изчисления. Като идва полицията, казва че е просто любител архитект [smilie3]
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: shpexy   
Дата:   12-09-09 16:42

и аз снимах от ръка - нямах никакви проблеми [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: cameraman   
Дата:   12-09-09 16:47

Обиколил съм сума ти европейски столици, дето нямат метро от два дни... Задължително съм снимал кадри оттам... Дори се бях захласнал в снимките исе бях загубил в Мюнхенското метро... А Бавария е голяма полицейщина...- Никой не ми направи никаква забележка... Повтарям... НИКЪДЕ< НИКОЙ НЕ МИ Е ПРАВИЛ ЗАБЕЛЕЖКА ДА НЕ СНИМАМ В МЕТРО>>> Това са обществени обекти и са част от общодостъпната градска среда... Средствата за информация не само, че не могат да бъдат ограничавани да снимат този обществен обект, а са длъжни да го правят, с цел да информират обществеността за възникнали проблеми на територията ...
Дае...а и пъдарската ни държава.... Всеки си придава важност.... Всеки иска да му просиш разрешение за нещо.... цървули ниедни...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: The_Racer_GT   
Дата:   12-09-09 17:28

cameraman:
Дае...а и пъдарската ни държава.... Всеки си придава важност.... Всеки иска да му просиш разрешение за нещо.... цървули ниедни...




Абсолютно си прав! Пробвайте да отидете в Ягодинската пещера и да извадите фотоапарат или дори GSM пред екскурзовода.... "спрете да снимате, защото вече започвам дa се дразня...". Маама им и прошляци [smilie9]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dimitar_p   
Дата:   12-09-09 17:57

а има ли закон, нещо черно на бяло, което да ме спре. В смисъл решил съм, че искам да направя един кадър, но ми се появи някой "важен" портиер. Има ли той правото да ме спре.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: jac75   
Дата:   12-09-09 17:59

Тц...не е разрешено-има едни голеееееми табели на всеки вход ! Едни руснаци с камера даже ги бяха завлекли да пишат обяснение :)))... не се пробвай,че някой може и да ти обърне внимание :)!


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dimitar_p   
Дата:   12-09-09 18:04

ясно, значи няма смисъл да си рискувам апаратурата и да си губя времето да им пиша обяснения защо ползвам метрото.



Публикацията е редактирана (12-09-09 18:05)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: burningice   
Дата:   12-09-09 18:09

The_Racer_GT:
Абсолютно си прав! Пробвайте да отидете в Ягодинската пещера и да извадите фотоапарат или дори GSM пред екскурзовода.... "спрете да снимате, защото вече започвам дa се дразня...". Маама им и прошляци

А знаш ли за какво не дават да се снима- защото продават един диск с 30тина ... снимки да ги наречем. Такава мазаница са, че не знам как не ги е срам да искат пари за това.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ann3   
Дата:   12-09-09 18:29

The_Racer_GT и burningice, в Ягодинската не дават да се снима, за да не се изостава от групата. Съвсем скоро бях, влязох с не много голяма група, която се движеше по график и от един момент нататък разрешиха - наснимах се на воля [smile]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ann3   
Дата:   12-09-09 18:36

А съм присъствала на разправа в метрото с принуждаване за изтриване не снимките. А пък в Бизнеспарка беше само кротко предупреждение /до веселата шарена сграда/. Хубави снимки станаха там [smile]



Публикацията е редактирана (12-09-09 18:36)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dimitar_p   
Дата:   12-09-09 18:41

ако говориш за бизнеспарка в младост 4 знам как е там, и аз съм щракал, но последния път просто ме помолиха да спра да снимам, не са ме карали да изтривам снимки нито да напускам парка. От там имам едно hdr-че.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Славов   
Дата:   12-09-09 18:46

Миналата година, докато вдигна телефона да снимам и веднага 1 полицай ме предупреди да не снимам и каза да изтрия снимката.
В Париж подобни простотии естествено няма .....

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: cameraman   
Дата:   12-09-09 18:54

Всеки иска да се почувства фактор.... Той ти се скарва и изведнаж някой е зависим от него.... Гащите му са пак толкова скъсани, ама нали може да ти забрани нещо... И така по цялата йерархична стълбица всеки иска да се почувства значим... иначе току виж някой казал, че не си върши работата... А за работа в България се има предвид налагане на ограничения, засягащи всички останали, за да бъдат свободни твоите ръце... Затова за разлика от Франция, Германия, Италия, Великобритания... ние си имаме в излишък само ограничения и нищо повече...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dimitar_p   
Дата:   12-09-09 19:57

мда явно темата е по-дълбока. Добре де има ли начин все пак да се снима на обществени места без някой "високопоставен" да ти чете наръчника, който са му дали. Има ли как човек да се защити, защото така е и по манастирите и на много други места. Веднъж един щеше да ми счупи техниката, но се развиках и веднага дойдоха някакви хора да го разтърват, защото бях накичен с две чанти и висящ фотоапарат, нямах никакъв шанс. На много места пише забранено снимането, но са пълни глупости. От снимки съм разбрал за толкова много места, които съм посетил, но не от картички купени на бутката пред някоя пещера, а снимки на хора, които са ходили преди мен. На практика те рекламират тези места, но тъпите глави, на някои много разбиращи хора от бизнес, не могат да разберат, че не се печели от картички, а от добро отношение,защото може да се върна, може да дойда с приятели и ако направи една такса за снимане била тя и едно левче, а не 20 лева, ще печели много повече отколкото ако казва НЕ.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tonevjr   
Дата:   12-09-09 20:11

Колкооооо снимки имам от немското метро![smilie5]
В България не е интересно за снимане даже,така че няма да изпуснете много![smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: cameraman   
Дата:   12-09-09 20:14

Разбирам ограниченията, само що се отнася до снимки във военни бази ли музеи на изобразителното изкуство.... Любопитна подробност... На остров Лесбос ми забраниха въпреки големите протекции на местната туристическа камара да снимам къща музей на художник, правил боите си от урина и екскременти.... Но престорената полицейщина е приуритет на изтока... На пристанище в Азиатска Турция съм имал проблем... ... Иначе Европата....-ларж...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: cameraman   
Дата:   12-09-09 20:16

Просто имам пасаж от един филм, заснет в метрото на Мюнхен.... кадрите не бяха малко, но влязоха няколко...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dimitar_p   
Дата:   12-09-09 20:21

тук ако има юристи нека кажат - има ли закон, който да забранява на места като манасти, пещери, мерто и други, които не бяха споменати в темата, да се снима? Законово как стоят нещата? Метрото отпадна като идея това ми стана ясно, но от правна гледна точка как е?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: djogata   
Дата:   12-09-09 20:23

Аре стига, и в други държави е забранено да се снима в метрото - на мене са ми забранявали да снимам в Рим, а имам приятели, които са ги гонили от метрото в Копенхаген (забелязали са ги след 10-ина минути снимане със статив) - а Дания е най- не-полицейската държава, която съм виждал - просто трябва разрешение

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »