Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 малко помощ за лентов Канон
Автор: nevmi   
Дата:   08-09-09 09:19

Може ли да ме посъветвате какъв лентов канон да си взема. По принцип съм се насочил към Canon EOS3. Бих се радвал да чуя смението ви за него или за някой друг модел.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: immortal_king   
Дата:   08-09-09 09:33

canon Elan 7 е много добър модел. Аз имам такъв! адски доволен съм... няма да съжаляваш[beer] [beer] [beer] [beer] [beer] [shtrak] [shtrak] [shtrak] [shtrak] [ezik] [ezik] [ezik] [smilie19] [smilie19]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   08-09-09 09:37

Който и да е едноцифрен Канон няма да те разочарова.
При филмовите апарати качеството на картинката зависи в доста по-малка степен от тялото в сравнение с дигиталните.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: nevmi   
Дата:   08-09-09 10:05

Според вас кое е по доброто тяло EOS 3 или ЕОС 5

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vagar   
Дата:   08-09-09 10:07

Отскоро снимам с Canon EOS5 (EOSA2, EOSA2e) и досега не ме е разочаровал. Избрах го защото ми излезе четири пъти по ефтино от EOS3, който иначе изглежда, че има несъмнени предимства.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Shtrak   
Дата:   08-09-09 10:22

И трицифрените вършат добра работа, всичко зависи от фотографа, можеш да си намериш и за 50 лв и за 500 лв. и едва ли ще намериш кой знае каква разлика в снимките, обективите които ще ползваш са определящи. Аз имам такъв Канон и съм много доволен:

https://photo-forum.net/forum/read.php?f=46&i=83866&t=83866&phorum_uriauth=

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: nevmi   
Дата:   08-09-09 10:26

Носочил съм се донякъде към OES3 или EOS5 понеже искам да си купя с грип. [shtrak]. Иначе сега имам EOS 300X и съм доволен от него но рядко снимам понеже батерийте много ми бъркат в джоба [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Shtrak   
Дата:   08-09-09 10:35

ами те и на едноцифрените батериите не са евтини, да грипа е удобно нещо, но него можеш да си го сложиш и на твоя [smilie24] Ако имах EOS 300X не бих го сменил освен за тройка или последната единица, но да набутваш толкова пари освен ако нямаш излишни едва ли има смисъл. успех[smilie24] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   08-09-09 10:56

Във филмовалната фотография големите разходи са за филми, проявяване, сканиране и време не на последно място. Батериите са незначително перо. Изкарват минимум 30 филма.

Купувай по-евтиния и не се бой. Грипът вече е само за гъзария. Истинските скорости са другаде.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vagar   
Дата:   08-09-09 13:11

Подкрепям казаното от asahi - досега имам 35 филма с една батерия (тип бъбрек) и все още има резерв (не мога да преценя точно - мисля поне за 2-3 филма). От грипа има някакъв смисъл - зависи дали ще снимаш много динамични сцени (при EOS3 можеш да стигнеш до 7 кадъра в секунда с Power Drive Booster PB-E2 and NP-E2 battery pack); при EOS 5 го дават 5 кадъра в секунда при one-shot-mode и 3 кадъра в секунда при серво).

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tantris   
Дата:   08-09-09 14:28

На мен пък Ф100 измъсква 4 АА барерии на 2-3 филма[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: nevmi   
Дата:   08-09-09 14:56

Незнам защо при мен ЕОС300Х ми искарва с 2 батерии CR2 едва 3 филма.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: caro-anton   
Дата:   08-09-09 15:27

Трябва да изтиква 10 филма ... или 6 на светкавица или 12 без светкавица.
Може батериите да са били много ментелджийски.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: neuromancer   
Дата:   08-09-09 17:29

не знам, 3 филма - нещо не е наред, батериите са кофти или апарата нещо... Не може това да е нормално.
Имам ЕОС30, изкарва по около 20 филма с един комплект батерии (ИС включен, рядко светкавица)

Не знам защо ви трябва да снимате 7 кадъра в сек на филм, с две натискания на спусъка и уйде филма...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vagar   
Дата:   08-09-09 17:39

Това, което писах за 30-те филма, е без нито веднъж ползвана светкавица с батерия тип 6V 2CR5 (13 лв.); трябва да има от този тип и акумулаторни батерии.

Отговори на това съобщение
 Re: малко помощ за лентов Канон
Автор: vagar   
Дата:   18-09-09 18:22

Вижте в базара (и двете са приемливи като цена, за състоянието не знам - EOS3с грип и ЕОС5):
https://photo-forum.net/forum/read.php?f=46&i=84423&t=84423&phorum_uriauth=

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Stingray   
Дата:   18-09-09 18:59

Moq glas za EOS 30 eye control. absoluten kef. :)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: special_k   
Дата:   19-09-09 22:38

F1 е най-безотказен и здрав. Работи с и без батерии. Всичко останало зависи от филма и обектива.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: exo99   
Дата:   20-09-09 15:09

Имам един перфектен Канон ЕОС 10х с грип за 90 лева.
Ако си от София, не е проблем да го тестваш и да поснимаш ден - два с него.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: groshev   
Дата:   20-09-09 17:46

ЕОС 3 е страхотна машинка, ако намериш такъв читав го взимай без да се замисляш, аз имам ЕОС 500 и също снима много добре, е 3 точковия автофокус малко спъва нещата на моменти но апаратчето е хубаво [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: nodoubt   
Дата:   20-09-09 17:58

еос 3 [smilie24] еос 5 [smilie23]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Stingray   
Дата:   20-09-09 19:46

Potyrsi si eos30 s eye control. Golqm kef dava i mnogo se svikva s nego. Tolkova, che kato si hvana 40d to i pochvam da vyrtq okoto vyv viziora za da fokusiram :)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »