Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Въпрос за фотопринтерите
Автор: deneb_rigel   
Дата:   06-09-09 22:48

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: GenaDP   
Дата:   06-09-09 22:51

Малките принтери печатат като големите, ама на по-малки листи. Ако питаш за сублимационните - печатат с цветни ленти. С едно зареждане - колкото броя пише на опаковката на касетата, която зареждаш.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: deneb_rigel   
Дата:   06-09-09 22:57

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: GenaDP   
Дата:   06-09-09 23:00

Пълно щастие няма. Максимална далавера - също. Какво да си купиш се избира според това как и колко ще го ползваш.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: sirkhann   
Дата:   06-09-09 23:48

Излиза 60-80 ст, зависи откъде си купуваш консуматива. Печатат горе-долу добре, но само 10х15. По-оферта си е да си купиш Canon iP4600 и да печаташ с него. Ако мислиш да ползваш фотопринтера като портативна машина с батерии, тогава си струва да си вземеш мини сублиматорче от тези, дето си ги харесал.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Славов   
Дата:   07-09-09 00:06

Бягай от мултита, взимай 1 мастилноструен за тия пари и си шест.....споменатия канон е добра машина .....

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: guben   
Дата:   07-09-09 09:20

За Canon iP4600 все още няма евтини патрончета с мастила и разпечатката на А4 излиза към 2,50лв. или по 60ст. за снимка 10/15. Толкова излиза и копие от термопринтерче което хич не е на батерии а иска як 24 волтов ток през адаптера си.За него продават консуматив от 150 копия за 85лв.или пак около 60 ст.Удобството при него е,че не е нужен комп и монитор.[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: sirkhann   
Дата:   07-09-09 09:33

guben - iP4600 има нова система с мастила, които са с доста подобрен живот. "Евтините" патрончета осигуряват много къс живот, снимките избледняват бързо. Дори държани в албум, за няколко години заминават. За сметка на това оригиналните мастила точно на iP4600 имат нечовешка гама, подобрена с 20%спрямо iP4500, поне така твърдят Canon. По мои сметки излизаше под 60 ст печатането с iP4600. Всеки може да провери, като си изтегли брошурата от сайта на Canon-europe и си сметне цената на патроните, като сложи 10-20% допълнителен разход над цената по каталога за разхода заради почистването на главите.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: deneb_rigel   
Дата:   07-09-09 10:08

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: mitku   
Дата:   07-09-09 10:08

guben написа:

> За Canon iP4600 все още няма евтини патрончета...

И какво като няма "евтини патрончета"? После ще има поредната тема като тази:
Canon 4300 почистване/накисване на главата на принтера
... та явно е голема далавера с "евтините патрончета". Само за сведение - главата на тез принтери е малко по-скъпа като сервизен детайл от цената на целият принтер. [smilie25]
"Евтините патрончета" са оправдани САМО, ако трябва да се печатат МНОГО, ама наистина МНОГО снимки и то почти всеки ден (и то не за лично ползване [smilie5] ). Защото опасността от запушване се увеличава многократно, а и качеството не е същото, а и пада с времето много пъти по-бързо. При всеки друг вариант на ползване "от дъжд на вятър" - с оригиналните мастила е далеч по-безпроблемно и по-качествено и в крайна сметка по-евтино.
И отново - само за сведение: аз имам подобен мастиленоструен Канон (малко по-висок модел), с който ми се е случвало да не печатам и по над една година и пак като сложа следващата снимка, излиза както е била първата, но винаги е бил с оригинални мастила. Хората неслучайно са измислили поговорката: "Не съм толкоз богат, че да купувам евтино". [thankyou]
Иначе - да, добро решение е да се вземат отделни принтери... аз например използвам фотопринтера САМО за снимки, а за офис ползване съм си взел черно-бял лазерен (където копията излизат около 10 пъти по-евтино). Снимките излизат супер (по-добре отколкото в средното фотостудио "на улицата"), пък макар и да са малко по-скъпо отколкото в студио, но пък за сметка на туй - мога да си ги правя когато и както ми скимне и да си правя каквито си искам снимки. [ezik]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: deneb_rigel   
Дата:   07-09-09 10:21

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: sirkhann   
Дата:   07-09-09 10:30

mitku - кажи, докато си тук - печаташ ли ЧБ на лазерния и как излиза като качество- градиенти, детайл, ала-бала? Поема ли тежка хартия от рода на 160-240 гр, канави, памук и други гадости?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: mitku   
Дата:   07-09-09 11:00

За мастиленоструйните фотопринтери, както препоръчваният Канон 4600 (който аз също бих ти препоръчал [smilie24] ), мастилата излизат по около 18-20 лв. на цвят/мастилница (в случаят с iP4600 са 5 цвята). Издържат по около 200-300 снимки (според зависи кой цвят как му идва ползването). Абе реално излиза ориентировъчно/приблизително по около 7-8 ст., до 10 ст. само за мастилото на снимка (10х15 см)... с оригиналните мастила (без претенции за точно число, но ти питаш ориентировъчно, а то и не ти е нужно по-точно).
По-важното е обаче, че за да изкарваш качествени снимки ти трябва КАЧЕСТВЕНА хартия за фотопринтер. И не само, че е по-важно... а е направо от критично значение да се ползва КАЧЕСТВЕНА хартия. Разликата между снимка на хубава храртия и такваз на обикновена е от земята до небето. Едното изглежда като истинска снимка, а на другото може дори да не разбереш какво изобразява мазалото. [smilie5]
Качествената хартия обикновено излиза по около 50 ст. на снимка и като се добави мастилото, стават около 60 ст. на снимка (10х15см). А ако ползваш булшит пълнени мастила, ще ти излезе да кажем 3 ст. на снимка за мастилото и цената на "снимката" (кавичките са умишлени [smilie6] ) ще слезе на около 53 ст. Дали е голяма "далаверата" в тези 5-6 ст. на снимка и дали си заслужава загубата на качеството (особено с течение на времето) и рисковете за принтера - всеки си преценява сам. [smilie7]

Нужно е да се уточни и, че цветните лазерни принтери НЕ могат да печатат снимки. Качеството е много по-различно и излизат почти като отпечатък във вестник. Не че качеството им е лошо, но просто е различно и няма общо със снимките - те са със съвсем друга насоченост: да правят презентационни и др. подобни материали, а не за снимки. Далаверата им е, че печатат еднакво добре и на хубава хартия и на "тоалетна" хартия. Докато - както казах: за фотопринтерите, качеството на хартията е от критично значение. [smile]
И е добре да се каже и още една поговорка - че когато някой се опитва да седне между два стола, обикновено сяда на земята. Ако искаш хубави снимки - си вземаш фотопринтер... ако искаш евтино и дуракоустойчиво офис-ползване - си купуваш лазерен принтер. Двете неща са съвсем различни и което и от двете да ползваш за "другото", резултатът няма да ти хареса. [smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: sirkhann   
Дата:   07-09-09 11:05

Аз за черно-бяло питам. Мани го цветното. Виждал съм прилично ч/б, ама на 80 гр хартия, та ме интересува на по-хубава хартия дали може да се пусне хубаво ч/б с лазерен.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: mitku   
Дата:   07-09-09 11:18

sirkhann написа:

> ... mitku - кажи, докато си тук - печаташ
> ли ЧБ на лазерния и как излиза като
> качество - градиенти, детайл, ала-бала?
> Поема ли тежка хартия от рода на
> 160-240 гр, канави, памук и други гадости?

Не. Не печатам дори и черно/бели снимки на лазерния принтер - само чернови... всяка жаба, да си знае гьола. [smilie3]
Моят лазерен е с до 2400dpi, но пак като се печатат снимки, си излиза като във вестник. Т.е. трябва да си прецениш с колко lpi (линии на инч) ще печаташ и да го съобразиш с разделителната способност (dpi) на принтера. Т.е. - разделителната способност на принтера я знаеш и е константа. От там си преценяваш дали да вдигнеш линеатурата и да имаш детайл, но да намалиш нивата на сивото (т.е. - да изкарваш черги вместо градиенти)... или да намалиш линеатурата и да изкарваш по-прилични градиенти и да няма детайл. Въпрос на компромис. Общо взето - ако принтерът ти е със 1200 dpi и искаш да изкараш 16 нива на сивото (много ли ти се виждат [smilie6] ), трябва да печаташ с 1200/16=75lpi, което си е доооооста зърнисто [smilie5] , а на 150 lpi, където ще имаш поне някакъв детайл, ще имаш само 8 нива на сивото [smilie18] . Ако туй те задоволява като качество... мен - не. [smilie7]

А относно "160-240 гр, канави, памук и други гадости" - зависи от принтера. Някои принтери са предвидени да поемат твърда/тежка хартия и имат прав ход на хартията през принтера, но повечето - НЕ са и хартията минава във вид на серпентина през няколко барабана. Просто за всеки принтер е различно.


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: sirkhann   
Дата:   07-09-09 11:32

Мерси!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: 1vo   
Дата:   07-09-09 12:57

митку написа:

>
Абе реално излиза ориентировъчно/приблизително по около 7-8 ст., до 10 ст. само за мастилото на снимка (10х15 см)... с оригиналните мастила


Според моя опит с ИП 4200 реално излиза поне 5 пъти по скъпо [ezik]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: deneb_rigel   
Дата:   07-09-09 13:12

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: mitku   
Дата:   07-09-09 13:19

@1vo, моят опит показва друго (около 10 ст. на снимка само за оригинално мастило + около 50 ст. за хартия), но както и да е - за мен туй са подробности. Дори и да предположим, че си прав и една снимка 10х15 см става около 1 лв. (което както казах - при мен практически не е тъй), за мен няма проблем дали е 1 лв. или 60 ст. (а и не ми се задълбава толкоз в "стотинките") - важното е, че имам свободата да печатам когато/както/каквото си поискам и винаги имам константното качество, което очаквам. [smilie7]

P.S. @deneb_rigel , вече писах по-горе колко струват консумативите... една оригинална "мастилница" е около 18-20 лв. (намират се и до към 16 лв. и до към 22 лв. тук-там). Издържат по 200-300 страници А4 (а размер А4 е 4 ПЪТИ по-голям от снимка 10x15 см [smilie3] ).
Ако сметне човек, че мастилото във всичките 5 мастилници свършват за 200 страници А4 (което не точно е тъй - някои от цветовете понякога още са наполовина по туй време, но е според зависи) и приемем, че струват по 20 лв. (аз си ги намирам по-евтино) и естествено се съобразим, че не печатаме А4, а снимки 10х15 см, които са 4 пъти по-малки, сметката става:
(5*20)/(200*4)=12.5ст. на снимка 10х15 см.
... а както казах - при мен практически до сега статистиката с отпечатани снимки и купени консимативи, сочи около 10 ст. на снимка.



Публикацията е редактирана (07-09-09 13:36)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: sirkhann   
Дата:   07-09-09 13:49

mitku, не знам с какво печаташ, но тези стойности ми звучат оптимистични за големите мастилници 8-ци. Моят принтер тях ги пие като... икарус дизел по нанагорнище. Маджентата ми е под половина едната мастилница за ок 50-60 снимки, другата ми е на 2/3. Жълтото и то скоро ще замине.

Ако си с новите мастилници, може би са по икономични. Аз си мечтая тайно за MP980/990, пък който квото иска да си говори за МФУтата!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: svi25   
Дата:   08-09-09 14:31

Да не забравяме при сметките и цената на принтера - като си купя принтер за 300лв първата снимка ми струва 300лв + 0.50лв за хартията + цената на мастилото, първите 2 снимки - по 150лв + останалите разходи и т.н.
За 300 снимки към всяка ще се добави по левче от цената на принтера.

Според мен трудно могат да се бият цените на специализираните фирми + машини, които правят хиляди снимки на ден
Плюсовете на печатането в къщи, както вече беше писано по-горе, са удоволствието да направиш нещо сам, да експериментираш и да научиш нещо ново.


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: autosvet   
Дата:   08-09-09 15:37

9 мл. мастило по 4 мастилници това прави 36мл. и ако с тях се изпечатат 200 пълноцветни страници А4 това ще рече 0.18мл. на страница - никакъв шанс. На практика разхода на мастило е около 0.8-1мл. на лист А4 и тъй като няма как да се печата равномерно примерно за Канон 4600 единият цвят изкарва около 25 страници.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: GenaDP   
Дата:   08-09-09 15:41

Май забравяте мастилото, дето се хвърля при всяко чистене на главите...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: грегари   
Дата:   08-09-09 16:24

я си вземи един трмосублимационен и забрави за мастила, лепила.....[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: deneb_rigel   
Дата:   08-09-09 16:27

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »