Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Слаби оценки
Автор: VILIan   
Дата:   06-09-09 00:22

Здравейте,
не знам защо, но оценките падат пропорционалнона на старанието което полагам и се чудя защо [smilie11] да речем че снимките са слаби и наистина рейтинг 20 е нормален (от приятели които има профил тук) но поне да знаех какво не им е добре и на кое да наблегна ?!?! [smilie11]


поделдна снимка


http://212.36.3.59/site_pics/108/l_1252160174_desi-cold.jpg


https://photo-forum.net/i/1174173


връзка към профила

https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=PHOTOGRAPHER&uid=43415


п.п Целта ми е не е да си показвам снимките и да субирам рейтинг (какъв ли е смисъла в това) ами да науча нещо [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: stefann   
Дата:   06-09-09 00:27

Двойкаджия!!!
Нидей рива за оценки ами се вгледай в това което си напраил сравни го с другите и ще разбереш къде ти е грешката.Кадриране емоция на моделите светлина..... техника на последно място и на първо няква идея!!!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: hotsnail   
Дата:   06-09-09 00:37

ммм то в тоя тип снимки освен емоция някаква да гониш или визия т.е. ако избива на мода ....

малко са безизразно сериозни мацките може това да е проблема

Мога да дам пример мен поне кои ме впечатляват


http://212.36.3.59/site_pics/189/o_1247747367_Nostalgic.jpg



http://212.36.3.59/site_pics/183/d_1250666597_SaveMe2.jpg



ПП Нарочно давам снимки в мацки. Инак мен едни други по ме кефят има тема преди около месец



Публикацията е редактирана (06-09-09 00:37)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: pstoev   
Дата:   06-09-09 00:44

имаш прекалено голям контраст между светлина и сянка(прекалено сурово черно и бяло)в такива моменти цветъ започва да е излишен..опитай в ч/б...въпреки че за мен ч/б е компропис,когато цветъ е много зле балансиран...в цвят е висш пилотаж.....

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: marconi   
Дата:   06-09-09 02:11

избягвай комбинацията черно/бяло (в облеклото на модела)...сам ще се сетиш защо...


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: hotsnail   
Дата:   06-09-09 13:45

VILIan абе странно ми стана имаш три снимки поред с висок б рейтинг - явно в представяне.

И сега изведнъж в портрет, моде или където пускаш пълен застои от Б комисията.

Предишните ти снимки са пак с доста липсващ Б рейтинг.

Дали заради темите на тъма не се е получило Б-тата да гледат предимно Представяне? Странно е.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: chavdarpg   
Дата:   06-09-09 14:25

[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ann3   
Дата:   06-09-09 15:28

Б-тата не гледат в представяне по мои наблюдения.


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: mariana88   
Дата:   06-09-09 16:08

Нормално за сезона.Хората са на почивки,правят си ремонти ......не им е до гласуване точно сега

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Coincidentia   
Дата:   06-09-09 16:47

ann3 , гледаме, гледаме [smilie5]
Ама май по-скоро тези от поредставяне не гледат достатъчно в рейтинг Б [shtrak] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vladimir666   
Дата:   06-09-09 16:52

сичко гледат бетата

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vgramatikov   
Дата:   06-09-09 17:12

Доста неща си куцат [smile]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dimitar_p   
Дата:   06-09-09 22:27

Поредното оплакване и темата пак хвръкна към тва кой гледа категорията Представяне. Стига сте го разисквали тва. Ясно е,че сайта лежи на кофти система, ама и повечето дето са били навитаци в началото вече им е все тая за тия ши...ани точки, ама и така трябва, щракайте си и тва е.
А за снимката - черна коса на черен фон е малко кофти комбинация. Трябва да имаш нещо, което да открои косата, светкавица или нещо друго, което може да създаде контур. И не на последно място малко емоция в модела.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vgramatikov   
Дата:   06-09-09 22:52

Що бе си бях навитак и съм си още.
Имах по едно време 6-7 кадъра в рейтинг Б на 1 и 2-ра станиза за диви животни :)
1-място стрийт рейтинг Б [smilie8]
И това с профил на име Pd

Не се трогвам от факта.Нивото във ФФ е доста ниско като цяло.Манталитета на гласуващите също е нисък.Някой хора май трябва да поразгледат фотографии и извън този сайт.

Имайте малко самокритичност...

Гласуването във този сайт зависи от самите вас :) Демокрация със център рейтинг Б-тата.

Недостатъците на гласуването произтичат също от това ,че всеки може да гласува или да не гласува [smilie5]

Все пак сайта няма конкурсна цел или жури.
Ако беше така щеше да има други проблеми.

Това е най-добрия тип оценяване [smilie24]

Като немоете да снимате проблема си е ваш.
Много хора са доказали ,че може още с 1-рви кадър да стошиш рейтинга ситга да е добър наистина.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: macarena   
Дата:   07-09-09 00:01

Аз пък все си мисля, че проблемът на тези, които повдигат постоянно теми като тази е, че им липсват КОМЕНТАРИ... все пак не пускаме тука снимки за някакви си точки, или плюсчета и удивителни... всеки чака точно коментарите под снимките си.
от друга страна на можещите им е писнало от обидчиви всезнайковци, дето при най-малката критика надигат вой до небесата...

така че... търпение му е майката. И повече четене и щракане!
[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: nikola_bathory   
Дата:   07-09-09 09:46

омфг

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: nicknay   
Дата:   07-09-09 10:15

Съгласен съм с macarena. Не е важно дали ще гласуват Б-тата и как, а като решат да отворят дадена снимка (от Представяне или не), и нещо им направи впечетление (добро или лошо), да драснат един ред на автора, като коментар.

Поне за мен е важно. Коментар от сорта "!!!!!!!" нищо не ми говори, а ако добронамерено е написано "Малко повече пространство от дясно трябва :)", ми дава много повече насока, какво трябва да се стремя да направя следващия път, за да направя по-добра и стойностна снимка.

Може би няма да е зле в коментарите да се вижда, кои са от Б-тата и кои от А-тата? Така, като видиш коментар от Б-фотограф, можеш да влезеш в профила му и да видиш неговите кадри - научават се хубави работи.

[beer]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: sirkhann   
Дата:   07-09-09 10:34

Ако искате да трупате много рейтинг, вземете пример от хора с високи рейтинги и копирайте стила... krassi50, например.

Аз навремето попитах един от продавачите на картини пред Ал. Невски за курсове и той ме попита - "Каква ти е целта- да влезеш в художествената или да се научиш да рисуваш, че да ти препоръчам съответния преподавател" [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tantris   
Дата:   07-09-09 11:21

sirkhann, ти пък къде си взел да питаш[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: sirkhann   
Дата:   07-09-09 11:26

Ми... човек трябва да пита на различни места [smilie18] С питане и до Цариград се стига [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: VILIan   
Дата:   07-09-09 19:04

hotsnail
3те снимки подред които са с висок Б рейтинг са като съм предлагал портфолио, дори и на тази не можах да мина 4точки Б тя бе в "Представяне" [smile]
https://photo-forum.net/i/1047356


Получих ценни съвети още следващия път ще се опитам да се възползвам от тях.
Направих преди време една снимка в която вложих доста идея [smile]

http://212.36.3.59/site_pics/157/l_1234897176_1-2web.jpg



https://photo-forum.net/i/1050617


с монитора глава на който се форматира HDD и заглавието подсказва идеята " ...lose my mind... " но май секса продава повече [smilie3]



Публикацията е редактирана (07-09-09 19:14)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: VILIan   
Дата:   07-09-09 19:10

no text



Публикацията е редактирана (07-09-09 19:11)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: caro-anton   
Дата:   07-09-09 19:35

Вилъне, аз 1 точка нямам, та не разбирам за какво пищиш? Снимай си, чети, учи се, сам ще видиш напредък. Запознай се с истински хора, с които да разговаряш за фотография.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: guciguci   
Дата:   07-09-09 20:16

Рейтинг "Б" за мен не са важни. Те се мислят за големи фотографи и не гласуват току-така. Гледай рейтинг "А". Там се вижда дали снимката ,която си направил се харесва на хората,които посещават сайта. Нали това е идеята да качваме снимки-за да ги виждат хората и да им създават някакво чувство. Да не би точкте от рейтинг "Б" да ми носят някакви бонуси. [smilie18]
Снимайте и си правете кеф. Да не ви пука кой как гласува.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vgramatikov   
Дата:   07-09-09 20:21

Пак нищо не каза.Изтрий си профила [smilie24]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »